Ashburn +0,1 °C Sniegas
Trečiadienis, 1 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Sniegas
Trečiadienis, 1 Vas 2023

Kompleksinės trąšos „Terramile“ – patikimas žemdirbių pagalbininkas

2022/03/16


Trąšų kainoms šovus į neregėtas aukštumas, Lietuvos ūkininkams į pagalbą atėjo lietuviškų trąšų gamintojai. „UHB Agro“ siūlo itin aukštos kokybės, naujos kartos „Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas, kurios atitinka mūsų krašto žemdirbių poreikius ir yra puiki alternatyva iš Rusijos bei Baltarusijos importuotoms trąšoms.

Itin kokybiškos trąšos

„Terramile“ prekės ženklo NPK trąšos puikiai atitinka žemdirbių poreikius.

Žemdirbiams ypač svarbu pasirinkti tinkamas priemones, užtikrinančias augalų derlingumą bei bendrą ūkio pelningumą. Todėl mūsų šalies mokslininkai, bendradarbiaudami su žemdirbiais ir trąšų gamintojais, sukūrė kompleksinės trąšas „Terramile“, kurios optimizuoja augalų mitybos procesus, tausoja dirvožemį ir atitinka šiuolaikinio ūkininkavimo principus.  

„Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas gamina „UHB Agro“, viena UHB holdingo bendrovė „Marijampolės NPK“ trąšų gamykloje. „UHB Agro“ pardavimų vadovės Baltijos šalims Gintarės Klasauskaitės teigimu, „Terramile“ NPK trąšos visiškai patenkina mūsų krašto žemdirbių poreikius, o tai labai aktualu esant aukštoms trąšų kainoms.

Anot G. Klasauskaitės, augalų mitybos procesas optimizuojamas dėl trąšose esančių papildomų komponentų – silicio ir huminių rūgščių. Visi pagrindiniai mitybiniai elementai sutalpinti į vieną šių trąšų granulę. Granulės sandara yra struktūriškai patvari, tolygiai skleidžiama, o sudėtiniai komponentai gerai tirpsta vandenyje, todėl augalai gali juos lengviau įsisavinti.

Marijampoliečių įmonė per metus gali pagaminti iki 120 tūkst. t NPK trąšų – itin kokybiškos, atitinkančios aukščiausius taikomus standartus produkcijos vietos ir eksporto rinkoms. „Tokius rezultatus leidžia pasiekti per ilgus metus sukaupta patirtis, užtikrinusi stabilias tiekimo grandines bei patikimus išskirtinės kokybės žaliavos tiekėjus“, – sakė G. Klasauskaitė. Įmonė „Terramile“ prekės ženklo NPK trąšas gamina su siliciu ir huminėmis rūgštimis ir be šių komponentų.

Efektyvina trąšų įsavinimą

„UHB Agro“ pardavimų vadovė Baltijos šalims Gintarė Klasauskaitė.

Kompleksinių trąšų „Terramile komponentai leidžia mažinti trąšų normas, tačiau kartu sudaro palankesnes sąlygas augalams maksimaliai panaudoti įnešamas maisto medžiagas. 

„Moksliniais tyrimais patvirtinta, jog tiek silicis, tiek huminės rūgštys gerina dirvožemio struktūrines savybes: užtikrina optimalią dirvožemio struktūrą, poringumą – dėl to gerėja vandens ir deguonies santykis, maisto medžiagų įsavinimas, dirvoje esančių mikroorganizmų veikla, sukuriama palanki terpė augalų šaknims vystytis“, – aiškino G. Klasauskaitė.

Esant aktyvesnei mikroorganizmų veiklai, greitėja dirvožemio mineralizacija, atpalaiduojamos augalams neprieinamos maisto medžiagų formos ir gerėja dirvos struktūrinės savybės. Silicis bei huminės rūgštys, esančios trąšose, leidžia ilgiau išlaikyti maisto medžiagas augalams prieinamoje formoje šaknų zonoje, mažina išsiplovimą, todėl didėja augalų mitybos produktyvumas, be to, į aplinką patenka mažesnis nepanaudotų trąšų kiekis.  

Silicio ir huminių rūgščių sinergija padeda augalams ištverti stresą sausros arba perteklinės drėgmės laikotarpiais su mažesniais neigiamais padariniais. Esant perteklinei drėgmei, papildomi „Terramile“ NPK trąšose esantys komponentai neleidžia sparčiai išsiplauti maisto elementams, sulaiko juos šaknų zonoje. Tai mažina bendrą tręšimo nuostolį ir užtikrina teisingą visų maistinių medžiagų paskirstymą šaknų augimo zonoje.

NPK trąšų silicio ir huminių rūgščių privalumas – sėjos metu pagerėja augalų įsitvirtinimas, skatinantis greitesnį ir tolygesnį sudygimą bei pirminį maisto medžiagų paėmimo iš granulės optimizavimą. „Terramile“ NPK mineralinės trąšos su huminėmis rūgštimis ir siliciu sumažina riziką sunkiesiems metalams patekti į augalus – juos suriša į augalams neprieinamus junginius ir neutralizuoja dirvožemyje“, – pabrėžė G. Klasauskaitė.

Padeda tausoti dirvą

Moksliniais lauko bandymais nustatyta, jog huminėmis rūgštimis apdorotos trąšos pristabdo dirvožemio fosforingumo mažėjimą, sustabdo ir stabilizuoja bei gali didinti organinės anglies kiekį, kuris yra labai svarbus kokybiško dirvožemio rodiklis, taip pat gali reikšmingai padidinti anglies ir azoto santykį dirvožemyje. 

Anot G. Klasauskaitės, bet koks organinės anglies mažėjimas skatina dirvožemio degradaciją, tiesiogiai veikia biologinę įvairovę, išbalansuoja ir sutrikdo dirvožemio gebėjimą sulaikyti drėgmę, o kartu – ir maistinių medžiagų tiekimą augalams. Naudojant mineralines „Terramile“ NPK trąšas su organine anglimi, užtikrinamas dirvožemio biologinis aktyvumas, cheminė ir fizikinė kokybė, struktūringumas. Be to, mineralinės trąšos su huminėmis medžiagomis didina svarų huminių ir fulvo rūgščių santykį dirvožemyje bei gerina dirvos kvėpavimą.

 

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad sumažinus mineralinių trąšų su huminėmis medžiagomis kiekį, palyginti su įprastinių NPK trąšų kiekiu, galima užauginti tokį patį ar net didesnį derlių.

Dar vienas mineralinių trąšų su huminėmis medžiagomis pranašumas, palyginti su įprastinėmis NPK trąšomis, – jas naudojant gerėja augalų mitybos sąlygos, tai patvirtina didesnis dirvožemio porų elektrinis laidumas, lemiantis javų derlingumą.

Įtvirtina praktiniais bandymais

„Terramile“ prekės ženklas visus pasiekimus patvirtina atliekamais praktiniais lauko bandymais. Be jau esančių dviejų lauko bandymų žieminių kviečių pasėlių plotų skirtingose Lietuvos vietose, pavasarį ketinama įrengti ir papildomų bandymų laukus vasarojui, siekiant užtikrinti visapusišką trąšų naudos pagrindimą moksliškai ir praktiškai.

Bandymų metu bus lyginami pasėlių plotai, pasėti naudojant naujos kartos mineralines kompleksines trąšas „Terramile“, su identiškos sudėties kompleksinėmis trąšomis, kurių sudėtyje nėra silicio ir huminių rūgščių. Mokslinius lauko bandymus kuruoja nepriklausomi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos bandymų stoties mokslininkai. Apie „Terramile“ mineralinių kompleksinių trąšų lauko bandymų rezultatus, įmonė žemdirbius informuos vyksiančiose lauko dienose.

„UHB Agro“ archyvo nuotraukos 

Kontaktai: +370 626 44200; +370 618 48588   2022.03.16

ŪP korespondentė - Rita KRUŠINSKAITĖ

Susijusios temos - skaitykite: trąšos; trąšų kainos; kompleksinės trąšos; 

 85/7

Dalintis

2023/02/01

Trąšos – vis dar galvos skausmas

Iki aukštumų išaugusių azotinių ir kitų trąšų kainų burbulas ima sprogti. Nors situacija gerėja, ūkininkai pripažįsta – šiemet jiems bus nelengva konkuruoti su kaimyninių šalių ūkininkais. Mat, skirtingai n...
2023/02/01

Baigiamas statyti Laukinių gyvūnų globos centras: duris atvers metų pabaigoje

Antradienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pab...
2023/02/01

Šalčiausia naktis Lietuvos stebėjimų istorijoje

Na, žinoma, praėjusi naktis tikrai nebuvo šalčiausia. Veiklos šimtmetį skaičiuojanti Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba siūlo žiupsnelį faktų iš praeities. Įdomu!
2023/02/01

Kerintis, bet nuodingas oleandrų žavesys

Alytiškė Zita ZENKEVIČIENĖ prieš ketverius metus iš Gran Kanarijos atsigabeno oleandro šakelių, o praėjusį rudenį namuose ant vienintelės prigijusios sulaukė ryškiaspalvių žiedų. Manome, skaitytojams bus naudinga...
2023/02/01

Lietuvos mokslo premija įvertinti du LAMMC mokslininkai

Sausio 31 d. buvo išrinkti Lietuvos mokslo premijos laureatai. Tarp septynių mokslo premijos laureatų – Lietuvos agrarinių ir miško mokslų (LAMMC) mokslininkai Virginijus Feiza ir Dalia Feizienė.
2023/01/31

Eugenijus Kavaliauskas: „Fotografuoti ir nuotraukas laikyti archyvuose – jokios naudos

Tikriausiai sunku būtų rasti žmogų, kuris dar nematė garsiosios skruzdės nuotraukos. Šis nuopelnas skrieja tauragiškiui fotografui Eugenijui Kavaliauskui. Nuo 2018 metų vyras pradėjo domėtis makro fotografija, viena tokių nuotraukų b...
2023/01/31

Smalkių jutikliai gali išgelbėti nuo apsinuodijimo ir galimos žūties

Šildymo sezono metu padaugėja atvejų, kai apsinuodijama smalkėmis (anglies monoksidu). Smalkės yra ypač nuodingos bespalvės ir bekvapės dujos. Per kvėpavimo takus patekusios į kraują jos sutrikdo deguonies tiekimą iš kraujo į organiz...
2023/01/31

Panevėžio rajono menininkės L. Kiškienės rankose – unikalus meno kūrinys

Ramygalos šviesuolė, keramikė, dailės mokytoja Laima Kiškienė įgyvendino kūrybinę mintį – pagamino unikalų lovos užtiesalą. Savo rankomis įspūdingą kūrinį menininkė su pertraukomis rišo beveik dvejus metus ir jau netruku...
2023/01/31

Vyras iš Šalčininkų bus teisiamas dėl mažamečio seksualinio prievartavimo ir kitų nusikaltimų

Pusamžis Šalčininkų rajono gyventojas sės į kaltinamųjų suolą dėl mažamečio seksualinio prievartavimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir vaizdo įrašų su vaikų bei suaugusiųjų pornografija platinimo. Panevėžio apygardos prokuratūros p...