Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

L. Kasčiūnas: Lietuvos šaulių sąjunga turi būti visuotinės gynybos ašis

2023/12/15


Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) penktadienį surengė išvažiuojamąjį posėdį Lietuvos šaulių sąjungoje (LŠS), Kaune. Vizitą komiteto nariai pradėjo prie apleisto pastato, kuriame LŠS suplanavusi įrengti Mokymų ir nekinetinių operacijų centrą bei logistikos bazę.

„Šaulių gretos gausėja, todėl mokymų ir logistikos bazės poreikis didžiulis – jame žinių, įgūdžių įgis tiek naujai į organizaciją įsiliejantys nariai, tiek tobulinsis senbuviai šauliai, o vėliau jie tai galės pritaikyti praktiniuose užsiėmimuose savo rinktinėse, kurių Lietuvoje iš viso yra dešimt“, – sakė LŠS vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Pasak LŠS vado, Mokymų ir nekinetinių operacijų centras koordinuos bazinį šaulių rengimą, ypač daug dėmesio bus skiriama vadų rengimui. Mokymų ir logistikos bazėje planuojama organizuoti ir specializuotus kursus, pavyzdžiui, kibernetinio saugumo, bepiločių orlaivių valdymo, informacinių operacijų ir pan. Čia taip pat bus įrengtos sandėliavimo patalpos ir ginklinės, kurių šauliams labai reikia. 

posėdis
Šaulių sąjungoje vyksta NSGK posėdis.

Preliminariais skaičiavimais, Viešojo saugumo tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos priklausiusių patalpų (2 tūkst. kv. m) rekonstrukcija kainuos apie 3,5 mln. eurų ir turėtų būti baigta per kelerius artimiausius metus. Šiuo metu yra rengiami projektavimo dokumentai. 

„Šauliai mūsų komitete – vienas iš prioritetų. Tvari organizacijos plėtra, finansavimas, integracija į gynybos planus yra viena iš pagrindinių mūsų veiklos krypčių, –vizito Kaune metu sakė Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. – Matome Šaulių sąjungos energiją, labai aiškią kryptį ir degančias šaulių akis bei širdis. Tas įkvepia. Dirbame, kad ši organizacija būtų visuotinės gynybos ašis.“

Vizito Kaune metu Seimo NSGK nariai susipažino su Šaulių sąjungos planais ir iššūkiais, aptarė galimą valstybės pagalbą, glaudesnį bendradarbiavimą su valstybės institucijomis ir organizacijomis. Vieningai sutarta, jog būtinas tolesnis finansavimo didinimas, kad Šaulių sąjunga galėtų įgyvendinti organizacijai keliamus uždavinius.

NSGK
NSGK apžiūrėjo rekonstruojamas LŠS patalpas.

„Šaulių sąjunga auga ir matyti gebėjimas struktūruotai planuoti ateitį. O ko reikia iš valstybės, tai ir didesnės finansinės paramos, ir didesnio suvokimo, kaip Šaulių sąjunga galima būtų integruoti, kad visuotinė gynyba taptų visuomenę kiaurai persmelkiančiu konceptu – kad tai būtų ne atskirų visuomenės grupių, o visos visuomenės reikalas“, – sakė NSGK narė Dovilė Šakalienė.

LŠS kelia ambicingus tikslus iki 2035 m. po savo vėliava suburti 50 tūkst. šaulių. Pasak LŠS vado, kiekvienas pilietiškai nusiteikęs žmogus Šaulių sąjungoje yra laukiamas, reikalingas ir gali būti naudingas savo valstybei.

Šiuo metu šauliai yra ruošiami tiek ginkluojam, tiek neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui – gerinamas ne tik karinis šaulių rengimas, bet ir plėtojami medicinos, logistinės paramos, ryšių ir informacinių technologijų, komunikacijos ir psichologinių operacijų, kibernetinio saugumo, bepiločių orlaivių krypčių bei kiti pajėgumai.

„Pilietiškai nusiteikusių ir savo Tėvynę bei jos laisvę ginti pasiryžusių žmonių tik daugėja, todėl mums svarbu padėti jiems tiek žiniomis, tiek kompetencijomis, tiek priemonėmis. Tai kryptingai ir darome Tėvynės labui“, – sakė LŠS vadas plk. ltn. L. Idzelis.

Kiekvienas Lietuvos pilietis savanoriškai gali tapti organizacijos nariu ir save realizuoti veikdamas karybos, sporto ir kultūros srityse. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi apie 14 tūkst. piliečių nuo 11 metų amžiaus.

 

LŠS fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...