Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


Stasys BIELSKIS
ŪP korespondentas
 

„Lytagra“ – išskirtinė technika ir universalios parduotuvės

2024/03/31


Praūžė jau 28-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“. Jos erdves užpildė pati moderniausia žemės ūkio technika ir įranga – traktoriai, kombainai, krautuvai, skutikliai ir t. t. Ūkininkai ir žemės ūkio įmonės žinojo, kad čia ras ne tik naujos šiuolaikiškos technikos, bet ir atsarginių dalių, visokiausių įrankių ir kitų įdomių ūkiškų dalykų. Šių metų parodoje prisistatė daugiau kaip 400 dalyvių – įmonių, organizacijų, smulkiųjų prekiautojų. Šiandien supažindiname su viena iš didžiausių parodos „Ką pasėsi... 2024“ dalyvių – AB „Lytagra“.

„Lytagros“ paviljone sutikome ir kalbinome ne tik čia besidairančius ūkininkus, atvykusius iš tolimiausių Lietuvos kampelių, bet ir šalies žemdirbiškų organizacijų vadovus.

Klaipėdos r. Dovilų sen. ūkininkas Arūnas Lipavičius „Ūkininko patarėjo“ korespondentui teigė, kad, jo nuomone, „Lytagros“ parduotuvėse yra optimalus kainos ir kokybės santykis, o technika – garsiausių gamintojų.

„Lytagroje“ esu įsigijęs ne vieną „New Holland“ traktorių, „JCB“ krautuvą. Šiandien ruošiuosi pirkti vieną galingiausių „New Holland“ T8.435, turintį 400 AG“, – pasakojo mišriojo ūkio savininkas A. Lipavičius, kurio valdose – daugiau nei 400 pieninių ir mėsinių galvijų. Jis džiaugėsi ir „Lytagroje“ pirkta technika, ir serviso paslaugomis, ir jų įkainiais. Ūkis su „Lytagra“ draugauja jau maždaug 30 metų, nuo pat jo įkūrimo, o A. Lipavičius šio ūkio savininkas yra jau ketvirtus metus.

Lipavicius
Ūkininkas Arūnas Lipavičius nusprendė pirkti „Lytagroje“ parduodamą galingą traktorių „New Holland T8.435“.

„Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Norvilas džiaugėsi: „Jau 28 kartą susimatome parodoje. Pirmoji įvyko 1996 m.
Vyresnio amžiaus žmonės tikrai prisimena, kad „Lytagra“ buvo viena iš iniciatorių, kad tokia paroda atsirastų būtent šitoje vietoje. Tuomet ant vienos rankos pirštų buvo galima suskaičiuoti parodoje dalyvavusias įmones. Per tiek metų visa tai tapo gana dideliu renginiu. Mes, „Lytagra“, atstovaujame tikrai didžiuliams ir patikimiems prekiniams ženklams – „New Holland“, „Amazone“, „Krone“, „JCB“, „Fliegl“, „Lely“, „Alliance“ ir daugeliui kitų, todėl galime pasiūlyti daug modernios ir našios šiuolaikinės technikos. Taip pat klientams siūlome ir platų žemės ūkio technikos atsarginių dalių asortimentą.“

new holand
„Lytagros“ paviljone – įvairūs traktoriai „New Holland“.

R. Norvilas ŪP sakė, kad minėtosios įmonės pripažįsta, jog „Ką pasėsi...“ yra Rytų Europos regiono paroda, nes nieko panašaus nėra nei Rytų Lenkijoje, nei kitose Baltijos šalyse. Tos įmonės čia mato didžiulį renginį ir stengiasi, kad jų gaminama technika ir kita įranga patektų į šią parodą. „Mes stengiamės kartu spręsti agrosektoriuje kylančius iššūkius ir problemas, nes gamintojai irgi atsižvelgia į gamtosauginius reikalavimus, kaip aš sakau, į tą žaliąją demagogiją. Stengiamės būti netaršūs, nesmirdantys, negarsūs, netriukšmaujantys. O šios problemos sprendžiamos jau visoje Europos Sąjungoje“, – kalbėjo R. Norvilas.

Norvilas Lytagra
„Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Norvilas: „Ką pasėsi...“ yra Rytų Europos regiono paroda, nes nieko panašaus nėra nei Rytų Lenkijoje, nei kitose Baltijos šalyse.“

Jis džiaugėsi, kad „Lytagra“ parodoje galėjo pristatyti ir šios parodos medalininką – traktorių „New Holland T7.300“, ilgos bazės, patį galingiausią savo serijoje, visiškai naują modelį. „Lytagra“ parodoje pristatė ir vieną galingiausių javų kombainų „New Holland CR9.90“ su „MacDon“ pjaunamąja, nemažai „JCB“ krovos mašinų (vis populiarėjančius šarnyrinius krautuvus su teleskopine strėle arba paprasta pakaba). Pasak R. Norvilo, beveik kas antras į rinką patenkantis teleskopinis žemės ūkiui skirtas krautuvas yra „JCB“. Taip pat parodoje pristatytos žolinių pašarų ruošimo mašinos „Krone“. Buvo ir „karšta“ naujiena – penktos kartos stačiakampių ryšulių presas „Krone Big Pack 1290 HDP“.

„Mišriesiems ūkiams, kuriems reikalingi smulkinti šiaudai pakratams, kreikimui ar pašarui, tai yra nuostabi mašina, eliminuojanti dar vieną procesą – šiaudų smulkinimą“, – redakcijai pasakojo „Lytagros“ komercijos direktorius. Jis geru žodžiu minėjo ir „Amazone“ ženklo sėjos bei žemės dirbimo mašinas, barstytuvus ir purkštuvus, taip pat tiesioginės sėjos sėjamąją „Primera“, kuriai nereikia daug AG.

R. Norvilo teigimu, dėmesio vertos ir „Fliegl“ priekabos bei puspriekabės, cisternos. Parodos ekspozicijoje buvo cisterna, kurią galima sujungti su vilkiku, o juo srutos gali būti nuvežtos ir į nuo ūkio nutolusį lauką, – vilkikas dirba tyliau, greičiau ir efektyviau.

Parodoje demonstruota ir „Lely“ robotų karalystė – melžimo, šėrimo, pašarų pristūmimo, mėšlo šalinimo robotai. R. Norvilo teigimu, gal ateityje pavyks atvežti į parodą ir pieno išpilstymo liniją, nes tokių prašymų jau yra.

„Kompanijos „Lely“ koncepcija – visus duomenis turėti ant delno, t. y. išmaniajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje. Tai yra pienas nuo spenio iki buteliuko be jokio sąlyčio. Per šaldytuvą, per pasterizatorių išpilstome ir patiekiame į prekybą. „Lely“ yra populiariausias melžimo robotas. Kas antras Lietuvoje parduodamas robotas – „Lely Astronaut“ 4-asis, o dabar ir 5-asis modelis, veikiantis tyliau. Jam reikia mažiau elektros energijos. Šiandien norisi padėti žemdirbiui, jo nemenkinti, nes atrodo, kad visuomenėje žemdirbys yra nepagrįstai nujuodintas, atrodantis taip, lyg dirbtų tik su šakėmis, su kibirais. O iš tikrųjų tai yra aukšto lygio žmonės, aukšto lygio specialistai, kuriems reikalingas net aukštasis išsilavinimas“, – neabejojo R. Norvilas.

Plungės r. ūkininkas Albertas Urbonas ŪP šmaikštavo, kad mėlynos spalvos technika jam yra pati mieliausia. Jis teigė iš „Lytagros“ pirkęs porą traktorių, teleskopinį krautuvą ir visokių kitokių „Amazone“ padargų. Ūkininkas taip pat įsigijo „Lely“ pašarų pristūmėją, nes turi karvių fermą. Jis gyrė ir gerus „Lytagros“ serviso vyrus.

„Esu nusipirkęs traktorius „New Holland T7.270“ ir „New Holland T6.140“, dabar žadu įsigyti teleskopinį krautuvą „JCB“, – džiaugėsi pirkiniais ir dalijosi planais A. Urbonas.

lytagra
Ūkininkai, į parodą atvykę iš Plungės r., Mantas Betingis, Albertas Urbonas, Mindaugas Grikštas, Paulius Grikštas, Sigitas Pučkočumas, kartu su „Lytagros“ vadybininku Telšiuose Mindaugu Dirgėla (trečias iš kairės).

AB „Lytagra“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys ŪP sakė, kad jį galima vadinti vienu iš šios parodos įkūrėjų. „Šiandien malonu žiūrėti, kad paroda įsitvirtino ir yra jos tęstinumas. Vis dėlto matome, kad žemdirbių, pirkėjų nuotaikos šiais metais yra ne tokios optimistinės, kaip būdavo ankstesniais metais. Tai rodo, kad mūsų žemdirbio situacija, deja, yra ne tokia gera, netgi bloga, kad jis galėtų džiaugtis šia paroda ar kitais agroverslo dalykais,“ – pasakojo A. Balsys.

Adomas Balsys
AB „Lytagra“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys: „Šiandien malonu žiūrėti, kad paroda įsitvirtino ir yra jos tęstinumas.“

„Lytagros“ paviljone sutiktas Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius stebėjosi: „Jeigu ir nebūčiau ūkininkas, kažin ar galėčiau iš „Lytagros“ ko nors nenupirkti? Ji yra išplėtojusi labai platų paslaugų spektrą. Šiauliuose yra įsikūrusi „Lytagros“ parduotuvė, apie kurią mano žmona sako, kad ten yra ir moterų skyrius, kur ji randa visų reikalingų prekių. Aš ten irgi randu prekių ir statyboms, ir kaip ūkininkui, įvairių detalių. Tai tikriausiai pagrindinė prekyvietė, kurioje galima apsipirkti universaliai. Tai yra ne tik žemės ūkio technikos pardavėjai, bet ir įmonė, gerai pažįstanti ūkininkus, nes ir jie patys turi tą patį verslą. „Lytagros“ žemės ūkio bendrovės išbando ir sužino, kas pasiteisina, o kas ne. Ko gero, AB „Lytagra“ yra viena iš lyderių, siūlančių prekes pienininkystės ūkiams. Kalbėdami apie pieno sektorių, bandome diskutuoti, ką reikėtų pakeisti, kad atsirastų daugiau galimybių, proveržių. Nors tai ir laikoma prioritetiniu sektoriumi, bet jis eina vis žemyn ir žemyn.“

Raimundas Juknevicius
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius: „Jeigu ir nebūčiau ūkininkas, kažin ar galėčiau iš „Lytagros“
ko nors nenupirkti?“

Apsilankęs „Lytagros“ stende Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) prezidentas Jonas Vilionis redakcijai sakė vos ne kasdien besilankantis „Lytagros“ parduotuvėje ir perkantis visokias ūkiškas ir statybines medžiagas, nes tik čia yra didžiulis jų pasirinkimas. „Lytagroje“ esu įsigijęs du „JCB“ krautuvus ir kitokių įvairių agregatų, ūkiškų prekių. Čia yra ir tepalų, ir rūgščių, ir šarmų, ir druskų, ir aprangos – visko, ko tik reikia fermose. Džiugu, kad „Lytagros“ šeimininkas Adomas Balsys taip rūpinasi ūkininkais, atvyksta į visus LPGA posėdžius“, – pagyrimo žodžių negailėjo J. Vilionis.

Jonis Vilionis
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis: „Džiugu, kad „Lytagros“ šeimininkas Adomas Balsys taip rūpinasi ūkininkais.“
Lytagra prekes
Čia ir naujausios prekės, kurių jau galima įsigyti „Lytagros“ parduotuvėse.

 

Autoriaus nuotraukos

Viršelyje: „Lytagra“ parduoda galingus „New Holland CR9.90“ kombainus su „MacDon“ lanksčiosiomis juostinėmis pjaunamosiomis.

Nr. 150/7

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...