Ashburn +16,0 °C Debesuota
Antradienis, 8 Spa 2024
Ashburn +16,0 °C Debesuota
Antradienis, 8 Spa 2024

Kodėl neužsiveda trimeris?

2024/04/27


Tikrai nemažai žmonių susiduria su situacijomis, kai tiesiog nebeužsiveda trimeris. Labai svarbu tokiu atveju neskubėti įrenginį keisti nauju, o atidžiai įvertinti situaciją bei diagnozuoti problemą. Galbūt ją nesunkiai išspręsite bei sutaupysite?  

Sodo ir aplinkos tvarkymo darbams reikalinga įvairi technika. Gero šeimininko dirbtuvėse ir pašiūrėse savo vietą randa tiek trimeriai, tiek aeratoriai ar net tokie „rimti“ įrenginiai, kaip vibro plokštės. Tačiau šį kartą dėmesį sutelkime į bene populiariausią sodo techniką ir jos gedimą. Koks jūsų naudojamas trimeris: benzininis, akumuliatorinis, o gal laidinis elektrinis?

Benzininis trimeris – dažniausios neužsivedimo priežastys

Paprastai jie pasirenkami dėl didelio našumo ir pajėgumo, deja, kartu reikalauja daugiausia priežiūros bei turi patį sudėtingiausią veikimo principą. Visgi vidaus degimo variklyje yra tiek daug judančių ir sudėtingų komponentų, kad būtina pasiruošti aukštiems įrenginio keliamiems priežiūros reikalavimams. Galima išskirti 4-ias benzininių trimerių neužsivedimo priežastis:

  1. Problemos su kuru. Dažniausiai dėl to kalti seni, ilgai stovėję arba užteršti degalai. Ilgą laiką žoliapjovėje nejudėjęs benzinas gali užsistovėti, prikaupti drėgmės, surinkti nešvarumus todėl variklis blogai dirba arba visai neužsiveda. Jei ilgiau įrangos nenaudojate, degalus išpilkite ir prieš naudojimą įpilkite naujų degalų.
  2. Uždegimo žvakių problemos. Dėl užsiteršusios arba susidėvėjusios uždegimo žvakės variklis gali taip pat neužsivesti. Tam reikia išsiardyti korpusą, išsiimti žvakę ir ją nuvalyti arba pakeisti.
  3. Užsikimšęs karbiuratorius. Laikui bėgant karbiuratorius gali užsikimšti, ypač jei buvo naudojami seni arba nešvarūs degalai. Kadangi nėra įpurškimo sistemos, karbiuratorius atsakingas už užvedimą.
  4. Pernelyg užterštas oro filtras. Užsikimšęs oro filtras riboja oro, patenkančio į variklį, srautą. Dėl to variklis blogiau veikia. Šių problemų išvengsite oro filtrą reguliariai valydami arba keisdami.

Akumuliatorinis trimeris – dažniausios neužsivedimo priežastys

Benzininis trimeris siūlo didelį galingumą ir maksimalų mobilumą, laisvę dirbti bet kokiame plote, beveik bet kokioje erdvėje. Tačiau jis turi sudėtingą techninę dalį ir dėl to reikalauja daug priežiūros. Identišką mobilumą ir panašią galią siūlo beveik bet kuris akumuliatorinis trimeris. Visgi, nepaisant paprastesnio veikimo principo, tam tikri techniniai dalykai gali sutrukdyti sklandžiam darbui ir paleidimui. Dažniausiai pasitaiko:

  1. Akumuliatoriaus problemos. Labai dažna priežastis yra išsikrovęs arba sugedęs akumuliatorius. Įkrovos nebeišlaikantys bei netinkamai įkrauti akumuliatoriai gali nesuteikti reikalingos iškrovos, kad variklis imtų suktis. Gerai būtų reguliariai tikrinti akumuliatorių ir užtikrinti pakankamą įkrovos lygį. Na, o kas kelis metus bateriją reikėtų pakeisti kita (jei trimerį reguliariai naudojote), nes energinis potencialas bus neišvengiamai sumažėjęs.
  2. Nebėra kontakto. Korozija ir nešvarumai gali pažeisti kontaktus tarp akumuliatoriaus ir trimerio. Jeigu pastebite rūdeles arba matote, kad protarpiais dingsta kontaktas, nuvalykite juos su vieliniu šepetėliu arba alkoholio pagrindo tirpalu. Taip galite atkurti gerą sujungimą ir išspręsti problemą.

Laidinis elektrinis trimeris – dažniausios neužsivedimo priežastys

Laidinis elektrinis trimeris, technine prasme, iš visų trijų yra pats paprasčiausias įrenginys. Jeigu kažkas neveikia, kaltininkai paprastai gali būti tik trys: elektros lizdas, elektros laidas arba variklis. Nors laidinių modelių užvedimo problemos pasitaiko labai retai, tačiau štai dėl ko su jomis susiduriama dažniausiai:

  1. Bėda su elektros tinklu arba maitinimo šaltiniu. Jeigu esate 100 proc. įsitikinę, kad trimeris tinkamai įjungtas į elektros tinklą ir nėra jokių laido ar kištuko defektų, galite eliminuoti šią tikimybę. Tačiau dažnokai pasitaiko situacijos, kad pats įvadas nebegauna energijos (pvz., išmušė saugikliai). Išmėginkite jį su kitu įrenginiu.
  2. Sugedęs jungiklis. Dėl sugedusio maitinimo jungiklio žoliapjovė gali neužsivesti. Patikrinus jungiklį multimetru ir prireikus jį pakeitus, problema turėtų būti išspręsta.

Keli techninės priežiūros patarimai, kurie sumažins gedimų riziką

Turime keletą bendrų priežiūros patarimų jūsų įrenginiams, kad rečiau susidurtumėte su gedimais ir problemomis.

  • Kruopščiai išvalykite trimerį po kiekvieno naudojimo.
  • Tiek benzininį, tiek elektrinį ar akumuliatorinį agregatą laikykite švarioje, sausoje vietoje.
  • Reguliariai tikrinkite, ar nėra susidėvėjusių ar pažeistų dalių, ir prireikus jas pakeiskite.

 

Partnerio turinys

Užs. Nr. 135/8

Dalintis