Ashburn +2,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 29 Lap 2023
Ashburn +2,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 29 Lap 2023

Lietuvos šaulių sąjunga į Kauną kviečia stipriausius IT ir karybos ekspertus

2023/10/05


Spalio 20–22 dienomis Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnyje vyks didžiausias Baltijos šalių kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatonas „Ugninis skydas 2023“. Trijų dienų renginį organizuoja Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) kartu su tarptautiniu investicijų fondu „ScaleWolf“, investuojančiu į įmones, kuriančias inovacijas gynybos ir saugumo srityje, bei Kauno mokslo ir technologijų parku „Tech Park Kaunas“.

Hakatone „Ugninis skydas 2023“ mentoriais bus daugiau nei 50 talentingiausių informacinių technologijų specialistų ir programuotojų, dalyvaus pasaulinio lygio karybos ekspertai, paskaitas skaitys prestižinio kibernetinio saugumo instituto SANS lektoriai.

Hakatone „Ugninis skydas 2023“ galima dalyvauti individualiai ir komandomis bei siūlyti savo sprendimus valstybės kibernetinio saugumo užtikrinimo iššūkiams.

Pasak Lietuvos šaulių sąjungos vado plk. ltn. Lino Idzelio, hakatonas „Ugninis skydas 2023“ tiek temomis, tiek apimtimi yra unikalus – didesnio renginio, skirto kibernetiniam saugumui ir gynybai, Lietuvoje dar nėra buvę: per tris dienas vyks ir klasikinis hakatonas, ir kibernetinės varžybos „Capture The Flag“ (lietuvių kalba – „Užfiksuokite vėliavą“).

„Lietuvos šaulių sąjunga ėmėsi šio iššūkio, nes saugumo užtikrinimas tampa vis labiau susijęs su aukštosiomis technologijomis. Karas Ukrainoje parodė, kad kibernetinės atakos yra neatsiejama šiuolaikinio karo dalis. Be to stebime, kad tai jau tampa bepiločių orlaivių karu. Ateityje atsiras įvairiausių naujų techninių ir technologinių sprendimų, todėl turime tam iš anksto ruoštis“, – sako plk. ltn. Linas Idzelis.

Linas Idzelis
LŠS vadas Linas Idzelis.

Plk. ltn. Lino Idzelio teigimu, Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamas hakatonas „Ugninis skydas 2023“ yra vieta atrasti bendraminčių ir kurti produktus nacionalinių duomenų apsaugai užtikrinti, kaip įmanoma geriausiai įveiklinti bepiločių orlaivių panaudojimą, taip pat užtikrinti efektyvius nuotoliu valdomus žemės bei jūros gynybinius elementus.

Klasikiniame hakatone dalyvių laukia tokie iššūkiai, kaip bepiločių orlaivių pagrindu sukurta laivų apsauga nuo priešlaivinių raketų, dirbtiniu intelektu papildyta USV MSA valdymo sistema, krovinį nešanti ir mažai energijos sunaudojanti arba energiją taupanti sistema, skaitmeninė jėgos apsaugos programinė įranga, saugus dalijimasis informacija ir kiti. Dalyviai taip pat kviečiami pasiūlyti savo iššūkių bei vystomų produktų.

Lietuvos šaulių sąjungos Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos IT specialistas Ramūnas Tiškus, kuris pats yra dalyvavęs daugiau nei dešimtyje įvairių CTF žaidimų, sako, jog tokie renginiai visų pirma padeda megzti pažinčių tinklą ir net rasti darbą ar rėmėjus savo kuriamiems produktams.

„Kai gyvenau užsienyje ir planavau grįžti į Lietuvą, pradėjau domėtis, kaip atrasti naujų kontaktų IT bendruomenėje. Tada ir pamačiau organizuojamą CTF žaidimą. Tuo metu į komandą patekau su žmogumi, kuris pasibaigus renginiui pakvietė dirbti kartu“, – prisimena Ramūnas Tiškus.

Jis įsitikinęs, kad dvidešimt keturias valandas trunkantis žaidimas ne tik leidžia pasitikrinti savo įgūdžius, bet ir juos lavinti.

„CTF varžybos – tai daugiau nei tik žaidybinė patirtis, nes į juos įtraukiami praktiniai scenarijai, atspindintys naujausias kibernetinio saugumo atakas ir vyraujančias tendencijas. Jų metu tokie entuziastai kaip aš gali įveikti realaus pasaulio iššūkius, susipažinti su naujausiais pažeidžiamumais ir pagerinti kibernetinio saugumo įgūdžius, kuriuos vėliau galima pritaikyti savo veikloje stiprinant Lietuvos kibernetinio saugumo erdvę/domeną“, – pasakoja R. Tiškus.

Įdomu tai, kad pirminiame sumanyme CTF žaidimas buvo konstruojamas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro turimos infrastruktūros, virtualaus kibernetinio saugumo pratybų poligono pagrindu. Tačiau LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos specialistai šį iššūkį įveikė per 20 minučių. Tam, kad užduotis būtų sudėtingesnė, pasitelkti pasaulinio saugumo mokymų poligono „TryHackMe“ pajėgumai, kurie LŠS hakatono „Ugninis skydas 2023“ CTF žaidimą kilstelėjo į visiškai naują lygį.

šauliai
CTF žaidimas buvo konstruojamas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro turimos infrastruktūros, virtualaus kibernetinio saugumo pratybų poligono pagrindu, tačiau LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos specialistai šį iššūkį įveikė per 20 minučių

Tai kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatono „Ugninis skydas 2023“ dalyviams suteiks galimybę išbandyti jėgas iki šiol Lietuvoje neregėto lygio kibernetiniuose poligonuose.

Vienas iš renginio iniciatorių LŠS Kibernetinio saugumo Lizdeikos šaulių kuopos vadas Paulius Šliavas tikisi, kad po renginio turėsime jau apčiuopiamų produktų, kuriuos bus galima panaudoti ar toliau plėtoti karinės gynybos srityje.

Talentingiausiems, įdomiausius ir efektyviausius sprendimus pasiūliusiems LŠS hakatono „Ugninis skydas 2023“ dalyviams investicijų fondas „Scalewolf“ įsteigė vertingus piniginius prizus: pirmų trijų vietų laimėtojams bus įteikta 15 tūkst., 10 tūkst. ir 5 tūkst. eurų.

Renginyje gali dalyvauti visi, kurie į jį užsiregistruos iš anksto. Neregistruoti asmenys į hakatoną „Ugninis skydas 2023“ įleidžiami nebus.

Be jau minėtų pasaulinio lygio organizacijų, LŠS kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatono „Ugninis skydas 2023“ partneriais tapo Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ir „Kaunas Tech Park“.

Talentingiausiems, įdomiausius ir efektyviausius sprendimus pasiūliusiems LŠS hakatono „Ugninis skydas 2023“ dalyviams investicijų fondas „Scalewolf“ įsteigė vertingus piniginius prizus: pirmų trijų vietų laimėtojams bus įteikta 15 tūkst., 10 tūkst. ir 5 tūkst. eurų.

 

Lietuvos šaulių sąjungos informacija

LŠS ir Freepik nuotraukos

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/11/28

Didės valstybės reguliuojama elektros kainos dalis, kils ir planų su fiksuota elektros energijos kaina tarifai

Vidutinė elektros kainos Nord Pool biržoje lapkričio 1–28 d. buvo 0,101 Eur/kWh be PVM – apie 16 proc. didesnė už vidutinę spalio mėnesio kainą, kuri siekė 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį padidėjimą lėmė tai, kad pastarųjų trijų savaič...
2023/11/28

Lucasas: pilkoji zona – migracija - KOMENTARAS

Kai Kremlius ankstesnį kartą puolė Suomiją, jis pasitelkė tankus ir naikintuvus. Praėjus aštuoniasdešimčiai metų, jam pakanka mikroautobuso. Rusų pareigūnai veža 55 prieglobsčio prašytojus iš dabar jau uždaryto pasienio...
2023/11/28

Iki gruodžio pabaigos išmokas už deklaruotus plotus gaus 98 procentai paramos gavėjų

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nuo gruodžio 1 d. pradeda mokėti likusią tiesioginių išmokų ir paramos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (Strateginis planas) bei pagal Lietuvos kaimo plėtros...
2023/11/28

Kaip iš tos pačios žemės uždirbti dvigubai daugiau?

Grūdų kainos nuolat kinta, žemdirbystė – vienas iš sunkiausiai nuspėjamų sektorių. Kiekvienų metų rezultatus smarkiai veikia politinės, klimato ir finansų rinkos aplinkybės. Todėl surasti būdą, kaip atliepti kasmet besikeičiančius sek...
2023/11/28

Sergančiųjų kas savaitę sparčiai daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSVC) duomenimis, per savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius dar padidėjo. Bendras sergamumo ši...
2023/11/28

Bendra eismo įvykių statistika

Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikia duomenis apie eismo įvykius šalyje registruotus iki šių metų lapkričio 22 d. įskaitytinai.
2023/11/28

Kaimo gyventojų finansinis raštingumas – kokia situacija?

(VDU ŽŪA langas) Kalbėdami apie kaimiškųjų savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimą bei kaimo vystymą negalime apeiti finansinio raštingumo temos, tai yra viena pagrindinių kompetencijų XXI amžiuje – finansinį ra&...
2023/11/28

Skambiai nuaidėjo LŽŪKT Raseinių r. biuro organizuota 30-ojo gimtadienio šventė

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Raseinių r. biuro komandai paskutinis lapkričio penktadienis buvo šventiškas. Kavinėje „Isada“ šurmuliavo biuro klientai ir partneriai, rėmę biuro iniciuotą renginį...
2023/11/28

Tiriama sisteminė korupcija ir nusikalstamos finansinės schemos Vilniaus apskr. atliekų tvarkymo centre

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos ir finansinių nusikalstamų schemų Vilniaus regiono atliekų tvarkymo srityje, susijusių su stambaus masto ky...