Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Po rezonansinio „Ekologistikos“ padangų gaisro pradėta tvarkyti likusias padangas

2024/02/09


Praėjus daugiau kaip ketveriems metams nuo panaudotų padangų atliekų gaisro Alytuje, kilusio UAB „Ekologistika“ teritorijoje, atliekos pagaliau bus sutvarkytos. Teismui panaikinus „Ekologistikai“ taikytus turto apribojimus, visas likusias padangų atliekas perims ir nekeliant rizikos aplinkai, išveš, sutvarkys bei perdirbs pagrindinė panaudotų padangų atliekų tvarkytoja perdirbėja Lietuvoje UAB „Ekobazė“. Planuojama visas atliekas išvežti iki gegužės 21 dienos.

Aktyviai bendradarbiaujant Aplinkos ministerijai, jai pavaldžiam Aplinkos apsaugos departamentui bei kitoms valstybės ir savivaldybės institucijoms, teismui, advokatų kontorai „JurisConsultus“ bei UAB „Ekologistika“, kurioje kilo gaisras, pavyko rasti sprendimą, leisiantį sutvarkyti likusias teritorijoje padangų atliekas.

Šių metų sausio 25 d. Alytaus apylinkės teismui UAB „Ekologistika“ byloje priėmus nutartį panaikinti dalį įmonės turtui taikytų apribojimų, 2024 m. vasario 2 d. įsigaliojo „Ekologistikos“ ir „Ekobazės“, sudaryta sutartis, pagal kurią „Ekobazė“ įsipareigojo sutvarkyti padangų atliekas, likusias po gaisro „Ekologistikos“ teritorijoje.

„Pirmuosius atliekų išvežimo darbus jau pradėjome ir iki vasaros pradžios planuojame sutvarkyti visas Ekologistikos teritorijoje esančias padangų atliekas. Džiaugiamės galėdami reikšmingai prisidėti prie itin skaudžių pasekmių bei didelį atgarsį sukėlusio gaisro padarinių šalinimo ir kad ši užduotis patikėta „Ekobazės“ komandai, tai didelis mūsų komandos profesionalumo ir mūsų technologijų įvertinimas. Visi darbai bus atliekami bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams, tad iš anksto dėkojame šios institucijos atstovams už įsitraukimą ir pagalbą galutinai pašalinant šio itin skaudaus tiek žmonėms, tiek gamtai padarinius“, – sako „Ekobazės“ vadovė Marina Curko - Notkuvienė.

padangos

Aplinkosaugininkų skaičiavimais, gaisravietėje tebėra 819 tonų padangų atliekų, 2143 tonų plėšytų padangų, 705 vienetai didmaišių ir 190 pakuočių, kurių kiekviena sveria apie 900 kg, gumos pudros ir granulių.

2019 m. spalio 16 d. Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilo didelio masto gaisras, trukęs net 10 dienų. Gaisro metu degė panaudotos padangos, į aplinką pateko daug pavojingų medžiagų, Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse buvo paskelbta ekstremali situacija, o gaisras įvardintas kaip viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje.

Kompleksines atliekų tvarkymo, techninių sprendimų bei konsultavimo paslaugas teikiančios „Ekobazės“ skaičiavimais, Lietuvoje per metus vidutiniškai susidaro 27 – 28 tūkst. naudotų padangų, iš jų didžiąją dalį surenka ir perdirba „Ekobazė“ – apie 16 tūkst. tonų. Iš perdirbtų padangų gumos granulių Lietuvoje ir užsienyje gaminami guminiai kilimėliai, automobilių stovėjimo aikštelių borteliai, sporto aikštynų bei vaikų žaidimų aikštelės bei kitos guminės dangos.

 

Partnerio turinys

Dalintis
2024/02/27

Traktorių manifestacijos prablaivė politikus: EK žemės ūkyje siūlo permainas

Vakar, pirmadienį, vykusiam Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos svarstymui Europos Komisija (EK) pateikė visą pluoštą siūlymų, kaip nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus – pasiūlė sušvelninti ka...
2024/02/27

Išsaugota vertinga pelkė

Sunaikinimo vos išvengusi Juodymų pelkė nuo 2023 m. tapo 371,9 ha ploto valstybės saugomu telmologiniu draustiniu, o daliai pelkės suteiktas „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) s...
2024/02/26

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/26

Ūkio vystymo strategijų daug. Kur link sukti?

(VDU ŽŪA langas) Žemės ūkis yra sudėtingesnis nei daugelis kitų verslų, su kuriais paprastai lyginamas. Tai sąlygoja betarpiškas žemės ūkio sąryšis su gamta. Moksliniuose darbuose ir politiniuose dokumentuose bei sprendimuose pažymim...
2024/02/26

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną (papildyta ŽŪM komentaru; KRK reakcija)

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama p...
2024/02/26

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

Vakar Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau dvejus metus trunkantis plataus masto karas su rusija. 31 tūkstantis žmonių aukų.
2024/02/26

Pagal „off grid“ filosofiją gyvenantis dailininkas: „Vilnius dabar – mūsų kaimas“

Kai žinomas dailininkas Vygantas Vėjas nutarė mesti sostinę, dažnas stebėjosi. Kodėl buvusiam Vilniaus Užupio respublikos rezidentui, praeityje gyvenusiam Tokijuje, apkeliavusiam pusę pasaulio, reikėjo atsidurti vos ne džiunglėse prie Baltarusijos...
2024/02/26

Koks ryšys tarp saulės elektrinės ir gardžios mėsos?

Trečius metus iš eilės saulės elektrinę Lietuvoje galima tiesiog laimėti. Tereikia įsigyti mėsos gaminių ir dalyvauti akcijoje „Krekenavos perki – saulės jėgainę vėl laimi“.
2024/02/26

Kukurūzų auginimo grūdams galimybės auga

Kukurūzų auginimas grūdams suteikia ūkiams galimybę papildyti sėjomainas ir gauti papildomų pajamų. Pasvalio rajone į specializuotą UAB „Dotnuva Baltic" seminarą atvyko daug ūkininkų, kurie domisi kukurūzų auginimu grūdams. Pristat...