Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Keturračiai: ir darbui, ir malonumui

2022/10/20


Keturratis savininkui suteikia daugiau įvairių galimybių nei bet kuri kita transporto priemonė. Tai puikus pagalbininkas sodybos, ūkio, miško darbuose, neprilygstamą laisvės pojūtį užtikrinanti bei patikima priemonė kelyje ir poilsiaujant.

„Važiavimas keturračiu suteikia daug įspūdžių, kuriuos būtina patirti pačiam“, – šypsosi keturračių prekybos ir serviso įmonės UAB „Motorider“ vadovas Valdas Radvilavičius, davęs šalmą ir pasiūlęs išbandyti vieną iš keturračių „CFMOTO“.

keturračiai, Valdas Radvilavičius, keturratis patogus ūkininkams

Laisvės ir galios pojūtis

Pirmoji pamoka – jokio draskymosi net ir tose vietose, kur nėra eismo dalyvių ir niekam nekyla pavojus. „Tikrieji keturračių entuziastai atsakingai žiūri į pasivažinėjimus šia transporto priemone, saugo savo reputaciją, netoleruoja nepagarbos aplinkiniams, niekada nekelia triukšmo ten, kur yra poilsiautojų, be šeimininkų leidimo nevažinėja ne savo laukuose“, – aiškina V. Radvilavičius.

Tik išklausęs techninį instruktažą, nes šia priemone iki šiol nebuvau važinėjęs, sėdau ant keturračio. Važiuoti keturračiu nesudėtinga, vairuoti paprasta, prietaisai gerai matomi ir patogūs valdyti. Pajudame už gyvenamųjų zonų, pavažinėjame paupiu. Geras pojūtis nuvažiuoti nuo kelio ir jausti, kad technika paklusniai įveikia kalnelius, grunto nelygumus. Tiesa, bent man, tvarkingam automobilio vairuotojui, iš pradžių nelengva įveikti kai kuriuos reljefus – vengti duobių, grunto nelygumų, šlaitų. Taip pat reikia įgusti valdyti kūną darant greitesnius posūkius. Tačiau po pusvalandžio jauti vien važinėjimo gamtoje malonumą, technikos galią. Tik iš to gali susidaryti įspūdį, ką patiria sportininkai motokroso trasose, tik čia nereikia specialaus motociklo ir specialaus pasirengimo. Vairuoti keturratį gali visi, turintys B kategorijos vairuotojo teises, o pirkinys registruojamas savivaldybėse. Žavu tai, kad jam netaikomi apribojimai kaip specialiai technikai: su keturračiu gali važiuoti kaip paprastas eismo dalyvis – plentu, miesto gatvėmis, miško keliukais, darbuotis ūkyje ar sodyboje.

Prasmingos iškylos

Daugeliui entuziastų pasivažinėjimai keturračiu leidžia patirti laisvę, atsikratyti rūpesčių, streso, pajusti adrenalino skonį ir ne tik. Entuziastai dalyvauja varžybose, leidžiasi į išvykas, planuoja tolimus maršrutus. Pavyzdžiui, vienas klubas sumanė aplankyti daugumą etnografinių Lietuvos kaimų ir nuvažiavo apie 1 500 km Lietuvos keliais ir keliukais.

Motorider, Polaris

Lietuvoje veikia gana daug keturračių entuziastų klubų. Juose galioja ta pati svarbiausioji taisyklė – atsakingas ir pagarbus elgesys kitų atžvilgiu. To nepaisantys keturračių mėgėjų bendruomenėje ilgai neužsibūna. „Tokių pasitaiko nedaug, tik jie labiau matomi ir dėl to labiau teršia padorių keturratininkų reputaciją. O nuolatiniai klubų nariai susirenka pabendrauti, pasidalinti įdomiais maršrutais, rengia iškylas“, – aiškina pašnekovas.

Keturračiams nėra metų laikų kaitos. Jais netgi smagiau važinėti ne šiltuoju metų laiku, o rudenį, žiemą. Juo labiau kad gamintojai siūlo neperšlampamų, šiltų kostiumų. Suprantama, būtina aprangos detalė – šalmas. Iš esmės apranga nesiskiria nuo motociklininkų.

Naudingi priedai

Keturračio vertė – ne tik patrauklūs pasivažinėjimai ir iškylos. Tai puikus pagalbininkas dirbant įvairius ūkio darbus. Keturratis gali atstoti brangesnius traktorius, o kartais yra naudingas ir dėl savo manevringumo, gabaritų. Tarkime, turite miško ir norite parsivežti šiek tiek rąstų. Prikabinę priekabą puikiai susidorosite su šia užduotimi. O jeigu reikia, keturračiu į miško aikštelę atsitempsite malkų skaldyklę, šakų mulčiuotoją.

keturratis ukininkams, keturratis parduoda

Keturratis nesunkiai pervažiuos per sudėtingas, augalais apžėlusias vietoves, bekeles. Sustiprinti šias galimybes patariama specialiais priedais. „Motorider“ prekiauja keturračių dugno apsaugomis, priekinės ir galinės dalies lankais, kurie saugo lempas nuo šakų. Montuojami ir papildomi LED šviestuvai matomumui trasoje pagerinti. Norintys apsaugos nuo vėjo priekyje montuoja stiklą.

Pagalbininkas sodyboje

Sodybos, namo kieme irgi galima puikiai įdarbinti šią techniką. Priekinėje dalyje prikabinę sniego peilį, greitai nustumsite sniegą dideliame plote. Keturratis patogus ūkininkams, didelių sodybų šeimininkams apvažiuoti savo valdas, atlikti tvarkymo darbus. Prie keturračio kabinamos ir akėčios, kultivatoriai, plūgai, šienapjovės, kiti padargai. Taigi, mažesnis ūkis laisvai apsieina be brangaus traktoriaus.

„Turime didžiausią Lietuvoje keturračių pasirinkimą, 23 part­nerių parduotuvių ir 18 servisų tinklą visoje šalyje, nes norime būti arti klientų ir padėti, kai prireikia detalių, aksesuarų, kokių nors priedų, – teigia V. Radvilavičis. – Populiariausi Lietuvoje – „CFMOTO“ keturračiai, taip pat atstovaujame ir „Polaris“ keturračių prekiniam ženklui.“

Motorider“ jau 15 metų dirba su keturračiais, parduoda daugiausiai šios technikos Lietuvoje. „Jei ketinate įsigyti keturratį, kreipkitės į mus – patarsime, padėsime sukomplektuoti su tinkamais priedais pagal poreikį. Ir visada padėsime spęsti iškilusias problemas, nes turime geriausius specialistus, platų aptarnavimo tinklą“, – užtik­rina V. Radvilavičius.

Daugiau informacijos: https://cfmoto.lt/atv-keturraciai/  

Partnerio turinys

2022.10.20

Susijusios temos - skaitykite: keturračiai, Valdas Radvilavičius, keturratis patogus ūkininkams

279/7

Dalintis

2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...