Elenos Lialko kelias į „Iki“, prasidėjęs prieš 13 metų, buvo visiškai netikėtas: „Dirbau siuvėja ir su prekyba nieko bendro neturėjau – ką jau kalbėti apie patirtį. Tačiau paklausiau „Iki“ dirbusio pažįstamo ir ryžausi kardinaliam pokyčiui – žengti į logistikos sritį. Atlyginimą pasiūlė didesnį, darbą – arčiau namų, todėl ir vos gavusi pasiūlymą, iškart ant stalo padėjau pareiškimą dėl išėjimo iš senojo darbo“.
Įsidarbinusi sandėlininke, Elena po daugiau nei dešimtmečio dėl šeimyninių priežasčių išėjo iš darbo. Tačiau ilgam neišsiskyrė su „Iki“ – jau po poros mėnesių pasiteiravo, ar būtų galima grįžti. „Neneigsiu, buvo minčių – gal bus kažkaip nepatogu kolegų akivaizdoje, bet visi puikiai sureagavo, mane labai palaikė ir skatino grįžti“, – pasakoja Elena.
Pradėjusi nuo sandėlininkės darbo, šiandien ji jau instruktorė Vilniaus logistikos centre ir sako, kad įdėtos pastangos „Iki“ pastebimos ir vertinamos. Dirbti čia, pasak jos, – tai jaustis vertinama, augti ir kasdien matyti savo darbo prasmę.
Ne kiekvienas gali taip užtikrintai sakyti, kad mėgaujasi savo darbu. Tuo tarpu instruktorės pareigybės tiesiog puikiai atitinka Elenos charakterį: „Esu draugiška, bet reikli, mėgstu tvarką ir struktūrą. Naujokus supažindinu su jų atsakomybėmis, darbo sauga, darbo vieta, apmokau visų niuansų. Malonu jaustis atsakinga už naujų kolegų įvedimą“.
Dirbama „Iki“ Elena ne tik užaugino būrį kolegų, tobulėjo pati, bet ir matė, kaip keičiasi įmonė. Mažėja biurokratijos, darbą lengvina naujos technologijos ir šiuolaikiški darbo principai – pavyzdžiui, visą reikalingą informaciją galima surasti žymiai lengviau.
„Bet galbūt labiausiai džiugina kolektyvas. Grįžau dėl aiškaus darbo, stabilumo ir tvirtos komandos. Sutinku labai daug naujų veidų – žmonės paprasčiausiai nori ir renkasi dirbti „Iki“. Labai daug žmonių ir grįžta atgal, laimės paieškoję kitur“, – kalba pašnekovė.
Paklausta, kodėl, jos manymu, tiek daug žmonių pasuka ir vėl dirbti į „Iki“, Elena nesusimąstydama vardija: „Visų pirma, geros darbo sąlygos. Čia sudarytos visos galimybės užsidirbti papildomai, jeigu tik yra noro. Bet manau, svarbiausias veiksnys – žmogiškasis faktorius. Visi labai draugiški – nuo kolegų iki vadovų. Gera žinoti, kad į vadovą bet kada gali kreiptis patarimo, jis visad išties pagalbos ranką“.
Tuo tarpu taip pat logistikos centre, tik jau Penevėžyje dirbančio Edvino Skulmio istorija – dar vienas pavyzdys, kaip gyvenimo kelio vingiai gali atvesti atgal į tą pačią darbovietę, tačiau dėl kitokių priežasčių. „Iki“ prisitaiko prie darbuotojų ir gali jiems pasiūlyti darbą pasikeitus gyvenimo aplinkybėms. Pavyzdžiui – persikėlus į kitą miestą.
Edvinas, kaip ir Elena, prisipažįsta į logistikos sritį atėjęs atsitiktinai. Jaunas vyras savo jėgas buvo išbandęs priekabų gamykloje, statybų sektoriuje, tačiau galiausiai prieš 6 metus jį suviliojo ypač patogus slenkantis darbas „Iki“ ir galimybė užsidirbti papildomai – tapo užsakymų komplektuotoju.
„Gyvenimas tuomet pakrypo kita vaga – išėjau tarnauti į kariuomenę, o po jos nusprendžiau grįžti atgal į gimtąjį Panevėžį. Tai lėmė, kad reikėjo atsitraukti nuo darbų „Iki“, tačiau netrukus ir vėl į juos grįžau, tik kitame mieste“, – pasakoja Edvinas. Ilgai svarstyti nereikėjo – darbas jam jau buvo pažįstamas, ir jame jis vėl galėjo džiaugtis darbo lankstumu ir papildomomis naudomis.
„Labai patinka, kad vėl dirbu slenkančiu grafiku – išeigines turiu ne tik savaitgaliais, todėl galiu susiplanuoti savo reikalus ir pomėgius. Sportuoju, o kartais tiesiog išvažiuoju pakeisti aplinką, atsipūsti – čia tikrai lengva suderinti darbą su asmeniniu gyvenimu. Be to, gauname nemokamus pietus, esame apdrausti papildomu sveikatos draudimu. Kai geros sąlygos, tai ir visi draugiški, atmosfera tokia, kurioje norisi dirbti“, – pasakoja Edvinas.
Jaunas vyras neslepia – labai motyvuoja ir plačios galimybės užsidirbti papildomai. Galima tiesiog padirbėti daugiau arba pasinaudoti įvairiomis kitomis privilegijomis. Pavyzdžiui, jis jau yra rekomendavęs kelis žmones darbui „Iki“. Šie sėkmingai įsidarbino ir įsiliejo į kolektyvą – ir už kiekvieną šią rekomendaciją Edvinas gavo po 400 Eur premiją.
Šios dvi istorijos realiai liudija, kad patrauklus darbdavys tiesiog privalo būti lankstus ir kiekvienam darbuotojui skirti individualaus dėmesio. Būtent tai akcentuojama naujoje kampanijoje „Sugrįžk dirbti į IKI“. Kiekvienas išėjęs darbuotojas „Iki“ yra laukiamas – įmonė pasiruošusi kartu įvertinti, kurios pozicijos bus tinkamiausios darbuotojui.
„Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė Monika Milė pasakoja, kad daug pavyzdžių komandoje rodo, jog „Iki“ gali priderinti darbą keičiantis ne tik profesiniams siekiams, bet ir gyvenimo aplinkybėms – pagausėjus šeimai, pakeitus miestą, pradėjus studijuoti, išėjus į pensiją.
„Vis daugiau dėmesio skiriame ne tik papildomoms naudoms, bet ir siekiame geriau suprasti individualius kiekvieno poreikius – kuri darbo pozicija geriausiai atitinka įgūdžius, karjeros tikslus, laisvo laiko poreikius. Gal vienam aktualu darbas pamainomis, kitam – tradicinės darbo valandos. Darbą galime parinkti net pagal pakitusią gyvenamąją vietą, nes veikiame visoje Lietuvoje“, – akcentuoja M. Milė.
Žmonių ir kultūros departamento vadovė pabrėžia, kad darbo rinkoje konkurencija yra milžiniška – ir naujus žmones pritraukti bei susigrąžinti senuosius gali tik tas, kas geba reaguoti į naujus darbuotojų lūkesčius. Pernai į „Iki“ sugrįžo net 568 žmonės, 468 iš jų – į parduotuves. Visi jie pasirinko grįžti, nes čia rado stabilumą, pagarbą, galimybę augti ir komandą, kuria gali pasitikėti.
„Iki“ darbas – tai darbas arčiau tavęs. Prisijunk prie komandos ir tu. Dėl darbo galimybių kreipkis sau patogiu būdu:
Fabula Rud Pedersen Group" informacija