Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +19,3 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Lietuvoje vėl įvedamas vasaros laikas

2023/03/24


Naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvedamas vasaros laikas – laikrodžių rodykles teks visiems pasukti viena valanda į priekį.

Lietuvoje vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo mėnesio sekmadienį, 3 valandą ryto laikrodžio rodykles persukant valandą į priekį, o žiemos – paskutinį spalio sekmadienį, 4 val. ryto persukant rodykles valanda atgal.

Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą laikas keičiamas dukart per metus.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Šiandien Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija išplatino pranešimą „dėl nevykdomo Europos Parlamento sprendimo atšaukti sezoninį laiką“.

Jame sakoma, kad Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Viktoras Pranckietis kreipėsi į Susisiekimo ministeriją prašydamas paaiškinti, kodėl Europos Sąjungoje (ES) jau dveji metai nevykdomas sprendimas atšaukti laiko „sukiojimą“ ir kokių veiksmų ėmėsi Lietuva tardamasi su valstybėmis narėmis, kad sprendimas būtų įgyvendintas Europos Komisijos lygiu.

V. Pranckiečio pastebėjimu, Europos Parlamentas savo poziciją nuo 2021 m. atšaukti sezoninį laiką paskelbė lygiai prieš ketverius metus – 2019 m. kovo 26 d., kai už pasiūlymą balsavo 410 europarlamentarų, prieš buvo 192, o susilaikė 51.

„Suprantu, kad pandemijos valdymas ir sankcijos karą pradėjusiai Rusijai pastaraisiais metais Europos Komisijai buvo didesnis galvos skausmas nei europiečių rutina du kartus per metus sutikrinti savo laikrodžius ir nepramiegoti į darbą. Vis dėlto svarbu ir tai, kad valstybės narės ketverius metus nesugeba pateisinti absoliučios daugumos europiečių lūkesčių. Negi reikės laukti kitais metais perrenkamo Europos Parlamento, kad visiems europiečiams primintų, jog vis dar neįgyvendinome ankstesnio Parlamento sprendimo?“, – stebisi Seimo narys.

Trilogo derybose Lietuvai atstovauja Susisiekimo ministerija, tad aprimus transporto ir tranzito sankcijų prieš teroristinę Rusiją aistroms, V. Pranckiečio vertinimu, ministerijai būtų pats laikas aukščiausiu ES lygiu grįžti prie sezoninio laiko problemos.

„Kodėl mes nepaliekame to paties vasaros laiko visus metus seniai nesupranta ne tik darbuotojai ir mokiniai, bet ir, cituojant klasikus, karvės“, – sako Seimo narys.

Lietuvos Seimas rezoliuciją „Dėl žiemos ir vasaros laiko suvienodinimo“, siūlančią palikti vasaros laiką, priėmė dar 2011 m. balandžio 21 d.

2018 m. atlikta 4,6 mln. europiečių apklausa parodė, kad 84 proc. jų norėtų atšaukti sezoninio laiko keitimą. Europos Sąjunga įvesti vasaros laiką nutarė 1980 metais.

 

ŪP pagal BNS

123rf nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/28

Bulvės „bėga“ iš daržininkų laukų

Daržininkai pradėjo naująjį sezoną. Kokioms daržovėms jie skirs prioritetą, paaiškės tik po pasėlių deklaravimo. Apžvelgiant pastarųjų metų statistiką matyti, kad mažėja bulvių plotai. Nesitikima, kad šiemet jų bus auginama daugiau. ...
2023/05/28

Vakarų Ukrainoje ir Lietuvoje buvo patys galingiausi antisovietinio pasipriešinimo židiniai visoje Rytų Europoje

„Mažai Lietuvos istorikams ir visuomenei žinomas faktas yra tai, kad Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) gretose buvo ir lietuvių. Ukrainos istorikas ir žurnalistas Olegas Stecišinas 2015 m. Lvove ukrainiečių kalba išleido knygą &...
2023/05/28

Kaip apsaugoti šunį nuo erkių?

Pievoms pražydus – jomis mėgaujamės tiek mes, tiek ir augintiniai, tačiau svarbu nepamiršti, jog jose glūdo jau pabudusios ir pavojingos erkės. Erkės platina itin pavojingas šunims ligas, todėl labai svarbu laiku gyvūnus apsaug...
2023/05/28

Studentė Kamilė: visi esame čia dėl vieno tikslo – agrosektoriaus ateities kūrimo

VDU ŽŪA langas: LAUŽOME STEREOTIPUS! Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių. Jie – stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog i&scar...
2023/05/28

Pasėlių stebėjimas – situacija Molėtų rajone

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) kviečia sužinoti, kokia pasėlių situacija Molėtų rajone. Ją komentuoja LŽŪKT Molėtų r. biuro augalininkystės konsultantė Gabija Baltramaitytė.
2023/05/28

NATO viršūnių susitikimas: oro uostuose keičiami skrydžiai, ieškoma darbuotojų

Vilniuje liepą laukiant didžiausio ir svarbiausio šalies organizuojamo renginio – NATO viršūnių susitikimo, pasiruošimas jau vyksta ir šalies oro uostuose – orlaivių aptarnavimo bendrovės ieško papild...
2023/05/28

Gamtininkai ragina be reikalo neliesti gyvūnų jauniklių

Gamtoje šiuo metu – naujos gyvybės metas. Paukščiai rūpinasi besiplunksnuojančiais mažyliais, žvėrys savo guoliuose glaudžia neseniai į pasaulį atėjusius jauniklius. Tačiau visko pasitaiko: kartais paukščiukai išk...
2023/05/28

Pomidorai – tarsi pūko pataluose

Gegužės šalnos neatšaldė kolekcininkų noro ir šiemet auginti pūkuotus pomidorus. Šiais tarsi švelniu aksomu dengtais pomidorais grožėtis kviečia kolekcininkė Sandra Šimkevičė iš Alytaus. Jeigu pamir...
2023/05/28

Energijos kainos Lietuvoje mažėja

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) ekspertų duomenimis, praėjusią savaitę dujų kainos sumažėjo 4,4 proc., vidutinė elektros kaina mūsų šalyje per savaitę mažėjo 12,8 proc., dyzelinas ir benzinas toliau pinga, o biokuro kainos išlie...