Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Kompensacijų dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo galės kreiptis daugiau asmenų

2024/01/31


Vyriausybė pritarė Kompensacijos dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytose teritorijose, nustatytose tenkinant viešąjį interesą, apskaičiavimo ir išmokėjimo metodikos pakeitimams.

Šiais pakeitimais įteisinama galimybė kreiptis dėl kompensacijos ir tais atvejais, kai specialiosios žemės naudojimo sąlygos taikomos dėl veiklos, pradėtos vykdyti iki 1992 m. gegužės 11 d.

Taip įgyvendinamas Konstitucinio Teismo 2023 m. birželio 29 d. nutarimas ir atsižvelgus į jį patikslintos Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo nuostatos.

Konstitucinio Teismo nutarime nurodyta, kad Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo nuostatos, pagal kurias kompensacija dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo neturėjo būti mokama, kai šios sąlygos žemės sklypui buvo taikomos dėl ūkinės ar kitokios veiklos, kuriai statybą leidžiantys dokumentai buvo išduoti, projektai, kuriems įstatymų nustatytais atvejais tokie dokumentai neišduodami, suderinti ar ši veikla pradėta vykdyti iki 1992 m. gegužės 11 d., prieštaravo Konstitucijai.

Dėl nuostolių atlyginimo galės kreiptis turintys teisę į kompensaciją asmenys – žemės sklypo (teritorijos, kai žemės sklypai nesuformuoti), patenkančio į nustatytas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytas teritorijas, savininkas, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinis, taip pat asmuo, kurio teisė į žemės sklypą įregistruota Nekilnojamojo turto registre ar nustatytoje teritorijoje esančių Nekilnojamojo turto registre įregistruotų nekilnojamųjų daiktų, išskyrus žemės sklypą, savininkai pagal kiekvieno jų atskirai patiriamų nuostolių dydį.

Išvardinti nuostolius patiriantys asmenys galės kreiptis į asmenį, suinteresuotą ūkinės ar kitokios veiklos, dėl kurios tenkinant viešąjį interesą nustatyta šiame įstatyme nurodyta teritorija, vykdymu, ar į šio asmens teisių ir pareigų perėmėją, o kai tokio nėra, – į instituciją, nustačiusią šią teritoriją, pavyzdžiui, įmones „Energijos skirstymo operatorius“, „Ambergrid“, „Vilniaus vandenys“ ir kt.

 

AM informacija

123rf nuotr.

Dalintis