Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

LSMU absolventams įteikti diplomai

2023/07/03


„Žalgirio“ arenoje įvyko ypatingos iškilmės: nuskambėjo daugiau kaip tūkstančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventų priesaikos.

LSMU Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetus šiemet baigė 1100 specialistų. Beveik kas dešimtas jų mokslus baigė su pagyrimu (120). Daugiausiai absolventų – medikų (420).

Diplomų įteikimo ceremonija vyko iškilmingo LSMU Senato posėdžio metu. Paskelbusi posėdžio pradžią LSMU Senato pirmininkė, LSMU Medicinos akademijos Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė šią universiteto bendruomenei svarbią dieną kreipėsi į absolventus. „Jūs šiandien svarbiausi“, – akcentavo J. Macijauskienė ir dėkojo už jų atsidavimą studijoms, ryžtą, svajones ir indėlį į progresą.

LSMU rektorius profesorius Rimantas Benetis atkreipė dėmesį, kad absolventų laukia galimybių kosmosas. „Kosmosas, kuriame reikės išmokti suvaldyti technologijas, skaitmenizavimą, robotiką, biotechnologijas, susitikti su globaliais iššūkiais ekologijos srityje“, – kalbėjo R. Benetis, išreiškęs viltį, kad žinios ir įgūdžiai, įgyti LSMU, absolventams padės nukalti sėkmingas jų profesines ir gyvenimo istorijas.

„Kiekviena jūsų sėkmė ir pergalė bus ir mūsų Alma Mater sėkmė ir pergalė. Džiaugsimės ir didžiuosimės, kai kursite tokią ateitį, kokios šiandien dar net neįsivaizduojame“, – sakė rektorius, dėkojęs absolventų artimiesiems, kad palaikė ir pasitikėjo jais, o tuo pačiu ir LSMU.

Sveikinimų ir gražių žodžių dėl pasirinkto prasmingo kelio negailėjo ir šventėje apsilankę Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein, Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

LSMU Studentų atstovybės prezidentas Margiris Alesius absolventams linkėjo stiprybės, sėkmės bei nepamiršti motyvacijos, kuri atvedė į LSMU.

Tradiciškai į baigusiuosius studijas kreipėsi ir fakultetų dekanai, priminę, jog universiteto durys visada atviros, o tobulinti savo žinias ir įgūdžius jauniesiems sveikatos specialistams teks visą gyvenimą.

LSMU, vienas didžiausių ir pažangiausių europines gyvybės, sveikatos, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų tradicijas puoselėjančių universitetų Baltijos šalyse, aukštas pozicijas tarp geriausiai įvertintų pasaulio universitetų užėmė ir tarptautiniuose reitinguose.

 

LSMU informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...