Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Lietuvos ir Jungtinės Karalystės žemės ūkio ministrai vienija pastangas dėl Ukrainos ir skatina šalių bendradarbiavimą

2023/03/22


Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Jungtinės Karalystės maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministru Marku Spenceriu Londone aptartos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai, prekyba kalio trąšomis ir kiti svarbūs klausimai.

K. Navickas padėkojo žemės ūkio ministrui M. Spenceriui už Jungtinės Karalystės paramą Ukrainai karinėje, humanitarinėje ir žemės ūkio srityje. Ministrai sutiko, kad būtina remti vieni kitus ginant bendras vertybes.

Ministrai taip pat kalbėjosi apie Jungtinės Karalystės inicijuotą projektą, padėsiantį atsekti grūdų kilmę pasaulinėje prekyboje, galimai nurodant Rusijos neteisėtai pasisavintus grūdus. Lietuva aktyviai remia šią iniciatyvą, bendradarbiauja ir yra pateikusi grūdų pavyzdžius. Aptarę prekybos kalio trąšomis situaciją ministrai buvo vieningi – vardan ekonominių interesų negalima aukoti savo vertybinių nuostatų.

Maisto, žemės ūkio ir žuvininkystės ministras M. Spenceris domėjosi afrikinio kiaulių maro situacija Lietuvoje, papasakojo apie paukščių gripo būklę savo šalyje. Ministrai pasidalijo patirtimi ir priemonėmis kovojant su šiomis ligomis. M. Spencer pasidžiaugė sėkminga Lietuvos atsakingų institucijų veikla suvaldant šių ligų protrūkius.

Lietuviški maisto produktai – parodoje IFE

Ministras K. Navickas vizito Londone metu taip pat lankėsi kasmet vykstančioje vienoje didžiausių maisto produktų ir gėrimų parodoje IFE, kurioje lietuviškus maisto produktus pristato daugiau kaip 10 Lietuvos maisto pramonės įmonių.

Įmonės parodos lankytojams pristato lietuviškus saldainius, šokoladą, pieno produktus, padažus, paruoštas sriubas, mineralinį vandenį, įvairius kepinius ir konditeriją, funkcinį maistą, ekologišką aliejų.

„Džiugu matyti, kad Jungtinės Karalystės rinka Lietuvos maisto pramonės atstovams išlieka įdomi ir svarbi. Būtina toliau stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir šios šalies maisto pramonės įmonių. Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti Jungtinės Karalystės vartotojams aukštos pridėtinės vertės, kokybiškus ir inovatyvius maisto produktus. Tikiu, kad nuolatinės pastangos atvers galimybes tolesniam sėkmingam bendradarbiavimui ir prekybos intensyvėjimui“, - teigė žemės ūkio ministras K. Navickas, aplankęs Lietuvos įmonių stendus.

2022 m. žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę sudarė 377 mln. EUR (10 proc. daugiau nei 2021 m.) ir eksporto struktūroje pagal šalis Jungtinė Karalystė buvo 6 vietoje iš 152 eksporto partnerių. 93,8 proc. į Jungtinę Karalystę 2022 m. metais eksportuotų žemės ūkio ir maisto produktų buvo lietuviškos kilmės.

2022 m. daugiausia eksportuota paruoštų maisto produktų, nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų bei acto, tabako ir perdirbtų tabako pakaitalų.

 

ŽŪM informacija

Dalintis