Kaunas +17,3 °C Debesuota
Antradienis, 17 Bir 2025
Kaunas +17,3 °C Debesuota
Antradienis, 17 Bir 2025

Asociatyvi 123rf nuotr.

Jurbarko gyventojas nuteistas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

2025/06/17


Tauragės apylinkės teismo Jurbarko rūmai paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pripažino Jurbarko gyventoją L. S.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2021 m. kovo mėnesį, gavus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VTMT) Tauragės departamento pranešimą, kad tarnybos darbuotojams atlikus neplaninį patikrinimą buvo konstatuotas žiaurus elgesys su gyvūnais. Nustatyta, kad vyro laikomiems šunims buvo pažeistos balso stygos. 2022 m. kovo mėnesį buvo priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą įtariamojo atžvilgiu, o tyrimą – sustabdyti, nenustačius asmens, padariusio nusikalstamą veiką. Po daugiau nei vienerių metų Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras nutarė atnaujinti ikiteisminį tyrimą, nes atsirado galimybė atlikti papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad šunims buvo atliktos veterinarinės chirurginės procedūros siekiant pakeisti gyvūnų fiziologines funkcijas, kad šie nelotų, necyptų, neskleistų pašalinio garso. Pagal įstatymą, tokio pobūdžio veterinarinės procedūros atliekamos tik veterinarijos gydytojo sprendimu dėl gyvūno sveikatos, tačiau, šiuo atveju, gydytojo nurodyto sprendimo pašalinti balso stygas nebuvo. Kaltinamojo pageidavimu atliktos veterinarinės procedūros negrįžtamai suluošino gyvūnus. Iš kaltinamojo patikrinimo metu paimti 26 šunys, iš kurių 10 šunų suluošinti. Teismo sprendimu gyvūnai perduoti nuolatinei globai viešosios įstaigos „Būk mano draugas“ surastiems globėjams.

Bylos duomenimis, Vakarų Škotijos terjerų bei pudelių jaunikliams buvo atliktas DNR tyrimas, skirtas palyginti jauniklių ir suaugusių šunų DNR. Gavus tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad šuneliai saistomi giminystės ryšiais.

Teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, L. S. pripažino kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jam skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę, paskiriant intensyvią priežiūrą, įpareigojant nuteistąjį nuo 22 val. iki 6 val. būti gyvenamojoje vietoje, jeigu tai nesusiję su darbu ar mokslu, bei visą bausmės laiką dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. L. S. taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – nuteistajam 3 metus uždrausta laikyti naminius gyvūnus bei užsiimti jų veisimu.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Nacikūnas, o ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai.

„Žiaurumas gyvūnų atžvilgiu nėra suderinamas su visuomenėje priimtomis elgesio normomis, todėl baudžiamuosiuose ir administraciniuose įstatymuose už tai numatoma atsakomybė. Teisėjos neįtikino nuteistojo parodymai, kad 10 suluošintų šunų jis įsigijo iš nepažįstamos baltarusės. Taip pat ir tai, kad būdamas ilgametis šunų veisėjas jis neįtarė, jog šunys buvo be balso stygų iki tol, kol apie tai jam pranešė pareigūnai“, – sako ikiteisminį tyrimą kontroliavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras V. Nacikūnas.

Teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Generalinės prokuratūros informacija

Dalintis