Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Jūros bangos savaitgalį nusinešė dviejų žmonių gyvybes, upėje nuskendo vyras, tvenkinyje – vaikas

2024/07/01


Šis savaitgalis buvo tragiškas šalies gyventojams ir įtemptas  ugniagesiams gelbėtojams. Per pastarąsias 3 dienas ugniagesiai išgelbėjo 2 skęstančius žmones ir ištraukė 2 skenduolius.

Šeštadienį, 8.08 val., buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Melnragėje, Baltijos jūroje skęsta vaikas. Tuo metu jūroje šėlo audra, ritosi didžiulės bangos. „Atvykę ugniagesiai gelbėtojai maždaug už 100 nuo kranto pamatė skęstantį vyrą, – pasakojo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Ernestas Butvilas. – Netrukus jie pastebėjo ir vandenyje plūduriuojančią mergaitę. Vyras, matyt, bandė gelbėti skęstančią mergaitę, tačiau jam pritrūko jėgų ir jis mėgino parplaukti į krantą, tačiau paniro ir jo nebesimatė. Ugniagesiai narai šoko į vandenį. Plūduriavusi mergaitė, pamačiusi narą, sureagavo – pakėlė galvą ir ranką. Naras partempė mergaitę į krantą.“

Sąmoninga ir sušalusi mergaitė buvo perduota medikams ir išvežta į ligoninę.

Ieškoti vandenyje dingusio vyro į pagalbą buvo pasitelkti pasieniečių kateriai „Mingė“ ir „Boomeranger“ bei sraigtasparnis. Maždaug po valandos vyro kūną rado paplūdimio gelbėtojai, jo ieškoję su vandens motociklais. Medikai konstatavo jo mirtį.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo 6 Klaipėdos PGV 1-osios komandos 4 pamainos ugniagesiai gelbėtojai. Mergaitę iš Baltijos bangų ištraukė ugniagesys naras Antanas Kipšas. Gelbėjimo operacijai vadovavo gelbėjimo darbų vadovas Arvydas Mickus ir pamainos vadas Remigijus Kasparavičius.

Sekmadienį vakare Klaipėdos PGV ugniagesiai gelbėtojai vėl skubėjo į pajūrį. 17.52 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Smiltynėje, jūroje skęsta vyras. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, vyro jau nesimatė. Jo ieškojo 2 ugniagesiai narai, 3 ugniagesiai gelbėtojai plaukikai, 3 paplūdimio gelbėtojai ir vienas paplūdimio gelbėtojas su vandens motociklu. 18.38 val. paiešką pradėjo sraigtasparnis. 21.11 val. dėl artėjančios audros paieška buvo nutraukta. Šiandien ugniagesiai gelbėtojai paieškos darbus tęs naudodami droną.

Penktadienį, 14.58 val., buvo gautas pranešimas, kad Prienuose, Nemune prie tilto, skęsta vyras, jo gelbėti šoko šalia buvę žmonės. Atvykus ugniagesiams, vandenyje už 60 m nuo kranto buvo du vyrai. Ugniagesiai gelbėjimo valtimi juos pargabeno į krantą. Skendęs vyras perduotas greitosios pagalbos medikams.

22.13 val. pranešta, kad Anykščių rajone, Kavarske, Šventosios upėje, prieš 40 minučių paniro vyras. Atvykę ugniagesiai išžvalgė dalį upės ir pakrantės, tačiau skenduolio nerado. Dėl tamsos paieška buvo nutraukta. Ji pratęsta šeštadienį. 13.02 val. skenduolis buvo rastas už 8 m nuo kranto.

Sekmadienį, 12.31 val., gautas pranešimas, kad Plungės rajone, Žlibinų seniūnijoje, Gaižupių kaime, tvenkinyje nuskendo 2 metų vaikas. Iki atvykstant ugniagesiams mergaitę ištraukė ir gaivino giminaičiai. Atvykę ugniagesiai pratęsė gaivinimą. 12.51 val. atvykę medikai perėmė gaivinimą iš ugniagesių. Deja, ugniagesiams išvykus medikai konstatavo vaiko mirtį.

16.16 val. pranešta, kad Klaipėdoje, II-ojoje Melnragėje, jūroje skęsta žmogus. Skendusią moterį ištraukė pajūrio gelbėtojai.

22.47 val. pranešta, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje, Davainiškių kaime, Ilgio ežere skęsta žmogus. Jis buvo ištrauktas į krantą iki atvykstant ugniagesiams. Jį gaivino medikai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 199 gelbėjimo darbus vandenyje. Jų metu jie ištraukė 59 skenduolius, iš jų vieną vaiką, ir išgelbėjo 17 žmonių, iš jų 3 vaikus. Vien birželio mėnesį ugniagesiai ištraukė 20 nuskendusių žmonių, iš jų vieną vaiką. Pernai birželį ugniagesiai ištraukė 13 nuskendusių žmonių. 

Pernai sausio-birželio mėn. ugniagesiai gelbėtojai atliko 200 gelbėjimo darbų vandenyje, ištraukė 45 nuskendusius žmones, iš jų 2 vaikus, 28 gyventojus išgelbėjo, iš jų vieną vaiką.

 

PAGD informacija

Dalintis