Kaunas +2,9 °C Debesuota
Antradienis, 3 Grd 2024
Kaunas +2,9 °C Debesuota
Antradienis, 3 Grd 2024

freepik.com nuotr.

BNS
 

Kinija teigia įvesianti antidempingo priemones ES brendžiui

2024/11/11


Pekinas (AFP-BNS). Kinija rengiasi nustatyti „laikinas antidempingo priemones“ iš Europos Sąjungos (ES) importuojamam brendžiui, teigiama pirmadienį paskelbtame pareiškime.

Panašų pranešimą Kinija paskelbė ir spalį.

Kinijos prekybos ministerija pareiškime nurodė, kad Europos brendžio produktams „institucijos nusprendė pritaikyti laikinąsias antidempingo priemones – piniginį užstatą arba garantinį raštą“.

Priemonės pagrįstos skaičiavimais pagal muitinės patvirtintas kainas ir importo mokesčius.

Spalio 8-ąją ministerija paskelbė panašų pranešimą, kur teigiama, kad ūkio subjektai, importuodami ES brendį į šalį, turės sumokėti „atitinkamą garantiją“ Kinijos muitinei.

ES tada reaguodama pareiškė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) užginčys Kinijos žingsnį.

Kinija buvo tvirtinusi, kad įtariamas dempingas kenkia kinų alkoholinių gėrimų gamintojams.

Lieka neaišku, ar šios penktadienį įsigaliosiančios priemonės yra naujos, ar pratęsia jau galiojančių priemonių taikymą.

Pirmadienio „papildomame pranešime“ nenurodyta, kada nustos galioti naujausios laikinosios priemonės.

„Įkaitai“

Prancūzija, kuri yra pirmaujanti Europos brendžio gamintoja, praėjusį mėnesį paskelbtas priemones pavadino politinėmis, kuriomis siekiama daryti spaudimą ES po to, kai blokas dėl kaltinimų nesąžininga konkurencija nustatė didelius tarifus Kinijos elektromobiliams.

Sausį Kinija pradėjo tyrimą dėl iš ES importuojamo brendžio po to, kai Briuselis ėmėsi tirti Kinijos subsidijas elektromobiliams.

Praėjusį mėnesį ES nusprendė nustatyti papildomus tarifus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams po to, kai atlikus antisubsidijų tyrimą buvo padaryta išvada, kad Pekino parama vietos bendrovėms mažina konkurentų iš Europos produktų kainas.

2022 metais Kinija importavo daugiau brendžio nei bet kurio kito spiritinio gėrimo, daugiausia iš Prancūzijos, rodo tyrimų grupės „Daxue Consulting“ ataskaita.

Prancūzijos konjako gamintojai prašė Paryžių nutraukti šį konfliktą, vadindami save „įkaitais“.

Šį mėnesį Prancūzijos užsienio prekybos ministrė Sophie Primas (Sofi Prima) po susitikimo su Kinijos kolega pareiškė, kad Paryžius yra pasirengęs „imtis visų įmanomų techninių ir teisinių priemonių“ reaguojant į muitus.

Tačiau ji taip pat sakė mananti, kad derybų su Pekinu dėl tarifų europietiškam brendžiui galimybės yra atviros.

Neseniai prasidėjo antrasis ES ir Kinijos konsultacijų dėl antidempingo priemonių etapas.

Be laikinųjų brendžio muitų Pekinas yra pradėjęs antidempingo tyrimus ir dėl kai kurių Europos kiaulienos ir pieno produktų importo.

Briuselis taip pat yra pradėjęs tyrimus dėl Kinijos subsidijų saulės baterijoms ir vėjo turbinoms.

Dalintis