Ashburn +9,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 9 Spa 2024
Ashburn +9,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 9 Spa 2024

Asociatyvi 123rf nuotr.

ES mokykloms skirta programa skatina sveiką vaikų mitybą

2024/09/08


Prasidėjus mokslo metams, Europos Komisija primena, kad toliau laikosi įsipareigojimo remti vaikų sveikos mitybos įpročius finansuodama ES mokykloms skirtą programą visose valstybėse narėse.

2024/25 mokslo metams vaisių ir daržovių, taip pat geriamojo pieno ir pieno produktų dalijimui vaikams ES šalių narių ugdymo įstaigose skirta apie 221 mln. eurų. ES mokykloms skirtos programos tikslas – tiekti maistingus produktus ir šviesti vaikus apie žemės ūkį.

Remiantis naujausiais turimais duomenimis, programa pasinaudojo apie 18 milijonų vaikų, lankančių apie 139 000 švietimo įstaigų visose 27 valstybėse narėse. Tai įstaigos yra nuo vaikų darželių iki vidurinių mokyklų. Vis daugiau vaikų, dalyvaujančių ES mokykloms skirtoje programoje, naudojasi įvairesne produktų pasiūla. Pagal šią programą buvo išdalinta daugiau kaip 60 000 tonų šviežių vaisių ir daržovių (2,7 proc. ekologiškų) ir 100 milijonų litrų geriamojo pieno (5,4 proc. ekologiško).

ES šalys taip pat skyrė beveik 130 milijonų eurų iš nacionalinių fondų, papildydamos ES priemonę ir sustiprindamos jos poveikį. Sveikų produktų platinimą taip pat lydi įvairios edukacinės veiklos, tokios kaip degustacijos, maisto gaminimo dirbtuvės ir mokyklų sodų steigimas. Šiomis veiklomis siekiama suteikti vaikams žinių apie sveikos mitybos įpročius, poveikį visuomenės sveikatai, tvarią maisto gamybą ir kovą su maisto švaistymu. Todėl vaikai nori, kad mokykloje išmoktos taisyklės būtų taikomos ir namuose. Be to, vaikai gali sužinoti ir paragauti kitų žemės ūkio produktų, dar labiau praplėsdami savo supratimą apie subalansuotą mitybą.

Nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. buvo sujungtos dvi ankstesnės programos buvo sujungtos į vieną iniciatyvą – ES vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo mokyklose programą. Pagal šią programą teikiama parama vaisių, daržovių, pieno ir tam tikrų pieno produktų platinimui bei švietimo ir informavimo veiklai vykdyti.

ES šalys, nusprendusios prisijungti prie programos, turi sukurti šešerius metus trunkančią strategiją. Kiekvienoje strategijoje nustatomi konkretūs tikslai, pavyzdžiui, padidinti vaisių ir daržovių vartojimą, kad būtų pasiektos rekomenduojamos penkios porcijos per dieną, išvardyti produktai, kuriuos reikia paskirstyti, ir išsamiai aprašyti švietimo veiklą bei programos įgyvendinimo planus.

 

ŪP portalo informacija

Dalintis
Mano ūkis