Ashburn +24,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +24,6 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Įsigaliojo nauja eksporto tvarka į JK: gyvūninio maisto eksportuotojai privalo gauti VMVT sertifikatą

2024/02/01


Nuo sausio 31 d. eksportuojant gyvūninės kilmės maisto produktus į Jungtinę Karalystę (JK) nebepakanka tik komercinių dokumentų. Visas šviežios mėsos, mėsos gaminių ir pusgaminių, žuvies, kiaušinių ir kiaušinių gaminių siuntas, gabenamas į JK, turi lydėti VMVT išduotas eksporto sertifikatas. Jį eksportuotojai turi gauti iš anksto, prieš išvežant produktus iš Lietuvos.

VMVT duomenimis, prekėms, kurios vežamos į JK savoms reikmėms, papildomų reikalavimų nėra, išskyrus jeigu didesniu nei 2 kg kiekiu yra gabenama šviežia kiauliena arba kiaulienos gaminiai. Tuomet ji turi būti vežama gamintojo pakuotėse su ženklinimu, o skerdenos dalys turi turėti skerdyklos identifikacinį ženklą.

„Daugiausia iššūkių, manome, kils įmonėms, kurios iki naujų reikalavimų įsigaliojimo nėra pačios eksportavusios ar neturėjo poreikio gauti eksporto sertifikatų. Procedūra nėra sudėtinga, VMVT specialistai ją atlieka operatyviai, jei kreipiamasi iš anksto, pateikiami visi reikalingi duomenys. Kol kas taip pat negalime numanyti būsimų srautų ir krūvio dėl sertifikatų išdavimo kiekio, todėl tikimės verslo supratimo, bendradarbiavimo ir išankstinio planavimo. Jei tik kiltų kokių nors klausimų, susijusių su eksportu, kviečiame įmones nedelsti ir kreiptis, o mes padėsime tinkamai pasirengti naujiems reikalavimams“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus patarėjas Deividas Kalinauskas.

Eksporto sertifikatą savo pagamintam produktui siekiantis gauti ūkio subjektas 3 d. d. iki siuntos išvežimo į JK datos turi kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, kurio kontroliuojamoje teritorijoje ūkio subjektas vykdo veiklą, ir pateikti prašymą išduoti sertifikatą prekių siuntai. Kartu su prašymu reikia pateikti laboratorinių tyrimų rezultatus, žaliavų atsekamumą patvirtinančius dokumentus, rinkliavos už sertifikato išdavimą, apmokėjimą patvirtinantį dokumentą. Sertifikuojantis VMVT veterinarijos gydytojas įvertinęs pateiktą informaciją ir nustatęs, kad informacija yra tiksli ir jos pakanka veterinarijos sertifikatui išduoti, siuntos išvežimo dieną vyksta į ūkio subjektą, atlieka siuntos ir transporto priemonės fizinį patikrinimą, nenustačius neatitikčių siuntą leidžiama pakrauti, o sertifikuojantysis veterinarijos gydytojas plombuoja transporto priemonę arba atskiras siuntos paletes. Informacija apie plombas nurodoma eksporto sertifikate, kuris išduodamas ir pasirašomas elektroniniu būdu, per TRACES NT sistemą.

Pagrindinis reikalavimas atsirasiantis nuo š. m. balandžio 30 d. – siuntos į JK turi atvykti per tą pasienio kontrolės postą, kurį ūkio subjektas nurodė veterinarijos sertifikate. Transporto priemonės arba produktų paletės turės būti plombuotos, informacija apie plombas būti pateikta eksporto sertifikate.

Praėjusią savaitę, VMVT organizuotos viešosios konsultacijos metu, įmonėms, kurios ketina eksportuoti į JK gyvūninio maisto siuntas, organizavo nuotolinę konsultaciją. Įrašo galima pasiklausyti.

 

VMVT informacija

Dalintis