Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023
Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023

LŽHIS suvažiavimas: problemas sprendžia vienybė

2023/04/27


Balandžio 21 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) vyko Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjungos (LŽHIS) ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas, kuriame aptartos žemėtvarkos ir vandentvarkos politikos formavimo, šių sričių verslo vystymo bei apsirūpinimo specialistais problemos.

Suvažiavimo metu išrinkta nauja per 800 narių vienijančios organizacijos taryba bei priimta rezoliucija, kurioje valdžios institucijų dėmesys atkreiptas į Žemės įstatymo, Ūkininko ūkio įstatymo trūkumus, taip pat į ilgalaikį valstybės melioracijos politikos nebuvimą, skurdų šios svarbios ūkio šakos finansavimą, atvedusį į katastrofišką situaciją.

LŽHIS turėtų tapti politine organizacija, kuri modeliuoja ir kuria ateitį

Naujuoju LŽHIS pirmininku išrinktas Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Aplinkos inžinerijos fakulteto Hidrotechninės statybos katedros docentas dr. Vilimantas Vaičiukynas.

Pastaruosius dvejus metus LŽHIS prezidento pareigas ėjęs VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto Žemėtvarkos ir geomatikos katedros lektorius Giedrius Balevičius, atidarydamas renginį priminė, kad ši garbinga visuomeninė organizacija Lietuvoje įkurta jau daugiau nei prieš 100 metų ir šiandien vienija žemėtvarkos ir hidrotechnikos specialistus, dirbančius žemėtvarkos, vandens ūkio, hidrotechnikos, melioracijos, aplinkosaugos ir kitose giminingose srityse. LŽHIS nariai yra žemėtvarkos ir hidrotechnikos srityje dirbantys mokslininkai, projektuotojai, matininkai, geodezininkai, viešojo sektoriaus darbuotojai bei politikai.

„Sąjunga aktyviai diskutuoja su valdžios institucijomis, siekdama profesinei bendruomenei aktualių problemų sprendimų, leidžia profesinį žurnalą, rengia profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus į kuriuos renkasi žemėtvarkos ir hidrotechnikos specialistai iš visos Lietuvos. LŽHIS kuria ir puoselėja savo organizacijos tradicijas, rengia konferencijas, seminarus, šventes bei išvykas“, – kalbėjo lekt. G. Balevičius.

Renginyje dalyvavęs LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. dr. Viktoras Pranckietis teigė nuolat laikantis ranką ant šalies žemėtvarkos ir vandentvarkos aktualijų pulso. Politikas už įžvalgas ir konsultacijas dėkojo LŽHIS atstovams mokslininkams, skiriantiems laiką dalyvavimui įvairiose darbo grupėse bei diskusijose, padedančiose rasti racionalius politinius sprendimus.

„LŽHIS savo suvažiavimo rezoliucijoje pateikia aiškią nuorodą, koks turėtų būti Melioracijos įstatymas ir Melioracijos fondo, apie kurio reikalingumą kalbama bene dešimtmetį, mechanizmas. 1990-aisias Lietuvai atkūrus nepriklausomybę netrukus atsikūrusi ir LŽHIS startavo kaip profesinė organizacija, atstovaujanti savo narių interesams. Tačiau šiandienos situacijoje ji turėtų tapti politine organizacija, kuri modeliuoja ir kuria ateitį“, – linkėjo prof. dr. V. Pranckietis.

Verslo remiamos inžinerijos klasės, ministerijų skiriamos stipendijos

LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko mintį pratęsęs Seimo narys, VDU ŽŪA alumnas Jonas Varkalys priminė, kad buvo metas, kai siekti inžinieriais melioratoriais ir žemėtvarkininko diplomo į Akademiją kasmet įstodavo atitinkamai 125 ir 25-50 pirmakursių.

„Dabartinė situacija skatina labai sunerimti. Džiugu, kad verslus vystantys mūsų žemės ūkio inžinerijos alumnai konsolidavosi su VDU ŽŪA vadovais dėl inžinerijos klasių steigimo aukštesniųjų klasių moksleiviams. Akivaizdu, kad šis projektas pasitvirtino ir jį tikslinga plėsti. Džiugu ir tai, kad pavyko susitarti su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijomis dėl stipendijų visą studijų laikotarpį mokėjimo studentams, pasirinkusiems studijų programas, susijusias su veikla agrosektoriuje“, – visiems drauge ieškoti priemonių motyvuoti moksleivius rinktis studijas VDU ŽŪA ragino J. Varkalys.

LR Seimo narys, VDU ŽŪA alumnas Justinas Urbanavičius pasakojo, kad grupelė skirtinguose komitetuose dirbančių Seimo narių – VDU ŽŪA alumnų – yra vienas kumštis, periodiškai susirenkantis padiskutuoti bei priimantis kolegialius sprendimus. „Mes sugebame kitaip, nei „žmonės nuo asfalto“ identifikuoti agrosektoriui aktualias problemas ir jas spręsti“, – už įskiepytą „žemišką“ pasaulėvaizdį savajai Alma Mater dėkojo J. Urbanavičius, ragindamas ir LŽHIS narius, ir visą VDU ŽŪA alumnų bendruomenę bendradarbiauti dar glaudžiau.

Turime sulaužyti stereotipus apie žemės ūkį

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, kreipdamasi į LŽHIS suvažiavimo dalyvius bei svečius, taip pat ragino alumnus aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime bei artėjančiuose renginiuose ir projektuose, skirtuose VDU ŽŪA veiklos šimtmečiui paminėti.

„Akademija išgyvena pokyčių ir iššūkių laikotarpį bei metą, kuomet studentų pritraukimu į aktualias studijų programas ėmė rūpintis verslas ir pačios aukštosios mokyklos. Rokiškio verslo klubo idėja bendradarbiaujant su VDU ŽŪA įsteigti inžinerijos klasę, kurioje savo rajono moksleiviai galėtų pasirengti studijuoti inžinerinėse programose, šiuo metu jau išsiplėtė po visą šalį. Ir tai tik vienas pavyzdžių, kad drauge mes galime nuveikti iš tiesų daug. Visų pirma drauge turime sulaužyti tebegajų stereotipą apie žemės ūkį, nes iš tiesų transformacija ir modernizacija jame vyksta ypač sparčiai“, – būti VDU ŽŪA ir viso agrosektoriaus ambasadoriais LŽHIS narius ragino prof. dr. A. Miceikinė.

Suvažiavimo dalyvius sveikinęs VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika dėkojo LŽHIS už įsteigtas stipendijas motyvuotiems Vandens ir žemės inžinerijos programos studentams bei teigė, kad tokio gausaus aktyvių narių būrio šiandien LŽHIS galėtų pavydėti ne viena visuomeninė profesinė organizacija.

Suvažiavimo metu LŽHIS atstovai turėjo galimybę išgirsti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijose pastaruoju metu vykdomų pertvarkų aktualijas. Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis kalbėjo apie planus ir jų įgyvendinimo terminus steigiant melioracijos fondą, aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė pristatė žemės administravimo ir naudojimo pertvarkos eigą, aktualiausius Nacionalinės žemės tarnybos ateities darbus atskleidė šios tarnybos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas Saulius Mockevičius, naujai rengiamą Statybos kodeksą komentavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos direktorius Robertas Encius, teigęs, kad tikrasis raktas sektoriaus problemoms spręsti yra jame dirbančių specialistų vienybė.

 

VDU ŽŪA informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Ūkininkas Nikolajus Dubnikovas: „Būtinas vartotojų supratingumas ir sąmoningumas“

„Kai Lietuvoje atsirado mėsinė galvijininkystė, mes neturėjome didelės, gilios patirties ir istorijos. Tai ne itin buvo susiformavę ir prieškariniu laikotarpiu, o per sovietinį laikotarpį praktiškai nebuvo net galimybės. Tik at...
2023/10/01

Prieškario Kalvarija: Šv. Uršulės atlaidai ir didžiausias jomarkas apskrityje

Prieš Pirmąjį pasaulinį karą mieste buvo įsikūrusios stambiausios apskrities įmonės. Prašmatniose kareivinėse stovėjo caro kariuomenės pulkai. Buvo milžiniškas kalėjimas, kuriame 1905 m. kalėjo sukilėliai. Tarpukaryje į didžia...
2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...
2023/10/01

Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimas skatinamas jau šešerius metus

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai su...
2023/10/01

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno vartus ir išrinkti vardus dviem šiemet pasaulį išvydusiems stumbriu...