Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Išrinktojo Panevėžio rajono mero A. Pociaus laukia sudėtingas laikotarpis

2023/03/26


Panevėžys (JP.lt). Praėjusį sekmadienį vykusiuose Panevėžio rajono mero rinkimuose išrinktas naujas Panevėžio rajono meras. Juo tapo dabartinis rajono vicemeras, socialdemokratas Antanas Pocius. Panevėžio rajone baigėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdymo laikotarpis, kuris tęsėsi 20 metų.

Laukia sunkus darbas

Išrinktasis Panevėžio rajono meras socialdemokratas Antanas Pocius atviravo, kad dirbti bus sudėtinga, bet įdomu, ir neslėpė, jog tikėjosi laimėti rinkimus.

„Bus sudėtinga, nes meru būsiu patvirtintas tik balandžio 25 dieną, kai vyks pirmas jau naujos Panevėžio rajono tarybos kadencijos posėdis. Tik tada galėsiu sakyti, kad esu Panevėžio rajono meras ir pradėsime dėliotis darbus. Reiks galvoti apie koalicijos sudarymą, pareigybių postus. Apie personalijas kol kas dar nekalbame, nesame apsitarę su būsimais koalicijos partneriais“, – aiškino A. Pocius.

Pasak vis dar vicemero, nebuvo netikėtas rinkimų rezultatas.

„Jau po pirmo turo pajutau, kad galiu laimėti. Antrajame ture neramu pasidarė, kai balsų rezultatai buvo vienodi. Pradėjau šiek tiek abejoti, ar laimėsiu. Juolab kad kolega, negaliu Edmundo Toliušio vadinti konkurentu, turėjo partijos palaikymą, o tai daug lemia. Tačiau paskui išsiveržiau į priekį ir galėjau lengviau atsidusti – rinkimus laimėjau“, – pasakojo A. Pocius apie iškilusias abejones.

Mintyse personalijas žino

Kokios personalijos ir kokių partijų atstovai užims postus Panevėžio rajono savivaldybėje, A. Pocius kol kas pasakyti negalėjo.

„Konkrečių personalijų kol kas dar neturime, nors mintyse jau esame numatę kai kuriuos žmones pareigoms užimti. Be to, dabar sudėtinga pasakyti, kiek bus vicemerų, nes pagal naują savivaldos įstatymą gali būti du žmonės. Tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką du mero pavaduotojai veiks. Be to, yra Savivaldybės administracijos direktorius, kuris nebeturės pavaduotojo. Šiandien neturime sutarimo, kokius žmones kviesime užimti postus“, – paslaptingas buvo naujai išrinktas rajono meras, bet teigė, kad užimamų pareigų personalijas derins su koalicijos partneriais.

Meras – ne Tarybos narys

Būsimasis meras pripažino, kad su nerimu laukia darbų pradžios, nes naujai išrinkti merai ir tarybų nariai dirbs pagal naują savivaldos įstatymą – meras įgauna kur kas daugiau galių.

„Į kiekvieną naują darbą atėjęs žmogus jaučia nerimą. Taip pat jaučiuosi ir aš, nes anksčiau meras buvo kaip švyturys ir aiškiai nurodydavo politinę kryptį. Pagal naują vietos savivaldos modelį meras nebebus savivaldybės tarybos narys, jis taps vykdomąja institucija. Meras turės savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, bus atsakingas už įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir savivaldybės tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą. Meras nebebus savivaldybės tarybos narys, nebalsuos tarybos posėdžiuose, bet šauks tarybos posėdžius ir jiems pirmininkaus, sudarys posėdžių darbotvarkes, teiks sprendimų projektus“, – aiškino A. Pocius, bet pasidžiaugė, kad Panevėžio rajoną puikiai žino – dvylika metų išdirbo mero pavaduotoju ir vienuolika metų – Vadoklių seniūnijos seniūnu.

Pirmas darbas ne tik persikraustyti

Anot vicemero A. Pociaus, iki balandžio 25 dienos teks išspręsti nemažai klausimų ir pasirinkti tinkamas personalijas, kad galėtų dirbti ketverius metus.

„Tai ir vicemerų klausimas. Jeigu vicemerai bus pasirinkti iš Tarybos narių, jiems teks atsisakyti Tarybos nario mandato, o jų vietą užims politikas pagal sąrašą. Tačiau mero pavaduotojus pasirinkti galima ne tik iš politikų, tai gali būti žmonės, kaip sakau, iš pašalies. Darbo bus daug, naujovių daug. Šiandien dar negaliu pasakyti, koks bus pirmas darbas, kai balandžio 25 dieną pasipuošiu mero regalijomis. Tai ne tik persikraustyti iš vieno kabineto į kitą“, – juokauja būsimas Panevėžio rajono meras ir teigia, kad pirmas Tarybos posėdis bus šventinis, o antrasis – darbinis.

Tęsti pradėtus darbus

Vos sužinojęs mero rinkimo rezultatus, rajono meras Povilas Žagunis pirmiausia perdavė linkėjimus naujai išrinktam A. Pociui.

„Mano, kaip ilgiausiai dirbusio mero, palinkėjimas naujais išrinktam merui, kolegai Antanui, būtų labai paprastas – tęsti pradėtus darbus Panevėžio rajone. Svarbu, kad projektai, kurie yra gyventojų ir bendruomenių mintyse, būtų įgyvendinti. Negaliu daugiau linkėti, svarbu, kad dirbtų nuoširdžiai“, – sakė dabartinis Panevėžio rajono meras P. Žagunis.

Pasirengti darbui ir naujovėms

Panevėžio rajono vadovas teigė, kad kiekvieni rinkimai susiję su tam tikromis permainomis.

„Būtų labai neįdomu gyventi, jei nebūtų pasikeitimų, naujų planų, projektų. Darbas savivaldoje yra ne politikavimas, tai nuolatinis darbas, nes problemos keičiasi, dabai vienas kitą veja. Panevėžio rajono teritorija – pastovus vienetas, bet problemos ir darbai kinta kasdien“, – kalbėjo P. Žagunis ir teigė, kad pokyčiams, problemų sprendimui reikia būti pasiruošusiam – nuo balandžio 1 dienos daug naujovių.

„Pasikeitimai ateina su naujuoju savivaldos įstatymu, kuris įsigalios nuo balandžio 1 dienos. Teks organizuoti naujai darbą, priimti sprendimus, laikotarpis bus sudėtingesnis ir reikės mokėti įvertinti situacijas. Beje, meras galės turėti du vicemerus, tačiau, kokie tai bus žmonės, pasakyti negaliu – tai yra mero kompetencija“, – aiškino P. Žagunis ir teigė, kad tradiciškai koaliciją Panevėžio rajono taryboje turėtų sudaryti devyni „valstiečiai“ ir septyni socialdemokratai, ir tai bus lygiaverčiai partneriai.

Partija savo atstovą turi turėti

Išgirdęs klausimą, ar po ketverių metų kituose savivaldos rinkimuose Panevėžio rajono „valstiečiai“ vėl į mero postą kels Smilgių seniūnijos seniūną ir LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininką E. Toliušį, P. Žagunis šypteli:

„Negaliu pasakyti, kas bus po ketverių metų. Juolab kad nesu Panevėžio skyriaus pirmininkas, esu eilinis partijos narys. Tačiau, manau, kad ir po ketverių metų išliks LVŽS ir kitos stiprios partijos. Todėl turime kelti į merus savo partijos atstovus. Tiesiog privaloma – partija turi turėti savo atstovus.“

 

Raimonda MIKUČIONYTĖ/JP.lt

Živilės VEČIORKUTĖS nuotraukoje – P. Žagunis ir A. Pocius

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/28

Bulvės „bėga“ iš daržininkų laukų

Daržininkai pradėjo naująjį sezoną. Kokioms daržovėms jie skirs prioritetą, paaiškės tik po pasėlių deklaravimo. Apžvelgiant pastarųjų metų statistiką matyti, kad mažėja bulvių plotai. Nesitikima, kad šiemet jų bus auginama daugiau. ...
2023/05/28

Vakarų Ukrainoje ir Lietuvoje buvo patys galingiausi antisovietinio pasipriešinimo židiniai visoje Rytų Europoje

„Mažai Lietuvos istorikams ir visuomenei žinomas faktas yra tai, kad Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) gretose buvo ir lietuvių. Ukrainos istorikas ir žurnalistas Olegas Stecišinas 2015 m. Lvove ukrainiečių kalba išleido knygą &...
2023/05/28

Kaip apsaugoti šunį nuo erkių?

Pievoms pražydus – jomis mėgaujamės tiek mes, tiek ir augintiniai, tačiau svarbu nepamiršti, jog jose glūdo jau pabudusios ir pavojingos erkės. Erkės platina itin pavojingas šunims ligas, todėl labai svarbu laiku gyvūnus apsaug...
2023/05/28

Studentė Kamilė: visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog i&scar...
2023/05/28

Pasėlių stebėjimas – situacija Molėtų rajone

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) kviečia sužinoti, kokia pasėlių situacija Molėtų rajone. Ją komentuoja LŽŪKT Molėtų r. biuro augalininkystės konsultantė Gabija Baltramaitytė.
2023/05/28

NATO viršūnių susitikimas: oro uostuose keičiami skrydžiai, ieškoma darbuotojų

Vilniuje liepą laukiant didžiausio ir svarbiausio šalies organizuojamo renginio – NATO viršūnių susitikimo, pasiruošimas jau vyksta ir šalies oro uostuose – orlaivių aptarnavimo bendrovės ieško papild...
2023/05/28

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

Gamtoje šiuo metu – naujos gyvybės metas. Paukščiai rūpinasi besiplunksnuojančiais mažyliais, žvėrys savo guoliuose glaudžia neseniai į pasaulį atėjusius jauniklius. Tačiau visko pasitaiko: kartais paukščiukai išk...
2023/05/28

Pomidorai – tarsi pūko pataluose

Gegužės šalnos neatšaldė kolekcininkų noro ir šiemet auginti pūkuotus pomidorus. Šiais tarsi švelniu aksomu dengtais pomidorais grožėtis kviečia kolekcininkė Sandra Šimkevičė iš Alytaus. Jeigu pamir...
2023/05/28

Energijos kainos Lietuvoje mažėja

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) ekspertų duomenimis, praėjusią savaitę dujų kainos sumažėjo 4,4 proc., vidutinė elektros kaina mūsų šalyje per savaitę mažėjo 12,8 proc., dyzelinas ir benzinas toliau pinga, o biokuro kainos išlie...