Columbus +13,0 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Bal 2024
Columbus +13,0 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Bal 2024

Kviečia paroda „Agrovizija 2022“

2022/06/22


Akademijoje, Kėdainių rajone, birželio 29–liepos 1 d. šurmuliuos žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2022“. Joje bus pristatytos inovatyvios auginimo technologijos, žemės ūkio technika, naujausios augalų veislės ir žemės ūkio mokslo žinios.

Po pandemijos – atsinaujinusi paroda

Tradicinė žemdirbius, agroverslo, žemės ūkio mokslo atstovus ir visus, besidominčius maisto auginimo technologijomis, draugėn suburianti paroda sugrįžta po priverstinės pauzės dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) bei Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) organizuojamoje parodoje lankytojų dėmesio lauks gausūs žemės ūkio paskirties eksponatai ir įvairi šviečiamoji programa. Parodos naujiena – mėsinių galvijų ekspozicija.  Paroda atsinaujino ir išoriškai. Pristatydami naują parodos ženklą akcentuojame atvirumą pokyčiams, tvarų augimą ir rūpinimąsi išteklių išsaugojimu. Ištikimi parodos lankytojai žino, kad čia pristatomos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios veislės ir moderniausia technika yra pritaikyta Lietuvos sąlygoms.  Parodoje dera žinios ir dėmesys klientui. Parodos rėmėjas „Swedbank“ lankytojus pakvies dalyvauti loterijoje ir laimėti robotą-vejapjovę! Banko stende taip pat bus galima laimėti kitų momentinių prizų, sužinoti daugiau apie tvarius finansavimo sprendimus ar pasikonsultuoti kitais rūpimais finansų klausimais.

Parodos tema – daugiau su mažiau

Parodos dalyviai, atliepdami lūkesčius maistą auginti tausojant išteklius, pristatys technologijas ir produktus, leidžiančius pasiekti daugiau su mažiau. Maisto augintojai yra tarsi tarp girnų. Vienoje pusėje – didėjantis planetos gyventojų skaičius, reikia daugiau maisto, ir jis turi būti užaugintas už įkandamą kainą ir sveikas. Kitoje pusėje – griežtėjantys tvarumo reikalavimai, tikslai ūkiuose naudoti mažiau trąšų, augalų apsaugos produktų, t. y. tų priemonių, kurios leidžia užtikrinti derlių, efektyviai ūkininkauti. Vienintelė reali išeitis patenkinti didėjančius maisto poreikius neplečiant žemės ūkio plotų – kliautis mokslo pasiekimais, tiksliąja žemdirbyste, kad gautume daugiau su mažiau.

Šių metų parodos tema „Daugiau su mažiau“ tarsi aidu atliepia žemdirbiams vis garsiau išsakomus lūkesčius – produkciją gaminti taupant išteklius. Tačiau ilgas reikalavimų sąrašas sunkiai įgyvendinamas dirbant tik tradiciniais metodais. Judėti keliamų tikslų link įmanoma tik einant pažangios žemdirbystės keliu ir taikant inovatyvius sprendimus. „Daugiau su mažiau“ koncepcija, kuria nubrėžiama pagrindinė žemės ūkio plėtros kryptis, yra orientuota į racionalų išteklių naudojimą.

Tęsdami jau tradicija tampantį diskusijų forumą, parodos diskusijų forume „Daugiau su mažiau“ kviesime pasikalbėti apie ūkininkavimą žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skait­meninių sprendimų svarbą nepamirštant viso ūkininkavimo pagrindo – dirvožemio.

Parodos tema – „Daugiau su mažiau“ – atsispindi ir ekspozicijose, nes šiandieninės aktualijos lemia žemdirbių norą ieškoti naujų, progresyvių augalų mitybos sprendimų. Siekiama optimizuoti tręšimo sąnaudas, kartu gaunant didesnį derlių ir tausojant dirvožemį. Akivaizdu, kad norint ūkininkauti našiau, o kartu ir tvariau, būtina ieškoti naujų sprendimų, galinčių įgyvendinti ūkininkų lūkesčius. Lietuviškų trąšų gamintojas UAB „UHB Agro“, generalinis šių metų parodos „Agrovizija 2022“ rėmėjas, atliepdamas parodos temą „Daugiau su mažiau“, pristatys naujos kartos NPK trąšas, kurių sudėtyje vienoje granulėje yra ne tik pagrindiniai mitybos elementai N, P ir K, bet ir silicis bei huminės rūgštys. Būtent dėl jų naujos kartos trąšos turi teigiamos įtakos dirvožemio biologinėms savybėms, gerina jo cheminius bei fizikinius rodiklius ir leidžia augalams kur kas našiau panaudoti trąšų granulėje esančias maisto medžiagas. Tuo būdu su mažiau trąšų gaunamas didesnis derliaus priedas, didinamas tręšimo efektyvumas, tausojama aplinka. Inovatyvūs, tvaresni augalų mitybos sprendimai prisideda prie švaresnės gamtos, o plačiąja prasme – ir prie kokybiškesnio kiekvieno žmogaus gyvenimo.

Mokslininkų pranešimai

Parodos lankytojams parengta gausi šviečiamoji programa, rekomendacijos, kaip pasirinkti augalų veisles ir jų apsaugos priemones. Nemažai dėmesio skirta dirvožemiui, kuris yra maisto, pluošto gamybos ir kitų žiedinės ekonomikos išteklių pagrindas.

Viename iš LAMMC seminarų bus kalbama apie tai, kaip sukurti tvarias žemės ūkio sistemas, kuriose augalai, dirvožemio fauna ir mikroorganizmų įvairovė būtų pagrindiniai įrankiai siekiant mažinti maisto medžiagų nuostolius, ŠESD emisiją ir didinti anglies sekvestraciją. Be to, kaip galimas sprendimas bus pasiūlyta agromiškininkystės praktika, kai sumedėję daugiamečiai augalai integruojami su žemės ūkio kultūromis.

Parodos lankytojai laukeliuose galės apžiūrėti naujausias miglinių bei pupinių žolių ir javų veisles. LAMMC ne tik kuriamos naujos augalų veislės, bet ir tiriamos kitų auginamų augalų savybės. Siekiant išplėsti augalų biologinę įvairovę kintant klimatui, vis daugiau dėmesio skiriama pupiniams augalams. Parodos lankytojai galės pasiklausyti pranešimų apie netradicinių augalų – bolivinių balandų, avinžirnių ir kt. – auginimą ekologinėje sėjomainoje, pluoštinių kanapių naudojimą bioanglies gamybai.

Prie tvarumo siekio prisideda ir Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės (IKOK) sistema. Parodos lankytojams bus pristatyta nauja IKOK sprendimų platforma, kuri suteiks prieigą prie įvairių sprendimų priėmimo sistemų ir meteorologinių duomenų visoje Europoje. Parodos metu mokslininkai organizuos seminarus apie bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų (fotonikos ir lazerių) pritaikymą žemės ūkyje. Taigi, kiekvienas apsilankęs parodoje ras įdomių ir naudingų seminarų.

Technikos demonstracijos ir šou

Jau tapo tradicija, kad paro­dos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Pastarieji pagyvina parodą jai suteikdami pramoginį atspalvį, o lankytojams suteikiama galimybė pamatyti technikos galimybes įveikiant specialiai tam parengtą trasą.

Šiųmetėje parodoje vyks purkštuvų ir skutikų pasirodymai. Demonstracijų metu 8 įmonės, parodos dalyvės, pristatys savo naujausius purkštuvus ir skutikus. Plačiau su pasirodymuose pristatomos technikos charakteristikomis bus galima susipažinti interneto svetainėje www.agrovizija.lt arba parodoje bendraujant su įmonių atstovais. Demonstracijų rėmėjas UAB „Ivabaltė“ pristatys naujai prie jų atstovaujamų prekių portfelio prisijungusį vokiškų purkštuvų gamintoją ir pagrindinio partnerio purkštuvų gamą.

Susitikime parodoje

Visa parodos lankytojui aktuali informacija pateikta interneto svetainėje www.agrovizija.lt, draugaukime ir socialiniame tinkle „Facebook“, paskyra – „Agrovizija“.

Lankytojų patogumui ir stengiantis prie įėjimo nesudaryti spūsčių, sudaryta galimybė iš anksto įsigyti elektroninius bilietus. Juos galima įsigyti svetainėje www.agrovizija.lt paspaudus mygtuką „Bilietai į parodą“. Įsigytas bilietas jums bus atsiųstas į nurodytą el. paštą. Aktyvuotas vienos dienos bilietas galios vieną iš parodos dienų. Šiemet sudaryta unikali galimybė išsamiai apžiūrėti visas ekspozicijas ir išklausyti kuo daugiau seminarų. Lankytojų patogumui – trijų dienų bilietas, kuris galios visą parodos laiką.

Siekdami būti dėmesingi šeimoms, vaikus iki 14 metų, atvykusius su suaugusiais, parodą kviečiame aplankyti nemokamai.

Paroda veiks:

Birželio 29 d. nuo 10 iki 17 val.

Birželio 30 d. nuo 9 iki 17 val.

Liepos 1 d. nuo 9 iki 16 val.

BASF diskusijų terasa

06.29 10:00 Parodos atidarymas
  Po atidarymo renginio UHB Agro – viktorina Vedėjas A. Žiurauskas
  12:00 Mėsinių galvijų auginimo Lietuvoje perspektyvos ir mėsos brandinimo ypatybės LMGAGA, V. Blauzdavičius (Chef the Viking)
  14:00 Diskusijų forumas „Daugiau su mažiau“ Parodos „Agrovizija 2022“ erdvėje – BASF diskusijų terasoje forumas „Daugiau su mažiau“, skirtas aptarti žaliojo kurso poveikį inovatyvių sprendimų paieškoms. Diskusijų moderatorė O. Mašalė.
06.30 11:00 UHB Agro Terramile. Trąšų efektyvumo didinimo sprendimai I. Pranckietienė
  12:00 Tvaraus ūkininkavimo praktiniai pavyzdžiai T. Gaebert (ūkininkas) tvaraus ūkio vadovas iš Vokietijos, Z. Aleksandravičius (ūkininkas), Š. Šiušė (ūkininkas), G. Skujienė (VU)
  14:00 Subalansuotas dirvožemio valdymas ir produktyvi augalininkystė. Misija įmanoma? M. Vilkienė, V. Feiza, D. Feizienė, G. Kadžienė, G. Staugaitis, D. Karčauskienė, K. Armolaitis (LAMMC)
07.01 10:30 Saugus augalų apsaugos produktų naudojimas  Z.Varanavičienė, T. Pilka (LAAA), I. Spudienė (DSP Plius)
  11:30 Fotonikos ir lazerių technologijos žemės ūkiui V. Tilvikienė, S. Perrin, projektų vadovas Biophotonics Photonics (Prancūzija), T. Kreklow, HAIP Solutions GmbH bendraįkūrėjas
  13:00 Dronai augalininkystėje – tikrovė ir iliuzijos M. Dorelis (Agrodronas), A. Andruškevičienė (VATZUM),  Z. Varanavičienė (LAAA)

Technikos šou erdvė (šou remia UAB „Ivabaltė“)

06.30 15:00 Purkštuvų ir skutikų šou Žemės ūkio technikos įmonės pristatys purkštuvus ir skutikus demonstracijos   metu įveikiant paruoštą trasą.
07.01 11:00–12:30

Seminarai (LAMMC ekspozicija)

06.29 11:00 IKOK sprendimai – tvariam ūkininkavimui. R. Semaškienė, A. Ronis, J. Ramanauskienė, K. Verikaitė, A. Sabeckis (LAMMC)
  12:00 Pupų ir žirnių derlingumą limituojantys veiksniai. R. Semaškienė, I. Deveikytė, K. Razbadauskienė, M. Almogdad (LAMMC)
  13:00 Agroekologinės strategijos, skirtos efektyviam augalų ir dirvožemio biotos sąveikos funkcionavimui, siekiant padidinti dirvožemio organinės anglies sekvestraciją.  S. Supronienė, G. Kadžienė, A. Šlepetienė, O. Auškalnienė, M. Toleikienė, R. Žvirdauskienė, I. Mockevičienė, S. Pranaitienė, M. Doyeni, A. Shamshitov, A. Skersienė (LAMMC)
  14:00 Bioorganinės kilmės atliekų naudojimas žemės ūkyje.  A.  Bakšinskaitė, M. Doyeni, D. Drapanauskaitė, K. Barčauskaitė (LAMMC)
  15:00 Anglies sekvestracija ir ŠESD emisijos taikant skirtingas žemdirbystės technologijas.  V. Feiza, Ž. Kadžiulienė, D. Feizienė, D. Karčauskienė, M. Vilkienė, K. Armolaitis, M. Kochiieru, K. Amalevičiūtė-Volungė, I. Parašotas, S. Pranaitienė (LAMMC)
06.30 11:00 Netradicinių žemės ūkio augalų auginimas prisitaikant prie klimato kaitos Lietuvoje. M. Toleikienė, L. Šarūnaitė, G. Šidlauskaitė, Ž. Kadžiulienė (LAMMC)
  12:00 Miglinių ir pupinių javų veislių selekcija 1922–2022 m.   V. Ruzgas, Ž. Liatukas, V. Danytė, K. Razbadauskienė, A. Leistrumaitė (LAMMC)
  13:00 Įvairios agropriemonės augalų produktyvumo stabilumui mažo našumo dirvožemiuose. V. Povilaitis, R. Žydelis, E. Bakšienė, R. Žvirdauskienė, Š. Antanaitis (LAMMC)
  14:00 Pluoštinių kanapių auginimo ypatumai ir jų panaudojimo bioanglies gamybai galimybės. V. Tilvikienė, U. Stulpinaitė, K. Barčauskaitė, A. Bakšinskaitė,  E. Zvicevičius, K. Žiūra (VDU ŽŪA)
  15:00 Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos (ŽUŽIS) funkcinio modelio praktinis taikymas Lietuvoje.  R. Pakeltienė (VDU ŽŪA), R. Semaškienė (LAMMC)
07.01 11:00 Skirtingų žemdirbystės technologijų efektyvumo ir perspektyvumo įvertinimas ekonominiu, energetiniu ir aplinkosauginiu požiūriu. D. Feizienė, V. Tilvikienė, V. Feiza, M. Kochiieru (LAMMC), A. Galinis, V. Lekavičius, M. Česnavičius (LEI), V. Bogužas, L. Skinulienė (VDU ŽŪA)
  12:00 Miglinių ir pupinių žolių selekcijos kryptys 1922–2022 m. V. Kemešytė, V. Stukonis, E. Norkevičienė, G. Petrauskas, A. Liatukienė, J. Mikaliūnienė (LAMMC)
  13:00 Sumedėjusių augalų pritaikymas ir formavimas agrosistemose (agromiškininkystė) V. Araminienė, I. Varnagirytė-Kabašinskienė, G. Urbaitis (LAMMC)
  14:00 Sėjos laikas – ligų ir kenkėjų kontrolės priemonė  R.  Semaškienė, A. Sabeckis, A. Lukošiūtė, A. Jonavičienė (LAMMC)
  15:00 Dirvožemio rūgštingumo įtaka liucernų produktyvumui A. Liatukienė, R. Skuodienė (LAMMC)
 

Partnerio turinys

2022.06.22 Susijusios temos - skaitykite: Agrovizija 2022, inovatyvios auginimo technologijos, daugiau su mažiau, LAAA
Dalintis
2024/04/19

Investavimas į naujausias technologijas tampa neatsiejamas nuo žemės ūkio veiklos sėkmės

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambyno“ karuselinės melžimo aikštelės atidarymo renginyje. Šis penkis ūkius vienijantis pieninės galvijininkystės kooperatyvas, veikiantis ja...
2024/04/19

Seismologiniai duomenys rodo, kaip stipriai žmogaus veikla keičia net Žemės gelmes

„Žemės drebėjimai kyla ne tik dėl geologinių priežasčių, bet ir dėl žmogaus veiklos, tarkim, išgaunant žemės gelmių išteklius. Tad seisminiai stebėjimai būtini ir mūsų šalyje – jie svarbūs tiek mokslui, tiek visuom...
2024/04/19

Ūkininkai Vilė ir Vidmantas Navickai apie gyvenimo etapus jungiančias vertybes

Iš kartos į kartą perduodamas atsakingas požiūris į žmones ir gyvulius, pasitikėjimu ir pagarba grįstus santykius, darbą, aplinką – svarbios Alytaus r. ūkininkaujančių Vilės ir Vidmanto Navickų gyvenimo etapus jungiančios vertybės. Ji...
2024/04/19

Pavasarinės sėjos tempą diktuoja gamta

Atėjus pavasarinės sėjos metui, ūkininkai vis dažniau žvalgosi tiek į žemę, tiek ir į dangų. Ir kaip nesižvalgysi, jei balandžio vidurys „nudžiugino“ stipriomis šalnomis, o dažną dieną įkyriai lyja ir šiluma nesiekia nė 1...
2024/04/19

Dzūkai jau kviečia grybauti

Dzūkijos nacionaliniame parke balandžio 20 d. prasidės grybavimo sezonas. Direkcija kviečia eiti miškan ir ieškoti pavasarinių grybų. Vieni tokių – bobausiai.
2024/04/19

KT vertins, ar kailinių žvėrelių verslo draudimas neprieštarauja Konstitucijai

Konstitucinis Teismas (KT) ėmėsi svarstyti, ar parlamento įteisintas kailinių žvėrelių verslo draudimas atitinka pagrindinį šalies įstatymą.
2024/04/19

Šienligės rizikos „banginiai“ – kaip juos suvaldyti?

Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, kad šienligę pavyks suvaldyti inovatyviomis priemonėmis. Dažniausiai minimi trys pagrindiniai alergijos žiedadulkėm...
2024/04/19

Susietosios paramos už plotą reikalavimai

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia dėmesį į svarbiausius susietosios paramos už plotą reikalavimus.
2024/04/19

„Vičiūnai“ pasitraukė iš Rusijos

Po beveik dvejus metus trukusio pardavimo proceso „Vičiūnų grupė“ pardavė Rusijos Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir septyniose valstybėse veikiančias logistikos bei prekybos įmones. Tokiu būdu bendrovė visiškai pasitrauk...