Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Lietuvos zoologijos sodas tampa moderniu biologinės įvairovės saugojimo ir švietimo centru

2023/06/01


Šiemet sukanka 85-eri metai, kai Kaune, Žaliakalnyje, buvo įkurtas Lietuvos zoologijos sodas. Šių metų rudenį jis atvers duris atsinaujinęs ne tik po šiuo metu vykdomos rekonstrukcijos, bet ir savo vizija. Lietuvos zoologijos sodas, kaip ir kiti Europos Sąjungos zoologijos sodai, tampa moderniu biologinės įvairovės saugojimo ir švietimo centru, o nuo 2024 m. – pilnateisiu Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (angl. European Association of Zoos and Aquaria – EAZA) nariu.

„Atrask, pažink, išsaugok – šūkis, kuris vedė mus planuojant naująją Lietuvos zoologijos sodo kryptį. Tikimės didinti mūsų indėlį į biologinės įvairovės išsaugojimą Lietuvoje ir pasaulyje, įkvėpti lankytojus prisidėti prie gamtos ir nykstančių gyvūnų rūšių saugojimo, dalyvauti švietimo programose, bendradarbiauti su organizacijomis, bendruomenėmis“, – pažymi Lietuvos zoologijos sodo direktorė Gintarė Stankevičė.

Gyvūnų gerovės užtikrinimas – Lietuvos zoologijos sodo vizijos pagrindas, kuris įtvirtinamas ne tik rekonstruojant gyvūnų laikymo patalpas, lankytojų erdves, įrengiant naujas laboratorijas, personalo patalpas, bet ir peržiūrint veiklos prioritetus, stiprinant personalą, biologinės įvairovės išsaugojimą, mokslines ir edukacines veiklas.

Prieš rekonstrukciją Lietuvos zoologijos sode buvo vykdomi 3 nykstančių gyvūnų rūšių veisimo ir išsaugojimo projektai. Atsinaujinęs zoologijos sodas ir toliau tęs didžiojo apuoko (Bubo bubo), balinių vėžlių (Emys orbicularis) ir raudonpilvių kūmučių (Bombina bombina) bei niūriaspalvio auksavabalio (Osmoderma barnabita) išsaugojimo ir populiacijų pagausinimo natūralioje gamtoje veiklą.

Lietuvos zoologijos sodas kvies lankytojus domėtis biologine įvairove, siūlys platų spektrą švietimo ir edukacinių programų ne tik ikimokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams ar mokytojams, bet ir senjorams ar žmonėms su negalia. Be to, burs stiprią studentų, praktikantų ir savanorių bendruomenę, ugdys partneryste paremtus ryšius su akademinėmis institucijomis ir vietos bendruomene.

 

AM informacija

Dalintis
Verslas