Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Lietuvos vynininkams – finansinė parama

2023/05/15


Nuo birželio 1 iki 30 d. šalies vynuogių augintojai bei perdirbėjai galės teikti paraiškas paramai investicijoms į vyno sektorių pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (strateginis planas) sektorinę intervencinę priemonę „Investicijos į vyno sektorių“. Šio kvietimo biudžetas siekia 43 000 Eur paramos lėšų.

Šia parama siekiama didinti Europos Sąjungos (ES) vyno gamintojų ekonominį tvarumą ir konkurencingumą, gerinti ES vyno įmonių veiklos rezultatus ir užtikrinti, kad jos geriau prisitaikytų prie rinkos poreikių, taip pat didinti jų ilgalaikį konkurencingumą, susijusį su vynuogių produktų gamyba ir rinkodara, įskaitant energijos taupymą, visuotinį energijos vartojimo efektyvumą ir tvarius procesus.

Teikiant paramą taip pat bus siekiama, kad vyno gamyba būtų labiau orientuota į rinką ir didintų ūkių konkurencingumą tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu, daugiau dėmesio skiriant moksliniams tyrimams, technologijoms ir skaitmenizacijai. To būtų siekiama skatinant aukštesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų gamybą, visų pirma remiant perdirbimą, didinant inovatyvių ir pažangių technologijų diegimą ūkiuose.

Pagal intervencinę priemonę parama bus teikiama negrąžintinos subsidijos forma, kompensuojant paramos gavėjo faktiškai patirtas tinkamas finansuoti išlaidas, patvirtintas paramos gavėjo pateiktais dokumentais. Bus remiama vyninių vynuogių veislių pirminė gamyba – investicijos, reikalingos vynuogėms auginti, derliui nuimti, saugoti ir tvarkyti, iš esmės nekeičiant produkto savybių, bei vyno gamyba – investicijos, reikalingos vynuogėms perdirbti ir vyno gamybos infrastruktūrai.

Paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Didžiausia paramos suma vienam projektui negalės viršyti 10 000 Eur, o didžiausias paramos intensyvumas – 40 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų sostinės regione ir 50 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų – Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.

Pareiškėjas per vieną kvietimą teikti paraiškas pagal intervencinę priemonę galės tik vieną kartą. Siekiant išvengti dvigubo finansavimo arba kompensacijų permokų, investicijoms, remiamoms pagal intervencinę priemonę, nebus teikiama parama pagal kitas paramos priemones. Pakartotinai paramos bus galima kreiptis tik įgyvendinus ankstesnįjį ES lėšomis finansuojamą projektą pagal intervencinę priemonę, t. y. ne anksčiau kaip pateikus galutinį mokėjimo prašymą. Paramos paraiška galės būti teikiama individualiai arba su partneriu (-iais).

Už paramos lėšas galima statyti projekte numatytai veik­lai vykdyti būtinus statinius (išskyrus gyvenamuosius pastatus ir administracinės paskirties pastatus), juos rekonstruoti, atlikti kapitalinį remontą ar modernizavimą, taip pat galima pirkti naujus įrenginius ar įvairią įrangą.

Vertinant paramos paraiškas, papildomi balai bus suteikti ūkininkaujantiems kaimo vietovėse, padedantiems saugoti aplinką, investuojantiems į gamybinių procesų skaitmeninimą, jauniesiems ūkininkams, ekologiškai ūkininkaujantiems ir kt.

 

Išsamesnė informacija – www.nma.lt

 

 

Redakcijos nuotrauka

Nr. 299/7

Dalintis