Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023


BNS

 

Grūdų krova Klaipėdos uoste šiemet išaugo trečdaliu

2023/09/20


Klaipėdos uoste šiemet jau perkrauta 2,3 mln. tonų grūdų – 31 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu (1,75 mln. tonų). Krovos kompanijų atstovai teigia, kad šis skirtumas nesiejamas su šių metų derliumi, nes į statistiką įtraukiamas ir anksčiau sukauptas grūdų kiekis.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) prezidentas Vaidotas Šileika sako, jog didelio augimo įspūdį gali sudaryti šiemet išvežtas senas derlius.

„Vertinant aštuonis mėnesius, tai dalis yra seno derliaus, kuris iš praėjusių metų buvo užsistovėjęs ir išvažiavo tik šiais metais. Dėl to kai kuriais mėnesiais yra su tokiu įspūdingu augimu“, – BNS teigė V. Šileika.

Anot jo, panaši situacija kartojasi kasmet: „Kiekis išvažiuoja maždaug tas pats per metus, anksčiau ar vėliau“.

Bendrovės „Vakarų krova“ vadovas Gediminas Rimkus sako, jog šiemet grūdų krova vyksta panašiai, kaip ir pernai, tiksliau ją bus galima vertinti lapkričio pradžioje.

„Dabar sunku kažką pasakyti, mes maždaug praėjusių metų lygyje krauname. Kažkokių indikacijų neįprastų nėra, sezonas tik prasidėjo, ką nors daugiau bus galima pasakyti spalio pabaigoje, lapkritį“, – BNS teigė G. Rimkus.

Anot jo, nedidelę dalį bendrovėje kraunamų grūdų sudaro produkcija iš Ukrainos, tačiau dėl sudėtingos logistikos uostamiestį pasiekia tik labai nedideli kiekiai šios šalies produkcijos.

„Kiekiai dabar labai sumažėję, logistika labai ilgai užsitęsia, iki Klaipėdos gal kokias 60 dienų keliauja“, – sakė G. Rimkus.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos duomenimis, iš šiemet perkrautų 2,3 mln. tonų grūdų maždaug 3 proc. (apie 60 tūkst. tonų) yra rusiški.

Kaip BNS teigė Muitinės departamentas, Rusijos maisto produktams Vakarų sankcijos netaikomos dėl bado grėsmės pasaulyje, išskyrus kviečius iš Rusijos neteisėtai aneksuotų Ukrainos Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono regionų – iš ten grūdų importas į Europos Sąjungą draudžiamas.

Klaipėdos uoste grūdus, be „Vakarų krovos“, krauna „Bega“, Malkų įlankos terminalas bei didžiausia uosto krovos kompaniją „Klasco“, praėjusią savaitę apie grūdų krovą pranešė ir Birių krovinių terminalas (BKT), anksčiau krovęs Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas.

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovės „LTG Cargo“ duomenimis, per grūdų sezono piką geležinkeliu Lietuvoje pervežama iki 70 proc. viso metų derliaus.

Bendrovė BNS nurodė, jog šiemet sausį–rugpjūtį pervežė 2,9 mln. tonų grūdų, iš jų lietuviškų – 1,8 mln. tonų, dar 1,1 mln. tonų tranzitu vežta į Kaliningradą, o apie 63 tūkst. tonų – į Draugystės stotį Klaipėdoje uoste veikiančių įmonių užsakymu.

Uosto direkcijos duomenimis, 2022 metais Klaipėdos uoste iš viso perkrauta 3,2 mln. tonų grūdų, kurie gabenami į Ispaniją, Saudo Arabiją, Nigeriją ir kitas Afrikos šalis. 

 

Valdas PRYŠMANTAS/BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...