Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Į kaimo kiemą atvažiavo opera

2022/09/09


Pabaigus javapjūtę, prie žemės arti gyvenančiam žmogui galima lengviau atsikvėpti. Saulėtų rugsėjo dienų dar reikės bulviakasiui, bet šis darbas gali palaukti, nieko nenutiks. Savaitgaliai, kol dar kaitrios dienos, tebūna skirti gamtai, dangaus debesims, lauko pasibuvimams.

kupiškėnai, atvažiuoja opera, Liudas Mikalauskas, Kupiškio kultūros centras Kupos pakrantėse skamba „Traviata“.

Taip kalba kupiškėnai ir, pasiėmę pledus, sulankstomas kėdutes, sėda į automobilius trumpai kelionei – keliems ar keliolikai kilometrų. Tam yra progų, iki šiol nebuvusių, nesugalvotų. Koncertuoti į dvarus, vienuolynus, žaliąsias miesto erdves atvyksta profesionalūs muzikantai, dainininkai. Atvažiuoja opera su dekoracijomis ir visa scena, sudėliota į vilkiko priekabą, – tai reikia pamatyti. Po koncerto galima įsitverti į parankę operos dainininkui Liudui Mikalauskui, ką tik scenoje apdainavusiam įsimylėjusio pono kančias, ir nusifotografuoti kartu su visa artistų kompanija.

kupiškėnai, atvažiuoja opera, Liudas Mikalauskas, Kupiškio kultūros centras Garbioji Irena per savo 93-ąjį gimtadienį ne tik pamatė operą, bet ir nusifotografavo su artistais.

Irena Goštautienė, praėjusį šeštadienį šventusi 93-ąjį gimtadienį ir globotojų rūpesčiu atvykusi į Palėvenės dominikonų vienuolyną pasiklausyti komiškos operos, pritrūko žodžių apsakyti nuostabai, kokia tai neregėta dovana. Tai pirmas kartas ne tik močiutei Irenai, bet ir profesionalios kultūros atlikėjų pasiilgusiems atokių Aukštaitijos šiaurinio pakraščio miestelių ir kaimų žmonėms. Kupiškio kultūros centras pirmą kartą šiemet rengia tarptautinės muzikos festivalį, kuriame pristatomi įvairūs skirtingų epochų muzikavimo stiliai, atvyksta profesionalūs atlikėjai.

kupiškėnai, atvažiuoja opera, Liudas Mikalauskas, Kupiškio kultūros centras Festivalio ambasadorius ir meno vadovas Vytautas Lukočius mėgsta linksmai kalbėti.

„Parengėme projektą, Kultūros taryba parėmė, mums talkina festivalio ambasadorius ir meno vadovas kraštietis Vytautas Lukočius, o pažįstant šį žmogų, aišku, kokia puiki būna mūsų kultūrinių susitikimų atmosfera“, – „Ūkininko patarėjui“ pasakojo Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Projektas susietas su dvarais, nes būtent jie prieš šimtmečius globojo gabius muzikos kūrėjus, glaudė prie savęs kultūrą ir meną. Kupiškio seniūniją ilgai valdė didikai Tyzenhauzai, Vilhelmas buvo išsinuomojęs Rokiškio dvarą, tad festivalis vieną koncertą dovanojo ir rokiškėnams.

Jau įvyko renginių mediniame Adomynės dvare, Palėvenės dominikonų vienuolyne, Kupiškio mieste, prie Kupos upės. Čia žiūrovų sale virto visa pakrantė, klausėsi ir daugiabučiuose gyvenantys miestiečiai, išėję į balkonus. Skambėjo „Traviatos“ fragmentai, dainavo Ona Kolobovaitė, Egidijus Bavikinas, L. Mikalauskas. Adomynėjė populiarias arijas, neapolietiškas dainas atliko garsūs jauni tenorai Paulius Bagdanavičius, Edgaras Davidovičius, Juozas Anužas. V. Lukočius klausytojus egzaminavo, kokius prisimena kompozitorius, kaip vadinasi operos... Buvo karšta nuo tvankos ir linksma nuo melodijų bei pokštų. Už triūsą adomyniečiai svečiams padovanojo krepšį obuolių, Adomynėje yra tokia tradicija. Įteiktas ir festivalio simbolinis prizas, dar šis tas ir rėmėjų dovanos.

O klausytojams ir žiūrovams svarbiausia – žmonių bendrystė, kurią geba paskatinti kitokia kultūra, profesionalus muzikavimas, pasiryžtantis pagaliau nukeliauti ir į provinciją. Taip formuojasi nauji įpročiai, vietos parduotuvėse, sako, išpirktos visos sulankstomos lauko kėdės.

Rugpjūčiui baigiantis ir rugsėjui įpusėjus, Kupiškio kultūrininkai vykdo dar vieną originalų sumanymą – sakralinės muzikos festivalį. Koncertai vyksta mažose kaimų bažnytėlėse, po pamaldų skamba fleitos, arfos, atliekamos giesmės. Po pasiklausymo šventoriuose vyksta agapės, pasibuvimai, pašnekesiai. Daug šypsenų – taip lengviau visiems išbūti šį neramybės laiką, gerai, kad kultūros darbuotojai imasi sutelkties darbo.

kupiškėnai, atvažiuoja opera, Liudas Mikalauskas, Kupiškio kultūros centras Komiška opera „Tarnaitė ponia“ įsikraustė į vilkiko priekabą.  

Autorės nuotraukos

2022.09.09

ŪP korespondentė Virginija JUŠKIENĖ

Susijusios temos - skaitykite: kupiškėnai, atvažiuoja opera, Liudas Mikalauskas, Kupiškio kultūros centras

Dalintis

2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...