Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Jauno gydytojo urologo siekis – teikti ligoniams daugiau gydymo galimybių

2023/03/04


Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriuje gydytojas Egidijus Vaitiekūnas – jau ne naujokas. Pusmetį dirbo internu, vėliau dvejus metus rezidentu. Nuo praėjusių metų rudens jau su diplomu rankose atvykęs dirbti į ligoninę, jaunas gydytojas pasiryžęs kibti į darbus bei įgyvendinti ligoninėje ir skyriuje naujas idėjas.

Nuo gimtinės nenutolo

Šiauliuose gimęs ir augęs Egidijus Vaitiekūnas nuo gimtojo miesto niekada ilgam nebuvo nutolęs. Mokydamasis J. Janonio gimnazijoje Egidijus suprato, kad rinksis mediciną. Studijavo Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune, bet vis keliai grąžindavo į gimtąjį miestą.

„Svarbiausią medicinos studijų dalį (internatūrą) atlikau Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Urologijos rezidentūros metais taip pat teko pakeisti mokslo ir praktikos bazę bei tris mėnesius turėjau galimybę semtis patirties iš kolegų, dirbančių Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriuje. Nuo 2020 metų gydytoju rezidentu dirbau šios ligoninės Urologijos skyriuje“, - pasakoja jaunas gydytojas, nuo rudens atvykęs į ligoninę jau su gydytojo diplomu ir urologo licencija rankose.

Ryšį su Šiauliais stiprino ir šeima. Ją Egidijus sukūrė su šiauliete Deimante, kuri studijavo farmaciją. Šiuo metu jaunoje šeimoje auga ketverių metukų sūnus Ajus ir pusantrų metukų dukrytė Adelė.
Egidijus buvo nusprendęs išmėginti ir kitas galimybes. Penktame medicinos studijų kurse išvyko į praktiką Vokietijoje. Sužavėjo kiek kitoks medicinos lygis: moderniausia medicinos įranga operacinėse, atliekamos sudėtingos operacijos, kitokie medikų atlyginimai. Tačiau nesuviliojo – jam norėjosi grįžti ir tvirtintis tarp savų žmonių, savoje kultūroje ir, žinoma, gimtajame mieste.

„Mintis sieti ateitį su Respublikine Šiaulių ligonine kirbėjo jau seniai, todėl džiaugiuosi atsiradusia galimybe ir jau nuo praėjusio rudens esu čia“, - džiaugiasi pasirinkimu jaunas specialistas.

Be to, 2014 metais laisvu nuo studijų laiku E. Vaitiekūnas savanoriškai įstojo į Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės rengiamus „Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus“. Juos baigęs 2017 metais įgijo karo mediko licenciją ir pelnė leitenanto karinį laipsnį.

„Dvejus metus teko dirbti kartu su karo medikais, – patirtis neįkainojama“, – pasakoja gydytojas ir džiaugiasi, kad išmoko suvokti ne tik kariuomenės ir karybos principus, bet ir disciplinos, ištvermės, atkaklumo.

Labiausiai žavi naujovės

Urologijos specialybę E. Vaitiekūnas pasirinko trečiajame medicinos studijų kurse. Praktiką atlikti teko Kauno klinikų Urologijos skyriuje. Slaugytojo darbą dirbančiam būsimajam gydytojui labai imponavo skyriuje vyraujanti pozityvi ir draugiška atmosfera, šilti rezidentų ir gydytojų santykiai, įdomios operacijos, įvairiapusė darbo specifika.

Dvejus metus dirbta Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos ir Urologijos skyriuose. „Susidūriau su itin daug pacientų, sergančių akmenlige. Tai atsispindi ir skyriaus gydytojų atliekamų skubių ir planinių operacijų apžvalgose. Akmenligė – tai ta urologijos sritis, į kurią labai gilinuosi iki šiol. Rezidentūros metu teko atlikti ir išmokti sudėtingų akmenligės operacijų, kurios jau atliekamos ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“, – entuziastingai jaunas gydytojas pasakoja apie savo kasdienį darbą ir neslepia džiaugsmo, kad su kolegomis jau gali atlikti perkutaninę nefrolitotripsiją – rutiniškai dar neatliekamą operaciją, kuri taikoma akmenligei gydyti.

Kita urologijos ir chirurgijos sritis, kuria domisi Egidijus, yra laparoskopija.

„Minimaliai invazinė chirurgija tai medicinos dabartis ir ateitis. Ne išimtis ir urologija. Galime pradėti atlikti tokias operacijas kaip laparoskopinė nefrektomija, inksto rezekcija, nefroureterektomija, inksto cistos fenestracija, nefropeksija. Vienas iš mano tikslų – dalintis įgytomis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais su kolegomis bei bendromis pastangomis pradėti vystyti laparoskopiją urologijoje ir Šiauliuose“, – jaunas urologas Egidijus Vaitiekūnas pasiryžęs garsinti bei populiarinti ligoninės vardą.

 

Zita Katkienė/ Respublikinė Šiaulių ligoninė

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...