Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Ledinės maudynės tampa kultūros dalimi

2023/12/10


Vis daugiau savo sveikata besirūpinančių žmonių susidomi grūdinimosi ir imuniteto stiprinimo būdais, o žiema – pats tinkamiausias metas tam. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS)  jau 34 metus organizuoja grūdinimąsi skatinančius renginius.

Nuo 16 metų prie sveikuolių prisijungusio dabartinio LSS prezidento Simono Dailidės šeimoje grūdinimasis – neatsiejama kasdienybės dalis ir iššūkis neieškoti pasiteisinimų tinguliui. Mažamečiai Simono dvynukai kas rytą konkuruoja vienas su kitu, kuris galės važiuoti su tėčiu maudytis. O žmona Aistė ne tik palaiko tokį vaikų grūdinimo būdą, bet ir pati maudosi kartu.

Prieš septynerius metus Žaliųjų ežerų eketėje pradėjęs sau duotą 30 dienų iššūkį maudytis kasdien, LSS prezidentas dabar gali pasidžiaugti išpopuliarėjusia tradicija visoje šalyje, kuri pamažu tampa lietuviškos sveikatinimosi kultūros dalimi.

simonas dailide

Pavyzdys užkrečia moksleivius

LSS prezidentas Simonas Dailidė savo YouTube kanale kuria patrauklų turinį jaunimui ir moksleiviams apie sveiką gyvenimo būdą. Sausio viduryje prasidėsiančio 30 dienų ledinių maudynių iššūkio metu kasdieną bus transliuojamos iššūkio dalyvių nuotaikos ir patirtys.

„Daug kas tikrai gali rasti pasiteisinimų: darbas, toli važiuoti ir pan... Mes žmonės esame pasiteisinimų meistrai ir mums lengviau kažko nedaryt. Mesti sau iššūkį ir kasdien laikytis sau duoto pažado nėra paprasta, tačiau tai grūdina mūsų valią, augina ryžtą, kurio reikia ir kitose gyvenimo srityse: santykiuose, darbe, visuomenėje. Todėl imam ir darom“, – šypsosi Simonas.

Jaunas vyras prisimena 2018-uosius, kuomet lankėsi Šilalės mokykloje ir pasakojo apie savo veiklą moksleiviams. „Šiandien vienas iš tų moksleivių yra Facebook grupės „Eketė Šilalėje“ lyderis, savo grūdinimosi kelią pradėjęs būtent po mano apsilankymo mokykloje. Šiandien prie jo jau jungiasi daugiau moksleivių, pasiryžusių išbandyti tikrą, gyvą eketę“, – džiaugiasi S. Dailidė.

Bendrystė motyvuoja

Tadas Grimaila, ledinių maudynių Radviliškyje organizatorius, trijų vaikų tėtis maudynėmis lediniame vandenyje mėgaujasi daugiau nei 8 metus: nuo tada, kai kartu su sveikuoliais išsimaudė Baltijos jūroje. Patirtis ir bendrystė jį taip sužavėjo, kad jis liko sveikuolių šeimoje ir uoliai prisideda prie bendros veiklos. „Tarp vilkų būni, pats vilku tampi“, – juokiasi Tadas, užsikrėtęs pozityvumu bei motyvacija.

„Kažkada buvo Prezidentės akcija „Švęsk Vasario 16-tąją linksmai ir išradingai“. Šioje akcijoje dalyvavo net 4000 dalyvių, iš kurių, tarp 16 geriausių, buvo ir mūsų Radviliškio šventė“, – pasakoja Tadas ir prisimena, kaip malonu buvo vykti į Prezidentūrą atsiimti apdovanojimo. Radviliškyje vykstančios maudynės vasario 16-osios ir kovo 11-osios progomis yra didžiausios maudynės visoje Šiaurės Lietuvoje.

Prie eketės susitiko su būsima žmona

LSS viceprezidentas Arminas Mockevičius taip pat pirmenybę teikia ne kofeinui, o maudynėms šaltame vandenyje, dalyvauja iššūkiuose, ypač mėgsta maudytis su žmona: „Man maudynės šaltame vandenyje padeda pasijusti gyvu, lyg pabudina iš rutinos, tai laimės akimirkos. Būtent jų metu prieš 6 metus susipažinau su žmona, kuri taip pat rytais maudėsi šaltame upės vandenyje tame pačiame paplūdimyje“, – pasakoja Arminas.

Pasak jo, neįmanoma paneigti fakto, kad rytinės maudynės šaltame vandenyje pažadina kur kas geriau nei kava, kad šaltas vanduo efektyviai veja šalin prastą nuotaiką, o prie šalto vandens renkasi šviesūs, šilti žmonės.

arminas mockevicius

Naujas naudingas įrankis – ekečių Lietuvoje žemėlapis

Jei visada svajojote, bet dar neišdrįsote išbandyti šalto vandens savo savijautai gerinti ir imunitetui stiprinti, nesijaučiate drąsiai, pasitikrinkite interaktyviame žemėlapyje, ar ledinė eketė yra ir jūsų mieste. Bendraminčių palaikymas ir žinios padės nugalėti bet kokias baimes!

2023–2024 m. žiemos maudynių sezono atidarymas įvyko gruodžio 2-ąją. Artėja sausio 1-oji – Pasaulinė ruonių diena.

ekeciu zemelapis

 

G. Mockevičienė / www.sveikuoliai.lt

Titulinėje nuotr. – Tadas Grimaila

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...