Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narys nuteistas dėl kyšininkavimo

2023/09/21


Kauno apygardos teisme šią savaitę paskelbtu nuosprendžiu Lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzamino komisijos narys Valentinas Padriezas pripažintas kaltu paėmęs kyšius iš 9 užsienio šalių piliečių, informuoja Prokuratūra. Teismas jam skyrė 30 tūkst. eurų baudą.

Keturi kyšius davę užsieniečiai, siekę V. Padriezo palankumo padedant išlaikyti egzaminą, kuris yra privalomas norint gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje ar kitoje Europos Sąjungos šalyje, taip pat išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna.

Komisijos narys buvo kaltinamas, kad už palankių sąlygų sudarymą tikrinant ir vertinant užsieniečių turimas valstybinės kalbos ir Konstitucijos pagrindų žinias, 2021 m. gegužės–rugpjūčio mėnesiais iš 9 užsienio šalių piliečių priėmė kyšius.

Bylos duomenimis, Irano ir Švedijos piliečiai, veikdami bendrininkų grupėje, susitiko su V. Padriezu ir jam sumokėjo po 200 eurų, o Libano pilietis perdavė 50 eurų kyšį. Turimais duomenimis, egzaminų komisijos narys už gautus kyšius užsieniečiams padėjo užpildyti reikiamus dokumentus, suteikė konsultacijas, kaip įveikti organizacinius trikdžius ir greičiau užsiregistruoti egzaminams. Manoma, kad kyšiai buvo perduoti ir už tai, kad užsieniečių žinios, nepaisant galimo nepakankamumo, būtų įvertintos teigiamai ir jie gautų atitinkamus pažymėjimus.

Į teisiamųjų suolą sėdo ir Egipto Arabų Respublikos pilietis, kaltinamas ne tik V. Padriezo papirkimu, bet ir prekyba poveikiu. Tyrimo metu surinktais duomenimis, iš dviejų užsieniečių jis priėmė kyšius – iš viso 1 tūkst. 700 eurų ir pažadėjo paveikti komisijos narį, jog ateityje rengiamo egzamino metu, neatsižvelgiant į jų nepakankamas lietuvių kalbos ir Konstitucijos žinias, jos būtų įvertintos teigiamai. Nustatyta, kad vėlesnio tiesioginio susitikimo metu šis asmuo V. Padriezui perdavė ne mažiau kaip 700 eurų kyšį už jo pagalbą užsieniečiams laikant egzaminus.

Ikiteisminio tyrimo metu, pripažinę savo kaltę dėl komisijos nario papirkimo, 3 Nigerijos ir 2 Indijos piliečiai prokuroro nutarimu buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Kauno apygardos teismas rugsėjo 20 dieną paskelbtu nuosprendžiu V. Padriezą pripažino kaltu dėl kyšininkavimo bei skyrė jam 30 tūkst. eurų dydžio baudą, kurią jis turi sumokėti per 12 mėnesių nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Teismas jam uždraudė 5 metus dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą, iš kaltinamojo bus konfiskuota priimtų kyšių vertę atitinkanti pinigų suma – 1 tūkst. 550 eurų.

Egipto Arabų Respublikos pilietis dėl papirkimo ir prekybos poveikiu nubaustas 10 tūkst. eurų bauda, iš jo bus konfiskuota priimtų kyšių vertę atitinkanti pinigų suma – 500 eurų, Švedijos Karalystės pilietis dėl papirkimo nubaustas 9 tūkst. eurų bauda, Libano Respublikos pilietis nubaustas 7 tūkst. 500 eurų bauda, o Irano Islamo Respublikos pilietei dėl papirkimo skirta 3 tūkst. eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Primename, kad teismo sprendimas, priimtas išnagrinėjus baudžiamąją bylą pirmos instancijos teisme, įsiteisėja po 20 dienų tuo atveju, jei per šį laikotarpį įstatymo nustatyta tvarka nėra pateikiamas apeliacinis skundas.

Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo numatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Prokuratūros informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...