Trąšų kainoms šovus į neregėtas aukštumas, Lietuvos ūkininkams į pagalbą atėjo lietuviškų trąšų gamintojai. „UHB Agro“ siūlo itin aukštos kokybės, naujos kartos „Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas, kurios atitinka mūsų krašto žemdirbių poreikius ir yra puiki alternatyva iš Rusijos bei Baltarusijos importuotoms trąšoms.
Itin kokybiškos trąšos
„Terramile“ prekės ženklo NPK trąšos puikiai atitinka žemdirbių poreikius.Žemdirbiams ypač svarbu pasirinkti tinkamas priemones, užtikrinančias augalų derlingumą bei bendrą ūkio pelningumą. Todėl mūsų šalies mokslininkai, bendradarbiaudami su žemdirbiais ir trąšų gamintojais, sukūrė kompleksinės trąšas „Terramile“, kurios optimizuoja augalų mitybos procesus, tausoja dirvožemį ir atitinka šiuolaikinio ūkininkavimo principus.
„Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas gamina „UHB Agro“, viena UHB holdingo bendrovė „Marijampolės NPK“ trąšų gamykloje. „UHB Agro“ pardavimų vadovės Baltijos šalims Gintarės Klasauskaitės teigimu, „Terramile“ NPK trąšos visiškai patenkina mūsų krašto žemdirbių poreikius, o tai labai aktualu esant aukštoms trąšų kainoms.
Anot G. Klasauskaitės, augalų mitybos procesas optimizuojamas dėl trąšose esančių papildomų komponentų – silicio ir huminių rūgščių. Visi pagrindiniai mitybiniai elementai sutalpinti į vieną šių trąšų granulę. Granulės sandara yra struktūriškai patvari, tolygiai skleidžiama, o sudėtiniai komponentai gerai tirpsta vandenyje, todėl augalai gali juos lengviau įsisavinti.
Marijampoliečių įmonė per metus gali pagaminti iki 120 tūkst. t NPK trąšų – itin kokybiškos, atitinkančios aukščiausius taikomus standartus produkcijos vietos ir eksporto rinkoms. „Tokius rezultatus leidžia pasiekti per ilgus metus sukaupta patirtis, užtikrinusi stabilias tiekimo grandines bei patikimus išskirtinės kokybės žaliavos tiekėjus“, – sakė G. Klasauskaitė. Įmonė „Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas gamina su siliciu ir huminėmis rūgštimis ir be šių komponentų.
Efektyvina trąšų įsavinimą
„UHB Agro“ pardavimų vadovė Baltijos šalims Gintarė Klasauskaitė.Kompleksinių trąšų „Terramile komponentai leidžia mažinti trąšų normas, tačiau kartu sudaro palankesnes sąlygas augalams maksimaliai panaudoti įnešamas maisto medžiagas.
„Moksliniais tyrimais patvirtinta, jog tiek silicis, tiek huminės rūgštys gerina dirvožemio struktūrines savybes: užtikrina optimalią dirvožemio struktūrą, poringumą – dėl to gerėja vandens ir deguonies santykis, maisto medžiagų įsavinimas, dirvoje esančių mikroorganizmų veikla, sukuriama palanki terpė augalų šaknims vystytis“, – aiškino G. Klasauskaitė.
Esant aktyvesnei mikroorganizmų veiklai, greitėja dirvožemio mineralizacija, atpalaiduojamos augalams neprieinamos maisto medžiagų formos ir gerėja dirvos struktūrinės savybės. Silicis bei huminės rūgštys, esančios trąšose, leidžia ilgiau išlaikyti maisto medžiagas augalams prieinamoje formoje šaknų zonoje, mažina išsiplovimą, todėl didėja augalų mitybos produktyvumas, be to, į aplinką patenka mažesnis nepanaudotų trąšų kiekis.
Silicio ir huminių rūgščių sinergija padeda augalams ištverti stresą sausros arba perteklinės drėgmės laikotarpiais su mažesniais neigiamais padariniais. Esant perteklinei drėgmei, papildomi „Terramile“ NPK trąšose esantys komponentai neleidžia sparčiai išsiplauti maisto elementams, sulaiko juos šaknų zonoje. Tai mažina bendrą tręšimo nuostolį ir užtikrina teisingą visų maistinių medžiagų paskirstymą šaknų augimo zonoje.
NPK trąšų silicio ir huminių rūgščių privalumas – sėjos metu pagerėja augalų įsitvirtinimas, skatinantis greitesnį ir tolygesnį sudygimą bei pirminį maisto medžiagų paėmimo iš granulės optimizavimą. „Terramile“ NPK mineralinės trąšos su huminėmis rūgštimis ir siliciu sumažina riziką sunkiesiems metalams patekti į augalus – juos suriša į augalams neprieinamus junginius ir neutralizuoja dirvožemyje“, – pabrėžė G. Klasauskaitė.
Padeda tausoti dirvą
Moksliniais lauko bandymais nustatyta, jog huminėmis rūgštimis apdorotos trąšos pristabdo dirvožemio fosforingumo mažėjimą, sustabdo ir stabilizuoja bei gali didinti organinės anglies kiekį, kuris yra labai svarbus kokybiško dirvožemio rodiklis, taip pat gali reikšmingai padidinti anglies ir azoto santykį dirvožemyje.
Anot G. Klasauskaitės, bet koks organinės anglies mažėjimas skatina dirvožemio degradaciją, tiesiogiai veikia biologinę įvairovę, išbalansuoja ir sutrikdo dirvožemio gebėjimą sulaikyti drėgmę, o kartu – ir maistinių medžiagų tiekimą augalams. Naudojant mineralines „Terramile“ NPK trąšas su organine anglimi, užtikrinamas dirvožemio biologinis aktyvumas, cheminė ir fizikinė kokybė, struktūringumas. Be to, mineralinės trąšos su huminėmis medžiagomis didina svarų huminių ir fulvo rūgščių santykį dirvožemyje bei gerina dirvos kvėpavimą.
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad sumažinus mineralinių trąšų su huminėmis medžiagomis kiekį, palyginti su įprastinių NPK trąšų kiekiu, galima užauginti tokį patį ar net didesnį derlių.
Dar vienas mineralinių trąšų su huminėmis medžiagomis pranašumas, palyginti su įprastinėmis NPK trąšomis, – jas naudojant gerėja augalų mitybos sąlygos, tai patvirtina didesnis dirvožemio porų elektrinis laidumas, lemiantis javų derlingumą.
Įtvirtina praktiniais bandymais
„Terramile“ prekės ženklas visus pasiekimus patvirtina atliekamais praktiniais lauko bandymais. Be jau esančių dviejų lauko bandymų žieminių kviečių pasėlių plotų skirtingose Lietuvos vietose, pavasarį ketinama įrengti ir papildomų bandymų laukus vasarojui, siekiant užtikrinti visapusišką trąšų naudos pagrindimą moksliškai ir praktiškai.
Bandymų metu bus lyginami pasėlių plotai, pasėti naudojant naujos kartos mineralines kompleksines trąšas „Terramile“, su identiškos sudėties kompleksinėmis trąšomis, kurių sudėtyje nėra silicio ir huminių rūgščių. Mokslinius lauko bandymus kuruoja nepriklausomi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos bandymų stoties mokslininkai. Apie „Terramile“ mineralinių kompleksinių trąšų lauko bandymų rezultatus, įmonė žemdirbius informuos vyksiančiose lauko dienose.
„UHB Agro“ archyvo nuotraukos
Kontaktai: +370 626 44200; +370 618 48588 2022.03.16ŪP korespondentė - Rita KRUŠINSKAITĖ
Susijusios temos - skaitykite: trąšos; trąšų kainos; kompleksinės trąšos;85/7