Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

BNS

 

Kapaviečių draudimas nėra populiarus, tačiau kasmet po truputį auga

2023/11/02


Kapų draudimą siūlančios bendrovės sako, kad ši paslauga yra netipiška ir reta, vis dėlto kasmet apsidraudusių kapavietes padaugėja penktadaliu-šeštadaliu, tačiau įmonės neskelbia, kiek tokių sutarčių yra pasirašyta.

Kapinių prižiūrėtojai sako, kad dažniau šiuo nišiniu draudimu pasirūpina gyventojai, daugiau lėšų investuojantys į kapavietes. Jos draudžiamos nuo audrų, vandalizmo, vagysčių, gaisro.

Kapinių draudimo paslaugą nuo 2013 metų teikianti įmonė „Lietuvos draudimas“ sako, kad sutarčių nėra daug, bet jų skaičiaus neviešina „dėl konkurencijos dalykų ir rinkos paslapčių“.

„Ergo“ turto draudimo ekspertė Inga Žvirblytė BNS pranešė, kad per šių metų devynis mėnesius 600 klientų apdrausdami turtą, papildomai rinkosi ir kapaviečių draudimą.

"Matome, kad mažesniuose miestuose, kaimo vietovėse kapavietes žmonės draudžia dažniau negu didmiesčiuose“, – BNS teigė I. Žvirblytė.

Pasak jos, tokį draudimą dažniau renkasi vyresni žmonės: „Nors turime keletą 30-mečių klientų, dažniausiai klientai yra 50-70 metų amžiaus. Įdomu tai, kad daugiau klientų turime tarp tų, kurie gyvena privačiuose namuose“.

"Lietuvos draudimo“ turto draudimo rizikos vertintojas Aivaras Tumėnas BNS teigė, kad šį draudimą kasmet renkasi maždaug 20 proc. žmonių daugiau.

„Vertinant paskutinių šešerių metų duomenis, metinis augimas vidutiniškai siekia apie 20 proc. Šiems metams prognozuojamas 15 proc. augimas“, – BNS sakė jis.

Dažniausiai fiksuojamos žalos, kai paminklai nukenčia nuo lūžtančių medžių, krentančių šakų, griūnančių kitų paminklų. Taip pat pakankamai dažnai fiksuojama žala dėl vandalų ir vagysčių, gaisrų, kuriuos sukelia degti paliktos žvakės.

„650 eurų yra vidutinė žalos suma, vertinant 2016-2022 metų laikotarpį. Šiais metais per devynis mėnesius esame išmokėję keturias žalas“, – BNS tvirtino „Lietuvos draudimo“ atstovas.

I. Žvirblytė sako, kad draudimo išmokos siekia iki 2 tūkst. eurų. Pasak jos, buvo atvejų, kai gyventojai pageidavo kapavietę apdrausti net 15 tūkst. eurų.

Karmėlavos kapinių prižiūrėtojas Rokas Šmotavičius BNS teigė žinąs tik vieną kitą apdraustos kapavietės atvejį. Jis prisiminė atsitikimą, kai kažkas užvažiavo ant kapo, sutrūko plokštės, tada savininkas apsidraudė.

„Dabar visus vartus atidarėme įvažiuoti į kapines, žmonės atvažiuoja ir sutemus, gali nepastebėti ir užvažiuoti ant kapo, gali su kitu automobiliu neprasilenkti“, – sakė R. Šmotavičius

Kelių Alytaus kapinių prižiūrėtojas Liutauras Zalanskas BNS teigė nedaug žinantis kapaviečių draudimo atvejų: „Arba nežinome tokių atvejų, nepasisako žmonės, arba nepopuliaru. Yra keletas mūsų kapinėse“.

R. Šmotavičius ir L. Zalanskas pabrėžė, kad draudimu labiausiai domimasi, kai kapavietė uždengiama brangia akmens plokšte.

 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė / BNS

ŪP redakcijos nuotr. 

Dalintis