Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024
Ashburn +26,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 21 Geg 2024

Rita KRUŠINSKAITĖ
ŪP korespondentė
 

Jurbarko krašto ūkininkų Bikulčių pavasaris

2024/04/22


Drąsutės ir Eimanto Bikulčių ūkis konkurse „Metų ūkis 2023“ Jurbarko r. pripažintas vienu geriausių. „Ūkininkavimo žavesys slypi iššūkiuose, kurie keičiasi kiekvieną dieną ir kuriuos reikia įveikti, jei nori, kad lydėtų sėkmė, einant pasirinktu keliu“, – „Ūkininko patarėjui“ pripažino D. Bikulčienė.

Kaimas – gyvenimo stiprybė

Bikulčiai augalininkystės ūkį Šimkaičių seniūnijos Paulių kaime įregistravo prieš 20 metų, iš Drąsutės tėvų paveldėję 14 ha žemės. Pirmasis mokytojas ir žmogus, paskatinęs ūkininkauti, buvo jos brolis Vygantas Baršauskas, pats turintis mišrųjį ūkį. Per du dešimtmečius sėkmingai ūkininkaudami jurbarkiečiai ūkį išplėtė daugiau kaip dešimt kartų – iki beveik 200 ha. Didžioji dalis žemės yra nuosava, likusi – nuomojama.

Ekonomistė ir inžinierius mechanikas ūkininkavimą pradėjo nuo vasarinių kultūrų – miežių ir kviečių – auginimo. Vėliau, įgiję patirties, pradėjo auginti žieminius kviečius, žieminius ir vasarinius rapsus bei žirnius. „Pirmieji metai nebuvo lengvi, neturėjome savos technikos, trūko patirties, tačiau optimizmo nepraradome. Jei po pirmos nesėkmės būtume panirę į pesimizmą, tai ūkininkavimą būtų reikėję baigti po pirmųjų metų“, – ŪP atviravo D. Bikulčienė.

Tvirtybės eiti pasirinktu keliu ūkininkams suteikė meilė kaimui, tikėjimas darbo rezultatais ir darbštumas. „Kaimas nuo gimimo yra mano buveinė ir stiprybė. Vyrui, nors ir gimusiam bei užaugusiam Jurbarke, jis irgi nebuvo nepažįstamas – abeji seneliai išmokė daug ūkiškų darbų, nes gyveno kaime“, – pasakojo D. Bikulčienė.

Viskas savomis rankomis

Anot ūkininkės, ilgus metus visus ūkio darbus jie nudirbdavo dviese su vyru, padedami dukrų Vitos ir Julitos. Tik paskutiniais metais, kai dukros, įgijusios su žemės ūkiu nesusijusias profesijas, savą gyvenimą kuria didžiuosiuose miestuose, į gimtuosius namus sugrįždamos tik savaitgaliais su Vitos vyru Povilu ir jų sūneliu Mantu, darbų naštą palengvina vienas samdomas darbuotojas.

Ūkį Bikulčiai, išskyrus paskolą žemei pirkti, kūrė savomis lėšomis, be paskolų ir paramų. „Plėtrą įgyvendiname tokiu principu – žiūrime, kad liktų pragyventi, o visa kita, ką uždirbame, investuojame“, – aiškino D. Bikulčienė.

Šiandien ūkininkai turi viską, ko reikia augalininkystės ūkiui – septynis traktorius, du kombainus, priekabų, sėjamąją ir įvairių kitų padargų. Yra įrengtos 700 kv. m ir 1 000 kv. m patalpos grūdams sandėliuoti, išbetonuota daugiau kaip 2 000 kv. m kiemo aikštelė ir vieno sandėlio grindys. „Dabar į traktorių galime įlipti ir išlipti nesusitepę batų“, – džiaugėsi patogumais moteris, kuriai retkarčiais tenka sėsti ir prie traktoriaus vairo. Naujos technikos Bikulčiai kol kas neturi, o sugedusią naudotą E. Bikulčius sėkmingai suremontuoja pats.

Be pagrindinės veiklos – grūdinių kultūrų auginimo – ūkininkai turi ir širdžiai mielą hobį – bitininkystę. Laiko 30 avilių bičių. „Labai patinka rūpintis bitėmis, o medų mėgsta visi. Jo pakanka draugams ir pažįstamiems, parduodame tik nedidelę dalį. Mums svarbiausia, kad turime patinkantį užsiėmimą“, – ŪP atviravo D. Bikulčienė.

spiecius
Kiekvieną spiečių jurbarkiečiai susemia ir įkurdina naujame avilyje.

Nesijaučia mėgstami valdžios

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelyje: Eimantas ir Drąsutė Bikulčiai džiaugiasi turėdami vienas kitą ir bendrą gyvenimo tikslą. Bitininkystė – Bikulčių šeimos hobis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/05/21

Populiacijos griūtis kaimiškosioms savivaldybėms – gyvybingumo iššūkis

(VDU ŽŪA langas) Labai daug kalbama apie Lietuvos kaimo vietovių plėtrą: ES žaliojo kurso iniciatyvas, ES finansinę paramą, kaimiškųjų vietovių ir jų savivaldybių infrastruktūros gerinimą, žemės ūkio modernizavimą, verslo aplinkos gerinimas...
2024/05/21

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsuoti atvyko 41,5 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia pirmosios išankstinio balsavimo dienos antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture aktyvumą.
2024/05/21

ŽŪM siūlo drausti iš Rusijos ir Baltarusijos įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairi...
2024/05/21

Kaip gimė gražiausias išeivijos leidinys – Vinco Kudirkos raštai?

Prieš 125 metus mirė Lietuvos himno autorius, rašytojas, varpininkas Vincas Kudirka (1858–1899), o prieš 115 m. pradėtas spausdinti pirmasis jo raštų rinkinys, kuris šešiais puikiai išleistais...
2024/05/21

Seimas svarstys, kaip geriau suderinti gyventojų ir vykdančių ūkinę veiklą asmenų interesus

Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdy...
2024/05/21

Lietuvoje prarasti pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų

Lietuvoje nuo kitų metų sausio prarasti vairuotojo pažymėjimą gresia 237 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių asmenų, didžioji dalis jų – 30-65 metų amžiaus, pranešė „Regitra“.
2024/05/21

Botanikas dr. M. Lapelė: „Mes pervertiname gamtos gebėjimą atsikurti“

Gegužės 21-ąją yra minima „Natura 2000“ – ambicingiausios ir didžiausio masto iniciatyvos, skirtos išsaugoti Europos gamtos paveldą – diena. Ši data pasirinkta todėl, kad 1992 m. gegužės 21 dieną buvo patvirti...
2024/05/21

Štai kaip per metus ES susitraukė gyvulininkystė

Eurostatas paskelbė duomenis, kaip 2023 m. ES pakito ūkinių gyvūnų skaičius. Palyginti su ankstesniais metais jis sumažėjo.
2024/05/21

Po svarstymo pritarta siūlymui griežtinti atsakomybę už nusikaltimus valstybei

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis numatoma nustatyti proporcingas bausmes už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pa...