Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Lietuvos autobusų parkams – 84 mln. Eur elektrinių ir vandenilinių autobusų pirkimui

2024/01/27


Lietuvos autobusų parkai per kelerius artimiausius metus sulauks pokyčių, kurie ne tik užtikrins ekologiškesnį ir žalesnį keleivių vežimą, bet ir padarys šią modernią paslaugą patrauklesne keliautojams. Susisiekimo ministerija (SM) užtikrino 84 mln. Eur investicijų elektra varomų bei vandeniliu pildomų autobusų įsigijimui ir jiems reikiamos krovimo ar pildymo infrastruktūros įsigijimui. Pirmojo 15,7 mln. Eur sieksiančio finansavimo gavėjai jau patvirtinti susisiekimo ministro įsakymu.

Įgyvendinant šią pažangos priemonę pirmojo finansavimo etape per artimiausius dvejus metus Lietuvos autobusų parkai pasipildys 80 naujų elektra varomų autobusų bei 26 naujomis įkrovimo stotelėmis jų aptarnavimui. Pirmieji tokie 35 elektriniai autobusai į šalies kelius išriedės vėliausiai šių metų vasarą.

„Džiaugiamės, kad pirmasis konkursas viešojo transporto priemonių įsigijimui su parama sulaukė didelio susidomėjimo. Iš pačių vežėjų ne kartą girdėjome apie poreikį atsinaujinti keleivines transporto priemones ir jeigu anksčiau norą būti modernesniais galimai ribodavo finansai, tai Europos Sąjungos investicijos vienareikšmiškai daro teigiamą postūmį autobusų parkų modernizavimui“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Galimybe atsinaujinti autobusų parką ir keleivius vežti netaršiu ir patogiu transportu pirmieji pasinaudos Vilniaus rajono autobusų parkas, „Kaišiadorių paslaugos“, Ukmergės miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parkas, „Trakų paslaugos“ ir „Kautra“. Vienas iš reikalavimų pareiškėjams buvo vežimo sutarties su savivaldybe turėjimas.

Artimiausiu metu bus skelbiamas dar vienas didesnės apimties kvietimas vežėjams teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į dalį didesnės nei 68 mln. Eur sumos, skatinant keleivius vežti moderniomis, visai netaršiomis transporto priemonėmis.

Visai netaršių transporto priemonių įsigijimą finansuoti numatoma pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis. Šios iš viso 84 mln. Eur sieksiančios rekordinės investicijos leis Lietuvos autobusų parkus atnaujinti 260 elektrinių ir vandenilinių autobusų bei užtikrins jiems funkcionuoti reikalingos infrastruktūros įrengimą iki 2026 m. rudens.

Susisiekimo ministerijos vykdomomis priemonėmis, finansuojamomis Europos Sąjungos investicijomis, siekiama padėti užtikrinti įstatyme numatytą tikslą, kad nuo 2029 m. visos viešojo transporto priemonės būtų varomos tik alternatyviaisiais degalais.

2024 m. sausio duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 8044 autobusai ir troleibusai, iš kurių 11 proc. varomi alternatyviais degalais. Apie 3 tūkst. šalyje registruotų autobusų vykdo viešąją keleivių vežimo paslaugą.

 

SM informacija

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/04

Bendruomenės iniciatyva Klaipėdos rajone – pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai. Savivaldybė jau pasirašė akreditavimo sutartį su kaimo bendruomene „Smilgynai ir kaimynai“, o apgyvendinimo paslaugas pirmieji klientai čia galės gauti ...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...