Mekių kaimas gyvena džiugiomis pavasario nuotaikomis. Ilgametis bendruomenės pirmininkas G. Jančauskas ŪP sakė, kad bendruomenė geba rengti gražias šventes, į kurias pasikviečia ir aplinkinių kaimų atstovų.
Bičiulystė vis plačiau skleidžia sparnus – praėjusį savaitgalį į Mekių kaime surengtą tradicinę Inkilų gaminimo šventę susirinko bičiuliai iš Bariūnų, Joniškio, Gataučių, Jauniūnų, Linkaičių, Stupurų, Rudiškių, Plikiškių ir kitų Joniškio rajono vietų. Šventės vedėjai – Joniškio kultūros centro Rudiškių skyriaus renginių režisierė Elena Karnišauskienė ir Antanas Karnišauskas.
Mekių kaimo bendruomenės patalpose darbavosi nemažai meistrų. Suaugusiems talkino ir vaikai. Priemonių meistrams parūpino rėmėjas Valdas Paražinskas, MB „Valdpro statyba“ vadovas, kiti rėmėjai davė medienos, treti nupirko dažų, teptukų, Gataučių seniūnija parūpino gardumynų, Joniškio r. Vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė pavaišinti atvežė braškių.
Tradicinėje šventėje buvo pagaminti 39 inkilai, kurie bus išdalyti seniūnijoms ir kaimų bendruomenėms.
Ankstesniais metais pagamintus, jau sausos medienos inkilus su malonumu dekoravo vaikai. Verta priminti, kad Mekių kaimo bendruomenės namuose veikia Vaikų dienos centras, kurį lanko 21 vaikas, dirba keturi užimtumo specialistai ir vienas socialinis pedagogas.
Šventės siurprizas – bendruomenės pirmininkas Gediminas išvirė ir visus vaišino labai gardžiu mėsos ir daržovių troškiniu.
Gediminas „Ūkininko patarėjui“ sakė, kad šis patiekalas vadinamas bigosu, mena Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus, apie šį legendinį patiekalą rašė garsus poetas Adomas Mickevičius. Dabar bigosas yra tapęs lenkų nacionaliniu valgiu. Bendruomenės pirmininkas išvirė lietuvišką bigosą – be mėsos ir daugelio daržovių, dar pridėjo ir šviežių obuolių.
Autorės ir Gedimino Jančausko nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.