Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Lietuvos ūkininkai – vieni pažangiausių Europoje

2022/08/09


Agrokoncerno grupei priklausančios įmonės „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas iš Čekijoje vykusios žemės ūkio technikos gamintojos „Bednar“ 25 metų jubiliejaus šventės grįžo net su dviem apdovanojimais.

Agrokoncerno technika, Mindaugas Lapatkinas, BEDNAR UAB „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas (antras iš dešinės) atsiima apdovanojimą už geriausius „Bednar“ išmaniųjų skutiklių pardavimus.

Bendrai oficialūs gamyklos atstovai iš viso pasaulio buvo nominuoti aštuoniose kategorijose. „Agrokoncerno technika“ gavo apdovanojimą už geriausią „Bednar“ technikos marketingą, taip pat geriausius išmaniųjų skutiklių „SWIFTERDISC XE PROFI“ pardavimus.

Agrokoncerno technika, Mindaugas Lapatkinas, BEDNAR UAB „Agrokoncerno technika“ produktų vadovas Skirmantas Diliautas (kairėje) atsiima apdovanojimą
už „Bednar“ prekės ženklo žinomumo didinimą.

Pasak įmonės direktoriaus M. Lapatkino, tai yra labai svarbus įvertinimas ne tik įmonei, bet ir visam šalies žemės ūkiui. Žemės ūkio technikos gamintojai Lietuvos ūkininkus vertina kaip vienus pažangiausių ir imliausių naujovėms.

„Išmanusis, kompiuteriu valdomas diskinis skutikas yra išskirtinis įmonės „Bednar“ produktas. Iš visų oficialių atstovų mes šių mašinų pardavėme daugiausia pasaulyje. Tačiau tai yra ne tik mūsų pastangų, bet ir Lietuvos ūkininkų imlumo naujovėms, technologijoms ir inovacijoms rezultatas. Tarptautinėje rinkoje mūsų žemės ūkio sektorius vertinamas ne tik kaip turintis gilias tradicijas, bet ir žengiantis koja kojon su naujausiomis technologijomis“, – džiaugiasi M. Lapatkinas.

Jubiliejaus proga įmonė „Bednar“ surengė ne tik apdovanojimų ceremoniją, bet ir įspūdingą lauko dieną. Jos metu pristatė savo techniką ir rinkoje dar tik pasirodysiančias naujienas.

Viena iš jų – sėjamosios „MATADOR“. Pirmosios mašinos jau dirba ir yra testuojamos Danijoje. Planuojama, kad pavasarį jos pasieks ir Lietuvą.

„Tai bus pirmoji Lietuvoje 6 m  „Bednar“ darbinio pločio juostinė sėjamoji. Ji yra pranašesnė tuo, kad giliau išpurena žemės sluoksnį, į kurį iš karto yra sėjamos sėklos. Tai reiškia, kad prieš sėją nebereikia specialiai ruošti žemės, jos purenti. Tai leidžia sutaupyti ne tik laiko, bet ir išteklių, pavyzdžiui, degalų, nes ir dirvos paruošimas, ir sėja vyksta vienu metu“, – paaiškina „Agrokoncerno technika“ direktorius.

Su komanda lankydamasis lauko dienoje, M. Lapatkinas pastebėjo, kad didžiausią dėmesį technikos gamintojai skiria žemės ūkio optimizavimui ir kaštus leidžiantiems taupyti sprendimams.

„Bednar“ yra viena didžiausių pasaulyje žemės ūkio padargų, kurių plotis siekia iki 18,4 m, gamintoja. Kuo didesnis padargas – tuo labiau didėja darbo našumas ir mažėja kaštai. Pavyzdžiui, su didžiausiomis mašinomis galima apdirbti iki 230 ha per vieną darbo dieną. Tai yra milžiniški plotai“, – sako jis.

„Agrokoncerno technika“ vadovo teigimu, Lietuvos ūkininkai vertina „Bednar“ technikos kokybę ir jos teikiamas galimybes dirbti našiau. Įmonė, atsidėkodama klientams už lojalumą ir pasitikėjimą, yra paskelbusi ypatingą akciją-loteriją „Iš Agrokoncerno perki – BEDNAR techniką laimi“. Ūkininkai, per šią vasarą, nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d., įsigiję produktų ar paslaugų už 50 tūkst. eurų ar daugiau iš įmonių „Agrokoncerno technika“ arba „Agrokoncernas“, dalyvauja loterijoje, kurios pagrindinis prizas – 7,5 m darbinio pločio ražienų akėčios „BEDNAR Striegel PRO“. Šio prizo vertė – daugiau nei 27 tūkst. eurų.

Akcijos laimėtojas bus išrinktas atsitiktine tvarka iš visų užsiregistravusių dalyvių atskiro renginio metu, dalyvaujant nepriklausomiems stebėtojams.

agrokoncernas, Agrokoncerno technika, Mindaugas Lapatkinas, BEDNAR 2022.08.09

Susijusios temos - skaitykite: agrokoncernasAgrokoncerno technika, Mindaugas Lapatkinas, BEDNAR

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...
2023/01/27

Radviloms priklausęs dvaras laukia naujų šeimininkų

Turto bankas paskelbė istorinių Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje.
2023/01/27

Kviečia minėti Pasaulinę pelkių dieną

Artėjant Pelkių dienai, kuri minima vasario 2 d., Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapmžemių apsaugą.