Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

Lietuvos ūkininkai sako Briuselyje išgirdę eurokomisaro pažadą padėti

2023/04/27


Dėl itin kritusių pieno kainų nukentėję Lietuvos ūkininkai Briuselyje teigia išgirdę gerų žinių – už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos (EK) narys pažadėjo pasistengti surasti lėšų ir juos paremti, sako Kauno rajono ūkininkų sąjungos vadovas Mindaugas Maciulevičius.

„Jis (Januszas Wojciechowskis, Janušas Voičekovskis – BNS) pažadėjo, kad krizių rezervą (ES Žemės ūkio sektoriaus krizių rezervas – BNS), kurį jis operuoja kaip eurokomisaras, kad yra prerogatyva, kur jis vienas pats sprendžia, kad jame jis tikrai pasistengs surasti (lėšų – BNS) Lietuvai ir po to dar paminėjo Latviją“, – BNS teigė susitikime dalyvavęs M. Maciulevičius.

Ūkininko teigimu, problemą eurokomisaras pažadėjo pradėti spręsti jau kitą savaitę.

„Jo buvo tiesioginis įsipareigojimas, sakė, tikrai stengsimės į šitą įdėti, kitą savaitę turėtų būti techninio lygio pasitarimas ir ten jau apie tai bus kalbama“, – sakė M. Maciulevičius.

Anot Kauno rajono ūkininkų sąjungos vadovo, pieno ūkiai paramos gali tikėtis jau su kitu paramos paketu.

„Jis pasakė, kad tai yra sekantis etapas, o mes žinom, kad tas sekantis etapas yra, kur dabar net Urzula fon der Lejen (EK pirmininkė – BNS) yra užsiminus apie dedikuotą 100 mln. eurų paramą lenkams ir kitiems, kas paribyje su Ukraina, tai kad su tuo paketu bus kažkas ir mums“, – BNS pasakojo M. Maciulevičius.

Kovo pradžioje į K. Navicko prašymą padėti ūkininkams J. Wojciechowskis atsakė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. K. Navickas anksčiau teigė, kad pagalba Lietuvai galėtų būti numatyta kitame Europos Komisijos pakete.

Mindaugas Maciulevičius pirmaisiais įspūdžiais pasidalijo ir socialiniuose tinkluose:

„Misija atlikta. Šiandien Briuselyje susitikome su EK komisaru atsakingu už žemės ūkį Janusz Wojciechowski. Be galo šilto ir atviro susitikimo metu pristatėme ypač sudėtingą situaciją pieno sektoriuje Lietuvoje. Ypač akcentavom smulkiuosius bei vidutinius ūkius, juolab pabrėžė kad ir dalis stambesnių su problemomis susiduria. Dar kartelį priminėm kad Lietuvoje gamybos kaštai didėjo daugiausiai ES.

Komisaras nedviprasmiškai pasakė, kad labai supranta probleminę situaciją. Asmeniškai pažadėjo Lietuvos pienininkus įtraukti į žemės ūkio krizių rezervo išmokų sekantį etapą. Sumų neminėjo nes jas dar reikės apskaičiuoti. Tačiau jau kitą savaitę dg Agri techniniame komitete pradės dėlioti.

Ypač džiugu, kad komisaras kaip visada ūkininkus nuoširdžiai išklauso.

Tai kaip ir misiją užskaitom.“

 

BNS ir M. Maciulevičiaus feisbuko paskyros informacija

M. Maciulevičiaus pasidalinta nuotr.: Lietuvos pieno gamintojų atstovų sustitikimas su eurokomisaru J. Wojciechowskiu

Dalintis