Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Komisija pradeda du išsamius tyrimus dėl užsienio subsidijų saulės fotovoltinės energijos sektoriuje

2024/04/03


Šiandien Europos Komisija pradėjo du išsamius tyrimus pagal Užsienio subsidijų reglamentą. Tyrimai susiję su galimu rinką iškraipančio užsienio subsidijų, suteiktų konkurso dalyviams vykdant viešųjų pirkimų procedūrą, vaidmeniu. Komisija įvertins, ar atitinkami ekonominės veiklos vykdytojai, norėdami laimėti viešojo pirkimo sutartis ES, pasinaudojo nesąžiningu pranašumu.

Tyrimai atliekami gavus pranešimus, kuriuos iš vienos pusės pateikė „ENEVO Group“, įskaitant „LONGi Solar Technologie GmbH“, iš kitos pusės – „Shanghai Electric UK Co. Ltd.“ ir „Shanghai Electric Hong Kong International Engineering Co. Ltd“. Rumunijos perkančioji organizacija (Societatea PARC fotovoltaic ROVINARI EST S.A.) pradėjo 110 MW galios fotovoltinio parko Rumunijoje projektavimo, statybos ir eksploatavimo procedūrą. Šis projektas iš dalies finansuojamas ES modernizavimo fondo lėšomis.

Pagal Užsienio subsidijų reglamentą įmonės privalo pranešti apie savo viešųjų pirkimų konkursus ES, kai numatoma sutarties vertė viršija 250 mln. EUR ir kai įmonei per trejus metus iki pranešimo buvo skirta ne mažiau kaip 4 mln. EUR užsienio finansinių įnašų iš bent vienos trečiosios šalies.

Atlikusi preliminarią visų pastabų peržiūrą Komisija nusprendė, kad tikslinga pradėti išsamų tyrimą dėl dviejų konkurso dalyvių, nes yra pakankamai požymių, kad abiem atvejais buvo suteiktos vidaus rinką iškraipančios užsienio subsidijos.

Atlikdama išsamų tyrimą Komisija toliau vertins įtariamas užsienio subsidijas ir gaus visą informaciją, reikalingą nustatyti, ar jos galėjo leisti bendrovėms pateikti nepagrįstai palankų pasiūlymą. Dėl tokio pasiūlymo kitos viešojo pirkimo procedūroje dalyvaujančios įmonės galėtų prarasti pardavimo galimybes.

Pagal Užsienio subsidijų reglamento nuostatas, po išsamaus tyrimo Komisija gali pritarti kompanijos įsipareigojimams (jeigu iškraipymai visiškai pašalinami), uždrausti sudaryti sutartį arba priimti sprendimą neprieštarauti.

2024 m. kovo 4 d. abu konsorciumai pateikė išsamų pranešimą. Nuo tos dienos Komisija turi priimti sprendimą per 110 darbo dienų. Tai, kad pradėtas išsamus tyrimas, neturi įtakos tyrimo rezultatams.

Bendrovės

Pirmąjį tiriamą konsorciumą sudaro „ENEVO Group“ ir „LONGi Solar Technologie GmbH“. Konsorciumo vadovė „ENEVO Group“ yra Rumunijoje įsikūrusi inžinerijos ir konsultavimo paslaugų teikėja. „LONGi Solar Technologie GmbH“ yra naujai įsteigta bendrovė, kurią įkūrė ir valdo Vokietijos bendrovė „LONGi Green Energy Technology Co., Ltd“ . Ji yra pagrindinė saulės fotovoltinių sprendimų tiekėja, įtraukta į Honkongo vertybinių popierių biržos sąrašus. „LONGi Solar Technologie GmbH“ ir „LONGi Green Energy Technology Co., Ltd.“ vykdo saulės plokštelių, elementų ir modulių kūrimo, gamybos ir priežiūros veiklą.

Antrąjį tiriamą konsorciumą sudaro „Shanghai Electric UK Co. Ltd.“ ir „Shanghai Electric Hong Kong International Engineering Co. Ltd“. Abi bendrovės 100 proc. priklauso Kinijos Liaudies Respublikos valstybei priklausančiai įmonei „Shanghai Electric Group Co. Ltd.“ ir yra jos kontroliuojamos. Ji galiausiai nuosavybės teise priklauso Šanchajaus valstybės valdomam Pramonės priežiūros ir valdymo komitetui, kuris yra valstybės valdomas subjektas, pavaldus Kinijos centrinei liaudies vyriausybei, ir yra jo kontroliuojamas. „Shanghai Electric UK Co., Ltd.“ ir „Shanghai Electric Hong Kong International Engineering Co., Ltd.“ yra pagrindiniai pasauliniai pramoninių energijos, gamybos ir skaitmeninės žvalgybos integravimo sprendimų tiekėjai. Jos teikia vėjo, saulės ir vandenilio kaupimo paslaugas, taip pat integruotą gamybos, tinklo, apkrovos ir kaupimo procesą.

***

Užsienio subsidijų reglamentas pradėtas taikyti 2023 m. liepos 12 d. Šis naujas taisyklių rinkinys suteikia Komisijai galimybę šalinti užsienio subsidijų sukeltus iškraipymus ir taip sudaro sąlygas ES užtikrinti vienodas sąlygas visoms vidaus rinkoje veikiančioms įmonėms, kartu išlaikant atvirą prekybai ir investicijoms.

Atrodo, kad pastaraisiais metais užsienio subsidijos iškraipė ES vidaus rinką, be kita ko, dėl to, kad jų gavėjams buvo suteiktas nesąžiningas pranašumas įsigyjant įmones arba sudarant viešųjų pirkimų sutartis ES, o tai kenkia sąžiningai konkurencijai. Užsienio subsidijų reglamentas suteikia ES naujų priemonių veiksmingai užkirsti kelią užsienio subsidijoms, kurios sukelia iškraipymus ir kenkia vienodoms sąlygoms vidaus rinkoje, grindžiamoje konkurencinga socialine rinkos ekonomika.

 

EK informacija

123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Pavasaris vis krečia išdaigas. Belieka tikėtis, kad, sniegui nutirpus, nebus didesnio šaltuko ir sulaukę šiltesnių dienų augalai vystysis visavertiškai. Ūkininkų laukia nemažas iššūkis – persiplanuot...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...