Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

2023/03/28


Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus darbų planavimo. Prie išmanaus įrankio kūrimo prisidėjo ir pačių ūkininkų patirtis ir išsakyti poreikiai, todėl programoje atsirado ir pilnai veikia visos svarbiausių darbų planavimo, ūkio finansų stebėjimo, sandėlio sekimo ir purškimų deklaravimo funkcijos.

Geoface sistemos kūrėjai pastebi, kad vis mažiau ūkių darbus dokumentuoja sąsiuvinyje, o jei pabando kokią nors programą – jau nebenori grįžti atgal. Daugėja ūkininkų, kurie išmaniųjų sistemų ieško ne tik dėl didesnio patogumo ir jaunesnės kartos darbuotojų požiūrio, bet ir dėl teisinių reguliavimų bei ekonominės naudos ar didelio informacijos kiekio.

UAB „Geoface“ projekto vadovo Giedriaus Žiūraičio prašome papasakoti, kuo išmanioji ūkininkavimo sistema Geoface patogi ir naudinga bet kuriam ūkiui.

UAB „Geoface“ projekto vadovas Giedrius Žiūraitis.

„Pereidami prie skaitmeninių įrankių, visų pirma tikimės, kad tokie įrankiai bus pagalba, o ne papildomi rūpesčiai. Todėl svarbiausia, ką turi turėti ūkio valdymo programa – paprastumas. Tinkamos programos kuriamos siekiant sumažinti reikalingų paspaudimų skaičių, visus veiksmus išdėliojant ūkininkams suprantama ir patogia tvarka bei suteikiant visus reikalingus įrankius.

Štai Geoface programoje laukai kelių mygtukų paspaudimu importuojami iš ŽŪIKVC arba parenkami pateiktame žemėlapyje pagal praeitų metų deklaracijas. Geoface siūlo iš viso 5 skirtingus būdus  prisidėti laukus į programą“, – teigia G. Žiūraitis.

Patogus darbų planavimas ir paskaičiuojamos sąnaudos

Geoface programoje visų tipų ūkio darbai (sėja, tręšimas, purškimas) planuojami tokia pačia eiga, naudojant standartizuotą šabloną. Didelis privalumas – lankstumas, prisitaikant prie realių situacijų ūkiuose. Planavimas vyksta masiškai, automatiškai parenkant visus vienos kultūros laukus, suteikiant galimybe dalį laukų iš darbo plano išbraukti. Baigus darbus gali būti suvedamas ir užregistruojamas realus panaudotas kiekis, perskaičiuojamos ir užfiksuojamos tikros normos bei tikros sąnaudos.

Sėklos ir trąšos pasirenkamos iš plataus produktų sąrašo, surinkto iš visų didžiųjų tiekėjų. Neradus ieškomo produkto – galima jį prisidėti į sąrašą pačiam. Pateikiama rekomenduojama sėjos norma ir sėjos normos skaičiuoklė. Prie planuojamos sėjos taip pat įmanoma pridėti reikalingus beicus ir mikroelementus.

Darbų kalendoriaus funkcija programoje leidžia viename lange patogiai matyti visus suplanuotus ir atliktus darbus vienoje vietoje. Skirtingos spalvos kalendoriuje žymi skirtingą darbų tipą, o pasirinktos dienos darbai matomi tiek kalendoriuje, tiek sąraše, tiek ir žemėlapyje. Taip iki minimumo sumažinama klaidų tikimybė.

Sėjomaina ir informacijos saugojimas

Šiuolaikinių ūkio valdymo programų vienas didžiausių privalumų patikimas informacijos saugojimas. Laikant ūkio duomenis sąsiuvinyje, rizikų kyla daug daugiau nei patikint juos gerai prižiūrimiems duomenų centrams. Dirbant Geoface aplinkoje galima patogiai susivesti praėjusią visų laukų sėjomainą ir planuotis į ateitį. Ši informacija išliks dešimtmečiais, bus lengvai prieinama ir patikima. Atlikti darbai, sunaudoti produktai, pasirinktos auginimo technologijos bus pasiekiama ir po daugybės metų.

Tręšimo planavimas ir kintamos normos azoto tręšimo žemėlapiai

Susiplanavus darbus bus matomi ir veikliosios medžiagos kiekis hektarui, trąšos kiekis tiek laukui, tiek visiems suplanuotiems darbams bendrai – skaičiuotuvo nebereiks. Taip pat visi atlikti tręšimai automatiškai perkeliami į tręšimo žurnalus, kurių nebereiks sudarinėti atskirai. Šis žurnalas nuolat prieinamas su galimybe jį atsiųsti PDF formatu.

Naudojant palydovinę (faPAR) informaciją suteikiama unikali galimybė tręšti savo pasėlius azotu pagal kintamą normą. Naudojant sudėtingus algoritmus ir nurodžius bendrą, minimalų bei maksimalų trąšos kiekį hektarui, perskaičiuojamas tręšimo planas kiekvienam laukui individualiai. Taip tręšiant gaunama dvigubą nauda. Netręšiant, kur nereikia, sutaupoma brangių azotinių trąšų, o tręšiant tikslingai – padidinamas derlius. Tręšimas kintama norma tai būtinybė, kurią Geoface padaro paprastai prieinama kiekvienam ūkininkui.

Programos išskirtinumas – laukų stebėjimas su faPAR (NDVI) indeksu

Ne mažiau už patogų darbą su programa yra galimybės tiksliai įvertinti laukų problemines vietas ir  laiku priimti reikalingus sprendimus.

Įsikėlus laukus, tampa prieinama viena žinomiausių tokių programų funkcijų – nuotolinis laukų stebėjimas žemėlapyje. Naudojant šiuolaikines technologijas, palydovus, spektrines kameras ir sudėtingus algoritmus (faPAR), vegetacijos pakitimus ir problemines vietas lauke galima stebėti ir fiksuoti kas tris dienas. Matant didžiulius vegetacijos netolygumus, galima ieškoti problemų melioracijos sistemoje, dirvožemyje ar kur kitur. Geoface suteikia galimybę įsijungti melioracijos schemas, nustatyti tikslią savo buvimo vietą, taip gelbėjant drenažo sistemas, atkasant jų žiotis.

Purškimų planavimas ir AAP produktų žurnalai

Planuojant purškimus ir renkantis iš augalų apsaugos produktų matomi tik tie, kurie turi šiai dienai galiojančias registracijas. Pateikiamos kiekvieno produkto leidžiamos normos ir susiję naudojimo įspėjimai. Naudojant faktinio sunaudoto kiekio įvedimo funkciją galima patogiai suapvalinti sunaudotą kiekį grupei laukų vienu paspaudimu. Taip automatiškai, nežymiai persiskaičiuojamos normos. Toks purškimas atitinka visus reikalavimus, o sandėlyje nelieka nežymių, bet nepatogių likučių.

Svarbi Geoface funkcija – automatiškai susigeneruojantys purškimų žurnalai. Šiuos žurnalus galima atsisiųsti PDF formatu arba patogiai, kelių mygtukų paspaudimų nusiųsti tiesiai į ŽUIKVC (paseliai.vic.lt) sistemą.

Sistema pristatyta klientams visuose Lietuvos regionuose

Geoface programa buvo pristatoma „Linas Agro“ seminaruose, kur buvo atsakoma į klausimą, ar įmanoma ūkyje naudojant mažiau užauginti didesnį derlių. G. Žiūraitis neabejoja, kad skaitmenizuoti ūkio valdymo sprendimai padeda efektyviau ir tvariau ūkininkauti. „Žinant savo laukų istoriją galima daryti daug tikslesnius sprendimus, kurie leis sutaupyti arba gauti didesnį derlių su tomis pačiomis išlaidomis. Žinojimas, kaip skirtingos kultūros auga skirtingomis sąlygomis ir skirtingose laukuose, įgalina mus priimti geresnius sprendimus ir gauti maksimalią finansinę naudą“.

Technologinės galimybės naudoti palydovinius duomenis gali mums parodyti silpniausias lauko vietas, greitai ir paprastai reaguoti į pakeitimus, tręšti azotinėmis trąšomis kintama norma, atiduoti trąšas pagal tikslų poreikį ir taip gauti maksimalų efektą iš kiekvieno trąšos kilogramo. Be to, griežtėjantys aplinkosaugos reikalavimai verčia žinoti vandens apsaugos zonas ir laikytis kitų naujų reikalavimų, ir čia Geoface padeda savo funkcionalumu.

Kainodara priklauso nuo hektarų skaičiaus

Programoje Geoface galima valdyti kelis ūkius iš vienos paskyros, keliomis paskyromis prisijungti prie vieno ūkio. Taip pat integruota vartotojų lygių sistema, kai skirtingi programos prisijungimai mato skirtingo lygio informaciją apie ūkį.

Kainodara pririšta prie programoje sukeltų hektarų skaičiaus vienam ūkiui. Iki 100 ha turintiems klientams programa leidžiame naudotis neribotą laiką. Nuo 100 iki 300 ha – 348 Eur/metus (29 Eur/mėn.), 300-600 ha – 468 Eur/metus (39 Eur/mėn.), 600-1500 ha – 588 Eur/metus (49 Eur/mėn.), o turintiems 1500 ha ir daugiau kainą suderiname individualiai. (Kainos pateiktos be PVM).

Parodoje „Ką pasėsi... 2023“ bus pristatomos naujos galimybės ūkininkams

Kviesdamas apsilankyti parodoje, kuri kovo 30 – balandžio 1 d. vyks Kauno r., Akademijoje, G. Žiūraitis pristato, kad parodoje bus demonstruojamas programos funkcionalumas, paprastumas, galimybės naudotis duomenis parsisiunčiant ir perduodant valstybinėmis institucijomis. Bus kalbama apie jau įdiegtus ir planuojamus programos patobulinimus. Kartu su „Dotnuva Baltic“ kolegomis „Geoface“ komanda praktiškai parodys, kaip sistemoje susikurti ir susikelti kintamos normos žemėlapius į technikos kompiuterį. Lankytojai pamatys, kad  Geoface programa lengvai naudojama,  paprasta, greita ir naudinga. Be to, lengvai integruojama su kitais išmaniaisiais sprendimais.

 

Partnerio turinys

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/28

Bulvės „bėga“ iš daržininkų laukų

Daržininkai pradėjo naująjį sezoną. Kokioms daržovėms jie skirs prioritetą, paaiškės tik po pasėlių deklaravimo. Apžvelgiant pastarųjų metų statistiką matyti, kad mažėja bulvių plotai. Nesitikima, kad šiemet jų bus auginama daugiau. ...
2023/05/28

Vakarų Ukrainoje ir Lietuvoje buvo patys galingiausi antisovietinio pasipriešinimo židiniai visoje Rytų Europoje

„Mažai Lietuvos istorikams ir visuomenei žinomas faktas yra tai, kad Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) gretose buvo ir lietuvių. Ukrainos istorikas ir žurnalistas Olegas Stecišinas 2015 m. Lvove ukrainiečių kalba išleido knygą &...
2023/05/28

Kaip apsaugoti šunį nuo erkių?

Pievoms pražydus – jomis mėgaujamės tiek mes, tiek ir augintiniai, tačiau svarbu nepamiršti, jog jose glūdo jau pabudusios ir pavojingos erkės. Erkės platina itin pavojingas šunims ligas, todėl labai svarbu laiku gyvūnus apsaug...
2023/05/28

Studentė Kamilė: visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog i&scar...
2023/05/28

Pasėlių stebėjimas – situacija Molėtų rajone

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) kviečia sužinoti, kokia pasėlių situacija Molėtų rajone. Ją komentuoja LŽŪKT Molėtų r. biuro augalininkystės konsultantė Gabija Baltramaitytė.
2023/05/28

NATO viršūnių susitikimas: oro uostuose keičiami skrydžiai, ieškoma darbuotojų

Vilniuje liepą laukiant didžiausio ir svarbiausio šalies organizuojamo renginio – NATO viršūnių susitikimo, pasiruošimas jau vyksta ir šalies oro uostuose – orlaivių aptarnavimo bendrovės ieško papild...
2023/05/28

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

Gamtoje šiuo metu – naujos gyvybės metas. Paukščiai rūpinasi besiplunksnuojančiais mažyliais, žvėrys savo guoliuose glaudžia neseniai į pasaulį atėjusius jauniklius. Tačiau visko pasitaiko: kartais paukščiukai išk...
2023/05/28

Pomidorai – tarsi pūko pataluose

Gegužės šalnos neatšaldė kolekcininkų noro ir šiemet auginti pūkuotus pomidorus. Šiais tarsi švelniu aksomu dengtais pomidorais grožėtis kviečia kolekcininkė Sandra Šimkevičė iš Alytaus. Jeigu pamir...
2023/05/28

Energijos kainos Lietuvoje mažėja

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) ekspertų duomenimis, praėjusią savaitę dujų kainos sumažėjo 4,4 proc., vidutinė elektros kaina mūsų šalyje per savaitę mažėjo 12,8 proc., dyzelinas ir benzinas toliau pinga, o biokuro kainos išlie...