Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

„Metų ūkio“ žiedas prasiskleidė Kelmėje

2023/11/01


Penktadienį Pakražančio gimnazijoje (Kelmės r.) pagerbti geriausieji Kelmės rajono žemdirbiai – šiemečio „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojai ir prizininkai. Šventėje buvo pilni aruodai sveikinimų, dovanų ir geros nuotaikos.

Ne žodžiais, bet darbais

Renginyje paskelbti, pagerbti ir apdovanoti „Metų ūkio 2023“ laureatai. Pirmoji vieta atiteko ūkininkui Donatui Vaičikauskui su žmona Lina iš Pakėvio (Vaiguvos seniūnija), dirbančiam 500 ha žemės. Antras – Laimono Šiušės ir jo žmonos Raimondos augalininkystės ūkis Šaukėnų seniūnijos Vaišlaukio kaime.

vaicekauskai
„Metų ūkio“ pirmosios vietos laimėtojas Kelmės rajone – Donato Vaičikausko ir jo žmonos Linos ūkis Pakėvyje (Vaiguvos seniūnija).

Trečias – Edgaras Piniauskas, ūkininkaujantis Kelmės apylinkių seniūnijos Gineikių kaime, turintis 350 ha žemės, apie 100 ha miško, laikantis 18 bičių šeimų, bendrą gyvenimą kaime kuriantis su Milda Čekanauskiene.

Nugalėtoją ir prizininkus sveikino Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius, savivaldybės administracijos direktorė Danutė Laivienė.

„Ūkininko patarėjo“ prenumerata atiteko jauniausiam „Metų ūkio“ konkurso Kelmės rajone dalyviui, ūkininkui Gvidui Gaidjurgiui iš Pakražančio, ūkininkams Linai ir Arvydui Kučinskams iš Tytuvėnų apylinkių, Linai ir Virgilijui Šimkams iš Kražių seniūnijų.

kelme metu ukis
Jauniausias „Metų ūkio“ Kelmės rajone dalyvis – 22 metų Gvidas Gaidjurgis (dešinėje) iš Pakražančio seniūnijos – savo ateitį mato tik kaime (šalia – Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas).

Padėkos raštais apdovanota ir daugiau ūkininkų. Ala ir Antanas Lekavičiai iš Vaiguvos seniūnijos įvertinti už pažangaus ūkio kūrimą, visokeriopą pagalbą ir bendradarbiavimą visuomeninėje veikloje. Padėka – Donatui Meškauskui, Kukečių seniūnijos ūkininkui, už darbštumą, nuoširdumą, sugrįžimą į kaimą tęsti žemdirbystės tradicijas. Pakražančio seniūnijos ūkininkams Erikai ir Alvydui Gestautams padėka skirta už darbštumą ir sumanumą, siekiant gerų ūkininkavimo rezultatų, Astai ir Vaidotui Gedraičiams – už sumanumą, aktyvų dalyvavimą bendruomenės veikloje.

Padėka įteikta žemdirbių pagalbininkei Giedrei Valčiukienei, Pakražančio seniūnijos žemės ūkio specialistei.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos (KRŪS) pirmininkas Martynas Puidokas priminė, jog Lietuvoje „Metų ūkio“ konkursas rengiamas tris dešimtmečius. Kelmėje konkursas vyksta nuo 1994-ųjų, tik 2003 metais buvo padaryta pertrauka. „Nuolatos pagerbiame savo darbščiausius, gražiausiai prižiūrimus ūkius. Man labai malonu ir džiugu būti draugėje žmonių, mylinčių, puoselėjančių savo kraštą ne vien žodžiais, bet ir darbais“, – pažymėjo KRŪS pirmininkas.

Dėkojo už meilę kaimui ir žemei

Į Kelmės rajono žemdirbių šventę atvyko daug svečių.

Kelmės rajono meras I. Petkevičius, sveikindamas žemdirbius, teigė, jog tik darbščių, sumanių žmonių dėka laikosi kaimas. Išpuoselėti laukai, sodybos, technikos parkai kelia džiugesį ir pagarbą.

Iš Tytuvėnų krašto kilęs Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, jog ūkininkauti kažkada pradėjo būtent Pakražantyje. Anoje pusėje kapinių su broliu 1984 metais užaugino 10 arų svogūnų, pardavę derlių, gerai užsidirbo. „Vėliau dirbome visokius darbus ir labai plačiai“, – kalbėjo su šypsena.

Pasak V. Pranckiečio, geriausias ūkininkų derlius yra... banke. To derliaus reikia linkėti kasmet, ir labai daug.

KRK pirmininkas padėkas įteikė žemės ūkio bendrovės „Kerkasiai“ valdybos pirmininkui Tomui Petkevičiui, už puoselėjamą žemės ūkio idėją, sėkmingą vadovavimą bendrovei, drąsą būti ryškiu bendruomenės nariu, visuomenės nuomonės formavimą ir racionalius pasiūlymus. V. Pranckietis T. Petkevičiui linkėjo didžiuotis nuveiktais darbais ir sukuriama nauda, geriausios kloties, įgyvendinant ateities sumanymus ir asmeninės sėkmės.

Padėką V. Pranckietis įteikė ir KRŪS pirmininkui M. Puidokui, už aktyvią poziciją, atstovaujant žemdirbių interesams, drąsą reiškiant nuomonę viešumoje.

Kelmiškius ūkininkus sveikino Seimo narys Jonas Gudauskas, jis padėką įteikė ūkininkui Pauliui Maziliauskui. Seimo narys Antanas Čepononis dėkojo KRŪS pirmininkui M. Puidokui už darbštumą, aktyvumą, linkėjo sveikatos, Tytuvėnų krašto bendruomenės vadovui Vytautui Mačiūnui – už aktyvumą, įvairių renginių organizavimą, kūrybingumą, naujų idėjų ir minčių ieškojimą.

Kelmės ūkininkų sąjungos padėkos raštai įteikti ūkininkams Linai ir Virgilijui Šimkams, Linai ir Arvydui Kučinskams, Juozui Spudžiui, Manvydui Čekavičiui, G. Gaidjurgiui.

Kiek kainuoja kelmai?

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) vicepirmininkas Ignas Hofmanas ir LŪS patarėja žemės ūkio politikos klausimais Jovita Motiejūnienė padėkos raštą nuo LŪS pirmininko Raimundo Juknevičiaus ir visos sąjungos įteikė E. Piniauskui – aktyviam KRŪS valdybos nariui, už pagalbą realizuojant sumanymus, tvarų ūkininkavimą augalininkystės krypties ūkyje. Nuo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos I. Hofmanas kolegai M. Puidokui atvežė kaimiškų lauktuvių. „Martynas yra tikrasis žemės ūkio dalykinis influenceris“, – užtikrino svečias.

Praėjusių metų Kelmės žemdirbių šventėje, pasak I. Hofmano, buvo džiaugiamasi tuo, kad Kelmė – kelmų turtingas kraštas. „Kadangi valdžios pinigų taškymo malūnas ir toliau sukasi pilnu greičiu, tikiuosi, jog jums kelmus pavyko parduoti pačiomis geriausiomis kainomis. Dabar svarbiausia ne banguojantys javų laukai, ne pievose besiganančios karvės, ne arimai, o kraštovaizdžio elementai – laukuose merdintys kelmai“, – ironizavo I. Hofmanas. Vicepirmininko teigimu, nors Kelmės rajone kraštovaizdžio elementų gausu, bet deklaruota – mažai. Pirmą vietą ir Žemės ūkio ministerijos apdovanojimą pelnė ne kelmiškiai ūkininkai, o Utenos rajono atstovai. Kelmės ūkininkų laukia sankcijos už išartas pievas?

„Kaip ten bebūtų, sankcijas mes bendromis jėgomis įveiksime, ir mūsų laukia šviesi ateitis“, – optimistiškai savo kalbą baigė LŪS vicepirmininkas.

Renginyje svečiavosi ir padėkų ūkininkams už pagalbą kariaujančiai Ukrainai atvežė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyriaus viršininkas, Aukščiausiosios Tarybos gynėjas Antanas Kliunka. Šį pavasarį KRŪS kartu su Radviliškio krašto ūkininkų sąjunga organizavo lėšų rinkimą. Atsižvelgus į ukrainiečių prašymą, buvo nupirktas ir į Ukrainą išsiųstas sunkvežimis. Ukrainos padėkos skirtos Benui Širiakov, Ričardui Vaičiuliui, E. Piniauskui.

 „Povestuvinė kelionė“

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ elektroninėje arba popierinėje leidinio versijoje,

„Ūkininko patarėjas” Nr. 123, 2023 m. spalio 31 d.

Laikraštis „Ūkininko patarėjas” parduodamas visuose didžiuosiuoe prekybos centruose, Lietuvos pašto skyriuose.

Taip pat laikraštį galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo” redakcijoje el. paštu: platinimas@up.lt, tel. +370 603 75 963 arba

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt bei Perlo terminaluose.

 

Autorės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Kelmės rajono „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojai ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis