Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

„Maisto bankas“: nuo šiol didžioji dalis nepasiturinčiųjų sulauks informacinių žinučių

2024/02/17


Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.

Kaip teigia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius, pirmieji šią galimybę turėsiantys gyventojai jau šiandien sulauks „Maisto banko“ žinučių, kuriose ras registracijos nuorodą.

„Per kelis paskutinius mėnesius atidarėme ne tik kelias dešimtis maisto atiduotuvių skirtinguose Lietuvos miestuose, tačiau ir kūrėme skaitmenizuotą maisto atidavimo/informavimo sistemą. Jau šiandien mūsų sistema pradės siųsti individualizuotas žinutes beveik 100 tūkstančių žmonių. Kiekvienoje iš žinučių bus speciali nuoroda, kurią paspaudęs žmogus galės pasirinkti apsilankymo „Maisto banko“ atiduotuvėje datą ir laiką“, – pasakoja organizacijos vadovas S. Gurevičius. Jis pabrėžia, kad rytoj žinutės bus siunčiamos tik daliai gyventojų, o ateinančiomis dienomis visiems kitiems.

„Labai svarbu, kad pirmieji žinutes gavę gyventojai neišsigąstų ir atsidarę nuorodą drąsiai pasirinktų vieną iš pateiktų, jiems patogių apsilankymo atiduotuvėje laiku. Taip pat nereikėtų sunerimti, jeigu žinutė rytoj jūsų dar nepasieks, galbūt jos sulauksite kitą savaitę. Žinutes siųsime tik tiems žmonėms, kurie pas socialinius darbuotojus pildydami prašymą kortelei gauti pasirinko ir galimybę kartą per ketvirtį lankytis atiduotuvėje ar paprasčiau tariant – išreiškė poreikį gauti papildomą paramą maistu“, – tikslina „Maisto banko“ vadovas.

Ką svarbu žinoti paramą iš „Maisto banko“ atiduotuvių gausiantiems gyventojams?

„Maisto banko“ atiduotuvės veiks šiuose miestuose: Akmenėje, Alytuje (miesto ir rajono gyventojams), Anykščiuose, Biržuose, Elektrėnuose, Ignalinoje, Jonavoje, Jurbarke, Kaišiadoryse, Kalvarijoje, Kaune (miesto ir rajono žmonėms), Kazlų Rūdoje, Kėdainiuose, Kelmėje, Klaipėdoje (miesto ir rajono žmonėms), Kretingoje, Kupiškyje, Lazdijuose, Marijampolėje, Palangoje, Panevėžyje (miesto ir rajono gyventojams), Pasvalyje, Plungėje, Radviliškyje, Raseiniuose, Šakiuose, Šalčininkuose, Šiauliuose (miesto gyventojams), Šilutėje, Širvintose, Tauragėje, Telšiuose, Trakuose, Utenoje, Varėnoje, Vilkaviškyje, Vilniuje (miesto ir rajono gyventojams).

Apie galimybę atsiimti paramą žmonės bus informuojami SMS žinute, kurioje ras registracijos nuorodą. Atsidaręs nuorodą žmogus turės pasirinkti atvykimui tinkamą datą ir laiką. JOKIŲ ASMENS DUOMENŲ SUVESTI NEREIKIA IR „MAISTO BANKAS“ TO DARYTI NEPRAŠO.

Jeigu savarankiškai užpildyti laukelio su atvykimo laiku paramą gaunančiam asmeniui nepavyks, SMS žinutėje jis matys ir „Maisto banko“ koordinatoriaus telefono numerį, kuris sulaukęs skambučio mielai padės atlikti registraciją.

Prieš 1–2 dienas nuo pasirinktos maisto atsiėmimo dienos žmogus SMS žinute gaus priminimą.

Vienam šeimos nariui skiriamas vienas paramos krepšelis per ketvirtį (apie 5 kg). Pirmą kartą atėjęs atsiimti maisto, šeimos atstovas drauge su „Maisto banko“ darbuotoju/savanoriu suplanuos paramos atsiėmimo datas kitiems šeimos nariams. Iškart už visus šeimos narius maistas tą pačią dieną atiduodamas nebus (atiduotuvėje esantys maisto produktai artėja prie galiojimo pabaigos, todėl tikėtina, kad iškart visų produktų, paėmus paramą kiekvienam šeimos nariui, suvartoti nepavyks).

Jei asmuo po kvietimo atsiimti paramą neatvyks du kartus, galimybė naudotis „Maisto banko“ parama maistu bus nutraukiama.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ 32 savivaldybėse dalins ir parduotuvių korteles maistui įsigyti. Anot „Maisto banko“ vadovo, šiuo metu dar nėra žinoma, kada tiksliai organizacija pradės dalinti korteles, nes ne visų prekybos tinklų kortelės jau yra pasiekusios patį „Maisto banką“.

„Mūsų komanda yra pasiruošusi ir laukia, kada galės pradėti dalinti korteles, tuo pačiu labai suprantame ir sunkiau gyvenančiųjų žmonių nekantrumą. Deja, tačiau šiai dienai dar ne visos kortelės pasiekė „Maisto banką“, todėl ir dalinimų pradėti negalime. Labai tikimės, jog situacija pasikeis nuo kitos savaitės“, – dalinasi S. Gurevičius.

Gyventojai, kuriems paskirtos maisto kortelės, informaciją su kortelių dalinimo laikais gaus SMS žinutėmis, taip pat kortelių dalinimo grafikai bus paskelbti „Maisto banko“ svetainėje.

Ką svarbu žinoti apie maisto korteles?

  • „Maisto bankas“ korteles dalins Alytaus miesto ir rajono, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Druskininkų, Kalvarijos, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Klaipėdos miesto ir rajono, Kupiškio, Lazdijų, Marijampolės, Palangos, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Plungės, Švenčionių, Šakių, Šilutės, Širvintų, Tauragės, Ukmergės, Varėnos, Vilkaviškio, Vilniaus miesto, Visagino ir Zarasų rajono savivaldybių gyventojams.
  • Apie kortelių išdalinimo grafikus žmonės bus informuoti SMS žinute, grafikus (kai tik jie bus žinomi) bus galima surasti ir svetainėje www.maistobankas.lt
  • Kortelė maistui įsigyti bus išduodama vieneriems metams.
  • Vienai šeimai bus išduodama viena kortelė, kuri atitinkama suma bus pildoma kas ketvirtį žmogui skiriant 25 eurus. Pavyzdžiui, jei jūsų šeimoje yra trys asmenys, kortelė už vieną ketvirtį bus papildyta 75 eurais.
  • Gautoje kortelėje iš pradžių pinigų nebus. Gavusiems kortelę iki kovo 5 d. ji pirmą kartą bus papildyta kovo 15 d., gavusiems kortelę iki balandžio 5 d. pirmas papildymas įvyks balandžio 15 d. Antrasis papildymas visiems paramą gaunantiems žmonėms vyks birželio 15 d.
  • Jeigu tarp aukščiau paminėtų savivaldybių jūsų gyvenamosios vietos nėra, dėl kortelių išdavimo proceso ir tvarkos turite kreiptis į vietos Socialinių paslaugų centrą ar seniūnijos socialinį darbuotoją.

 

Partnerio turinys

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...