Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Juda ministerijų miestelio projektas

2023/03/02


Vyriausybė sausio 18 dienos protokoliniu nutarimu įpareigojo Turto banką pradėti administracinio kvartalo Vilniaus Goštauto gatvėje vystymą. Transformuotame kvartale įsikurs valstybės įstaigos, pirmieji pastatų aukštai bus atverti visuomenei, atsiras pėsčiųjų alėja, nauja aikštė ir skveras. Projektą planuojama baigti 2028-aisis, vertė sieks beveik 170 mln. eurų, beveik visą sumą tikimasi surinkti parduodant nereikalingus pastatus.

Goštauto kvartale anksčiau veikė Chemijos ir Fizikos institutai. Šiuo metu kompleksą sudaro apie 34 tūkst. kv. metrų, iš kurių užimta tik apie 40 proc.

Atliktoje galimybių studijoje siūloma kompleksą atverti visuomenei, sukurti papildomų erdvių. Komplekso vidiniame kieme numatomas viešas skveras, kuriame bus įprasmintą čia buvusios Totorių kapinės ir Sovietmečiu nugriauta mečetė. Transformuojamą kvartalą kirs pėsčiųjų alėja, sujungsianti Lukiškių gatvę su Neries krantine.

Įgyvendinus projektą, į transformuotą administracinį kvartalą bus perkeltos įstaigos iš dabartinių energetiškai neefektyvių patalpų, kasmet būtų taupoma beveik 3 mln. eurų įstaigų išlaikymo kaštų.

Vadovų komandoje – naujas veidas

Prie Turto banko vadovų komandos vakar prisijungė Renata Chleborodovienė, kuri vadovaus administracinio kvartalo transformacijai. Anksčiau ji yra valdžiusi ne vieną viešosios ir privačios partnerystės projektą policijoje, krašto apsaugos sistemoje, o pastaruoju metu ėjo Fizinio barjero Baltarusijos pasienyje programos vadovo pavaduotojos pareigas „EPSO-G“ komandoje.

Naujoji Turto banko projektų programos vadovė bus atsakinga už savalaikį Goštauto g. kvartalo projekto įgyvendinimą, rinkos sąlygas atitinkantį kaštų valdymą.

„Ankstesnė patirtis leidžia aiškiai įvertinti, kokios rizikos kils įgyvendinant projektą, kaip jas reikės valdyti. Tai ambicingas ir matomas valstybės projektas, todėl su komanda dėsime visas pastangas, kad kvartalas taptų ne tik naujos kokybės valstybės turto etalonu, bet ir geruoju vadybos pavyzdžiu“, – sako R.Chleborodovienė.

„Goštauto kvartalo transformacija įgauna pagreitį, todėl komandos pastiprinimas yra labai savalaikis. R. Chleborodovienės patirtis valdant projektus ir pademonstruoti rezultatai suteiks Turto banko komandai stiprų impulsą siekti užsibrėžtų tikslų“, – įsitikinęs Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Projektas įgauna pagreitį

Artimiausiu metu Turto bankas skelbs viešąjį pirkimą skirtą atrinkti viso komplekso architektūrinio konkurso organizatorių. Patį architektūrinį konkursą planuojama skelbti liepos mėnesį. Po architektūrinio konkurso paaiškės, kaip atrodys transformuojamas kvartalas, viešosios erdvės.

Šiuo metu jau rengiami pirmojo komplekso etapo projektiniai pasiūlymai. Pagal juos bus suplanuotas pastato Goštauto g. 11 atvėrimas visuomenei ir pritaikymas trijų ministerijų – Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ir Susiekimo ministerijos reikmėms. Baigus derinti ministerijų poreikius, būsimos pastato ir jo prieigų atnaujinimo koncepcija bus pristatyta visuomenei.

Iki balandžio Vyriausybei tvirtinti bus pateiktas pirmojo kvartalo etapo įgyvendinimo investicinis projektas.

 

Pagal Turto banko informaciją

Augusto Didžgalvio/ Turto banko nuotr. – administracinis kvartalas A. Goštauto gatvėje, Vilniuje.

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...
2023/03/31

Žemės ūkio parodos tendencijos: technologijos, dirbtinis intelektas ir dėmesys aplinkosaugai

Vytauto Didžiojo Universiteto žemės ūkio akademijoje net tris dienas vyksta tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023“. Tai yra vienas didžiausių žemės ūkio sektoriaus renginių, kuriame agroverslo atstovai pristato savo veiklas ir svarbiau...
2023/03/31

Socialinis pasitikėjimas Lietuvoje yra žemas

Socialinis pasitikėjimas – rodiklis, nurodantis žmonių pasitikėjimo pažįstamais ir nepažįstamais asmenimis bei institucijomis laipsnį. Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų teigimu, Lietuvoje jis yra žemas, o tai lemia žemesnį d...
2023/03/31

Į ką turėtume atkreipti dėmesį renkantis elektromobilį?

Pastaraisiais metais ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvos keliuose elektromobilių skaičius nuosekliai auga. Nepaisant šių rinkos tendencijų, dalis vairuotojų tokių automobilių vis dar vengia. Dažniausiai girdimas pasiteisinimas – mažas v...