Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

BNS

 

Klaipėdos uosto vadovas: krizė Raudonojoje jūroje gali būti naudinga Lietuvai

2024/01/23


Neramumai Artimuosiuose Rytuose ir Jemeno sukilėlių išpuoliai prieš komercinę laivybą Sueco kanalu gali turėti teigiamą poveikį Lietuvai – šalies verslas gali pasinaudoti šia krize, sako Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas.

Anot jo, Lietuvos bendrovės galėtų pakeisti rinkas, nes prekių gabenimas iš Azijos į Vakarus dėl neramumų ilgėja ir brangsta.

„Gali būti ir taip, kad Lietuvos eksportas gali suaktyvėti, tiekimas į Vakarų šalis iš Azijos prailgėja, brangsta, matome, kaip kyla konteinerių krova netoli 200 procentų, jeigu konteineris kainavo tūkstantį (eurų – BNS), tai dabar yra 2,5, vietomis 3, vietomis 6–7 tūkstančius. Tai reiškia, atsiranda galbūt galimybė tam tikriems produktams, gaminamiems Lietuvoje, rasti rinką, tai čia uostui turėtų būti gerai iš to“, – antradienį žurnalistams Klaipėdoje sakė A. Latakas.

Dvi iš didžiausių pasaulio laivybos įmonių „Maersk“ ir „Hapag-Lloyd“ anksčiau sustabdė laivų eismą Raudonąją jūra po to, kai kelis laivus dronais iš Jemeno atakavo Irano remiami husiai. Jie į laivybą taikosi norėdami daryti spaudimą Izraeliui per du mėnesius trunkantį karą su palestiniečių „Hamas“ kovotojais Gazos Ruože.

A. Latakas sako, kad Klaipėdos uostui gali būti naudinga, jeigu didžiuosiuose Europos uostuose susikauptų daugiau krovinių, kaip per koronaviruso pandemiją.

„Kad laivai plaukia ilgiau ir ta kaina didesnė, tai, kaip matėme ir pandemijos metu, Klaipėda dalinai išlošė, kadangi užsikišo uostai didieji Europoje. Tai šiuo atveju aš nematyčiau neigiamo poveikio Lietuvai, atvirkščiai gal“, – kalbėjo A. Latakas.

Labiausiai Klaipėdos uostą turėtų paveikti griežtinamos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, nes iš ten per Lietuvą vis dar gabenamos ir laivais plukdomos prekės, kurioms ribojimai dar netaikomi.

„Mano požiūriu, dėl geopolitinės situacijos labiausiai įtaką turės Klaipėdos uostui tai, kiek dar taikomos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, dar yra šiek tiek krovinio iš šių šalių“, – sakė A. Latakas.

Direkcijos duomenimis, 2023 metais Klaipėdos uoste dar buvo 850 tūkst. tonų tranzitinių krovinių iš Baltarusijos ir daugiau nei 300 tūkst. tonų – iš Rusijos.

 

Valdas PRYŠMANTAS / BNS

Klaipėdos uosto nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...