Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Lenkijos gyvulių augintojai siekia, kad būtų nepritarta EK planams

2023/03/16


Lenkijos gyvulių augintojų organizacijos ragina ministro pirmininko pavaduotoją Henryką Kowalczyką ES Žemės ūkio ministrų taryboje „griežtai nepritarti“ Europos Komisijos (EK) planams gyvulininkystės ūkius įtraukti į vadinamąją išmetamųjų teršalų direktyvą.

ES vykstanti diskusija dėl taršos mažinimo žemės ūkyje ir EK siūlymas daugiau nei dešimteriopai padidinti ūkių, kuriems būtų taikoma pramoninių išmetamųjų teršalų direktyva, skaičių sukėlė gyvulių augintojų nerimą.

Pagal siūlomą pataisą direktyva galiotų ne 13 proc. komercinių gyvulininkystės ūkių, kaip buvo teigiama dar praėjusiais metais, o 20 proc. visų ES gyvulininkystės ūkių: 61 proc. kiaulininkystės ūkių, 58 proc. paukštynų ir 12,5 proc. galvijininkystės ūkių.

Nerimas suvienijo Lenkijos galvijų, kiaulių bei paukščių augintojus vienijančias organizacijas. Antradienį 14 organizacijų lyderių parašais patvirtintas kreipimasis buvo įteiktas Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministrui.

Kreipimesi pabrėžiama, jog direktyvos siūlymas nėra pagrįstas jokia analize. Direktyvos įgyvendinimas skaudžiai atsilieptų žemės ūkio veiklos pelningumui. „Užuot rėmus šeimos ūkius, kad jie būtų plėtojami, buvo sukurtas teisėkūros projektas, kuris ūkiams leis tik egzistuoti ties minimalia pragyvenimo riba, ir jie bus apkrauti papildomomis išlaidomis“, – teigia Lenkijos gyvulių augintojai.

Taip pat jie išsako pastebėjimą, jog atsižvelgdama į tarptautinę padėtį EK turėtų skatinti žemės ūkio gamybą, o ne ją smukdyti ir mažinti ūkių skaičių. Visi pripažįsta, kad reikia pereiti prie tvarios gamybos, tačiau sveikas protas sako, kad dėl klimato pokyčių negalima kaltinti žemės ūkio, ypač gyvulininkystės.

Pasak kreipimosi, EK pasiūlymas tūkstančiams Lenkijos šeimos gyvulininkystės ūkių reiškia, kad jie turės laikytis išmetamųjų teršalų protokolo, skirto pirmiausia didelėms įmonėms. Todėl organizacijos prašo, kad Europos žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Lenkija aiškiai išsakytų nepritarimą EK projektui.

Artimiausias Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdis numatytas kovo 20 d.

 

ŪP portalo informacija

123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...