Ashburn -0,6 °C Debesuota
Antradienis, 28 Lap 2023
Ashburn -0,6 °C Debesuota
Antradienis, 28 Lap 2023

Juridiniai asmenys vėl kviečiami teikti paraiškas elektromobilių privačioms įkrovimo prieigoms įrengti

2023/10/02


Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Finansavimas skiriamas pagal Energetikos ministerijos inicijuotą jungtinį projektą „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“.

„Elektromobilių Lietuvoje skaičius sparčiai auga: pernai jis didėjo trečdaliu, tuo tarpu per šių metų pirmąjį pusmetį – dar 25 proc. Tolimesniam elektromobilių skaičiaus augimui būtina užtikrinti, ir platus įkrovos stotelių tinklas yra viena šios ekosistemos dalių. Valstybės parama privačių stotelių prie daugiabučių ar įmonių yra svarbus argumentas, didinantis visuomenės motyvaciją rinktis pigesnę eksploatuoti ir aplinkai draugiškesnę transporto priemonę”, –  sako Energetikos ministras Dainius Kreivys.  

Pagal atnaujintas ir lankstesnes finansavimo sąlygas paraiškas gali teikti platesnis juridinių asmenų būrys – ne tik įstaigos, įmonės, organizacijos, daugiabučių bendrijos, bet ir apšvietimo tinklų valdytojai, kuriems anksčiau tokios galimybės nebuvo.

Įmonės, daugiabučių bendrijos, namų administratoriai galės pasirinkti labiausiai jų darbuotojų ar gyventojų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW su dinaminiu galios valdymu, o apšvietimo tinklus valdantys subjektai – iki 11 kW suminės galios. Finansuojamos tik privačios įkrovimo stotelės, kurios būtų naudojamos tik gyventojų, darbuotojų ar įmonės poreikiams.

„Siekiame, kad kuo daugiau gyventojų ir įmonių kuo paprastesnėmis sąlygomis galėtų pasinaudoti valstybės teikiamu finansavimu. Todėl dabar daugiabučių namų bendrijos, administratoriai ir apšvietimo tinklų valdytojai ir dauguma įmonių gali prašyti finansavimo jau nuo 2023 m. balandžio 1 d. įrengtoms prieigoms – nuo ankstesnių kvietimų pabaigos, o ne nuo kvietimų paskelbimo. Tikimės, kad sudarius palankesnes sąlygas daugiau žmonių paskatinsime persėsti į elektromobilius, nes juos krautis bus patogu, netoli namų, ar darbo“, – sako Agentūros l. e. p. direktorė Agnė Bagočiutė.

Nustatytos ir kitos lankstesnės sąlygos – pareiškėjas galės pateikti daugiau nei vieną paraišką, kurioje įrengiamų prieigų ir objektų, kuriuose jos įrengiamos, skaičius neribojamas, kaip ir anksčiau. Tokia galimybė sudaryta, nes kvietimas ilgas, įmonės gali valdyti keletą turto objektų ir norėti įsirengti papildomų stotelių su prieigomis, pavyzdžiui, naujame jų valdomame objekte vėliau. Daugiabučių namų administratoriai dažnai aptarnauja gerokai daugiau nei vieną daugiabutį namą ir įrengus stoteles su prieigomis vieno namo gyventojams, gali kilti poreikis jas įrengti ir kito daugiabučio namo, kurį ši įmonė administruoja, gyventojams.

Taip pat nustatyti ilgesni paraiškų teikimo terminai daugiabučių namų bendrijoms, administratoriams ir įmonėms – jų paraiškas priimsime iki 2024 birželio 30 d. Trumpesnis paraiškų pateikimo laikotarpis nustatytas tik apšvietimo tinklus valdantiems subjektams – iki 2023 m. gruodžio 29 d., nes tokiems projektams įgyvendinti reikia daugiau laiko (iki 18 mėnesių), o visi projektai turi būti baigti įgyvendinti iki 2026 m. sausio 31 d. Daugiabučių namų bendrijoms ir įmonėms liko tas pats projekto įgyvendinimo terminas, iki 12 mėn.

Daugiabučių namų bendrijos, administratoriai, norintys gyventojų poreikiams įrengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas bendram jų naudojimui gali gauti nuo 1588,74 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo  2659,06 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti daugiau nei 3,32 mln. eurų.

Apšvietimo tinklus valdantys subjektai, norintys daugiabučių namų gyventojų poreikiams įrengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas, gali gauti nuo 811,14 iki 932,59 eurų už ant apšvietimo stulpo (atramos) ar jame įrengtą prieigą. Tam planuojama paskirstyti beveik 1,11 mln. eurų.

Įmonės, kurios neatitinka didelės įmonės statuso, gali gauti nuo 595,78 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 997,15 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti beveik 12,12 mln. eurų.

Įmonės, kurios atitinka didelės įmonės statusą, gali gauti nuo 397,19 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 664,76 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės. Tam planuojama paskirstyti beveik 3 mln. eurų.

Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal įkainius, atsižvelgiant į įrengiamų prieigų įrengimo vietą, kiekį, galią.

Paraiškos vertinamos iš kart jas gavus, vertinimas gali trukti iki 40 darbo dienų.

Mokėjimo prašymus su prieigos (-ų) įrengimą įrodančiais dokumentais galima teikti tik gavus agentūros patvirtinimą, kad skiriamas finansavimas ir nustatytais terminais įrengus stoteles: daugiabučių namų bendrijos, administratoriai ir įmonės turi įrengti stoteles su prieigomis ne vėliau kaip per 12 mėn., o apšvietimo tinklus valdantys subjektai – ne vėliau kaip per 18 mėn. nuo rašto dėl finansavimo skyrimo gavimo dienos. Mokėjimo prašymai bus vertinami ne ilgiau nei 60 darbo dienų. Patvirtinus mokėjimo prašymą, lėšos bus pervedamos į pareiškėjo nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų.

Visa kvietimų teikti paraiškas informacija paskelbta interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt ir www.ena.lt.

 

LEA informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/28

Darbo užmokestis: statistika ir gyvenimas

Lietuvos ekonomika ir net viešasis sektorius jau dabar susiduria su dirbančiųjų trūkumu. Įdomu, kodėl? Juk statistikos rodikliai iliustruoja didėjantį minimalų darbo užmokestį ir 2 001 Eur siekiantį statistinį vidutinį atlyginimą mūsų &scar...
2023/11/28

Informacinė kampanija ragins nepasiduoti finansinių sukčių pinklėms

Viena po kitos per Lietuvą ritasi skirtingos sukčiavimų bangos – dangstomasi įvairių įstaigų pavadinimais, žmones bandoma skubiai išgąsdinti ar nudžiuginti, mėginama pasinaudoti patiklumu, emociniu pažeidžiamumu ir taip išvilio...
2023/11/28

Latvija skaičiuoja galimas maisto pramonės netektis dėl Ukrainos-Lenkijos sienos blokavimo

Ryga (LETA-BNS). Latvijos maisto pramonės įmonių netektys dėl kontrolės punktų Ukrainos-Lenkijos pasienyje blokavimo gali siekti 30 mln. eurų per mėnesį, pareiškė Latvijos maisto įmonių federacijos vadovė Inara Šurė.
2023/11/28

Arbūzus sėjo tiesiai į dirvą – ir sunoko

Audronei Žeimantaitei-Kedienei, Kupiškio rajono Naivių kaimo gyventojai, agronomijos studijos visam gyvenimui „įaugo į kraują“, nors dabar dirba kitus darbus. Jos darže niekada nebūna blogo derliaus nei pomidorams, nei agurkams ...
2023/11/28

Mažiau metano – daugiau pinigų už pieną

Dėl klimato kaitos suvaldymo kovojančiame pasaulyje tai, kas dar neseniai atrodė mažai tikėtina, šiandien tampa realybe. Pieno gamintojai už tokių karvučių, kurios išskiria mažiau metano, pieną gali gauti kainos priedą. Tiesa, kol ka...
2023/11/28

Pateiktos paraiškos miško veisimui

Lapkričio 17 d. baigėsi antrasis paraiškų priėmimo etapas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį &bdquo...
2023/11/27

Biržų autobusų parkas visus rajono keleivius veš nemokamai

Biržai („Biržiečių žodis“). Lapkričio 23 dieną įvykęs savivaldybės tarybos posėdis taps istorinis – rajono politikai nusprendė, kad Biržų autobusų parkas keleivius nemokamai veš ne tik mieste, bet ir visame rajone. &Scaron...
2023/11/27

Dujos ir degalai pigo, bet elektros kaina trumpam šoktelėjo

Lapkričio 21 d. Lietuvoje buvo fiksuojama aukščiausia šiemet elektros kaina – 0,288 Eur/kWh. Toks kainos šuolis turėjo įtakos didmeninei savaitės elektros kainai, kuri, palyginti su ankstesne savaite, buvo 20,5 proc. did...
2023/11/27

Trijų rajonų senjorai širdimi prisilietė prie M. K. Čiurlionio kūrybos

„Reikia turėti šviesos su savimi...“, – kažkada sakė lietuvių tautos genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Ir tikra tiesa. Jei pats nespinduliuosi, nešviesi, niekuo nesidomėsi, būsi niurzga, tokį tave – t...