Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Išrinktojo Panevėžio rajono mero A. Pociaus laukia sudėtingas laikotarpis

2023/03/26


Panevėžys (JP.lt). Praėjusį sekmadienį vykusiuose Panevėžio rajono mero rinkimuose išrinktas naujas Panevėžio rajono meras. Juo tapo dabartinis rajono vicemeras, socialdemokratas Antanas Pocius. Panevėžio rajone baigėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdymo laikotarpis, kuris tęsėsi 20 metų.

Laukia sunkus darbas

Išrinktasis Panevėžio rajono meras socialdemokratas Antanas Pocius atviravo, kad dirbti bus sudėtinga, bet įdomu, ir neslėpė, jog tikėjosi laimėti rinkimus.

„Bus sudėtinga, nes meru būsiu patvirtintas tik balandžio 25 dieną, kai vyks pirmas jau naujos Panevėžio rajono tarybos kadencijos posėdis. Tik tada galėsiu sakyti, kad esu Panevėžio rajono meras ir pradėsime dėliotis darbus. Reiks galvoti apie koalicijos sudarymą, pareigybių postus. Apie personalijas kol kas dar nekalbame, nesame apsitarę su būsimais koalicijos partneriais“, – aiškino A. Pocius.

Pasak vis dar vicemero, nebuvo netikėtas rinkimų rezultatas.

„Jau po pirmo turo pajutau, kad galiu laimėti. Antrajame ture neramu pasidarė, kai balsų rezultatai buvo vienodi. Pradėjau šiek tiek abejoti, ar laimėsiu. Juolab kad kolega, negaliu Edmundo Toliušio vadinti konkurentu, turėjo partijos palaikymą, o tai daug lemia. Tačiau paskui išsiveržiau į priekį ir galėjau lengviau atsidusti – rinkimus laimėjau“, – pasakojo A. Pocius apie iškilusias abejones.

Mintyse personalijas žino

Kokios personalijos ir kokių partijų atstovai užims postus Panevėžio rajono savivaldybėje, A. Pocius kol kas pasakyti negalėjo.

„Konkrečių personalijų kol kas dar neturime, nors mintyse jau esame numatę kai kuriuos žmones pareigoms užimti. Be to, dabar sudėtinga pasakyti, kiek bus vicemerų, nes pagal naują savivaldos įstatymą gali būti du žmonės. Tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką du mero pavaduotojai veiks. Be to, yra Savivaldybės administracijos direktorius, kuris nebeturės pavaduotojo. Šiandien neturime sutarimo, kokius žmones kviesime užimti postus“, – paslaptingas buvo naujai išrinktas rajono meras, bet teigė, kad užimamų pareigų personalijas derins su koalicijos partneriais.

Meras – ne Tarybos narys

Būsimasis meras pripažino, kad su nerimu laukia darbų pradžios, nes naujai išrinkti merai ir tarybų nariai dirbs pagal naują savivaldos įstatymą – meras įgauna kur kas daugiau galių.

„Į kiekvieną naują darbą atėjęs žmogus jaučia nerimą. Taip pat jaučiuosi ir aš, nes anksčiau meras buvo kaip švyturys ir aiškiai nurodydavo politinę kryptį. Pagal naują vietos savivaldos modelį meras nebebus savivaldybės tarybos narys, jis taps vykdomąja institucija. Meras turės savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, bus atsakingas už įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir savivaldybės tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą. Meras nebebus savivaldybės tarybos narys, nebalsuos tarybos posėdžiuose, bet šauks tarybos posėdžius ir jiems pirmininkaus, sudarys posėdžių darbotvarkes, teiks sprendimų projektus“, – aiškino A. Pocius, bet pasidžiaugė, kad Panevėžio rajoną puikiai žino – dvylika metų išdirbo mero pavaduotoju ir vienuolika metų – Vadoklių seniūnijos seniūnu.

Pirmas darbas ne tik persikraustyti

Anot vicemero A. Pociaus, iki balandžio 25 dienos teks išspręsti nemažai klausimų ir pasirinkti tinkamas personalijas, kad galėtų dirbti ketverius metus.

„Tai ir vicemerų klausimas. Jeigu vicemerai bus pasirinkti iš Tarybos narių, jiems teks atsisakyti Tarybos nario mandato, o jų vietą užims politikas pagal sąrašą. Tačiau mero pavaduotojus pasirinkti galima ne tik iš politikų, tai gali būti žmonės, kaip sakau, iš pašalies. Darbo bus daug, naujovių daug. Šiandien dar negaliu pasakyti, koks bus pirmas darbas, kai balandžio 25 dieną pasipuošiu mero regalijomis. Tai ne tik persikraustyti iš vieno kabineto į kitą“, – juokauja būsimas Panevėžio rajono meras ir teigia, kad pirmas Tarybos posėdis bus šventinis, o antrasis – darbinis.

Tęsti pradėtus darbus

Vos sužinojęs mero rinkimo rezultatus, rajono meras Povilas Žagunis pirmiausia perdavė linkėjimus naujai išrinktam A. Pociui.

„Mano, kaip ilgiausiai dirbusio mero, palinkėjimas naujais išrinktam merui, kolegai Antanui, būtų labai paprastas – tęsti pradėtus darbus Panevėžio rajone. Svarbu, kad projektai, kurie yra gyventojų ir bendruomenių mintyse, būtų įgyvendinti. Negaliu daugiau linkėti, svarbu, kad dirbtų nuoširdžiai“, – sakė dabartinis Panevėžio rajono meras P. Žagunis.

Pasirengti darbui ir naujovėms

Panevėžio rajono vadovas teigė, kad kiekvieni rinkimai susiję su tam tikromis permainomis.

„Būtų labai neįdomu gyventi, jei nebūtų pasikeitimų, naujų planų, projektų. Darbas savivaldoje yra ne politikavimas, tai nuolatinis darbas, nes problemos keičiasi, dabai vienas kitą veja. Panevėžio rajono teritorija – pastovus vienetas, bet problemos ir darbai kinta kasdien“, – kalbėjo P. Žagunis ir teigė, kad pokyčiams, problemų sprendimui reikia būti pasiruošusiam – nuo balandžio 1 dienos daug naujovių.

„Pasikeitimai ateina su naujuoju savivaldos įstatymu, kuris įsigalios nuo balandžio 1 dienos. Teks organizuoti naujai darbą, priimti sprendimus, laikotarpis bus sudėtingesnis ir reikės mokėti įvertinti situacijas. Beje, meras galės turėti du vicemerus, tačiau, kokie tai bus žmonės, pasakyti negaliu – tai yra mero kompetencija“, – aiškino P. Žagunis ir teigė, kad tradiciškai koaliciją Panevėžio rajono taryboje turėtų sudaryti devyni „valstiečiai“ ir septyni socialdemokratai, ir tai bus lygiaverčiai partneriai.

Partija savo atstovą turi turėti

Išgirdęs klausimą, ar po ketverių metų kituose savivaldos rinkimuose Panevėžio rajono „valstiečiai“ vėl į mero postą kels Smilgių seniūnijos seniūną ir LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininką E. Toliušį, P. Žagunis šypteli:

„Negaliu pasakyti, kas bus po ketverių metų. Juolab kad nesu Panevėžio skyriaus pirmininkas, esu eilinis partijos narys. Tačiau, manau, kad ir po ketverių metų išliks LVŽS ir kitos stiprios partijos. Todėl turime kelti į merus savo partijos atstovus. Tiesiog privaloma – partija turi turėti savo atstovus.“

 

Raimonda MIKUČIONYTĖ/JP.lt

Živilės VEČIORKUTĖS nuotraukoje – P. Žagunis ir A. Pocius

Dalintis