„Ūkininko patarėjo“ paklausta, kaip jos svajonė tapo realybe, V. Žukienė prabilo paprastai: „Buvau labai stipriai pasitempusi nugarą, todėl pradėjau gaminti kremus nuo skausmo. Kad įgyčiau daugiau žinių, teko mokytis – išklausiau liaudies medicina paremtus kosmetinių ir gydomųjų tepalų gamybos kursus, įgijau sertifikatą. Sužinojau receptą, kaip pasigaminti muilą. Nuo to viskas ir prasidėjo – vieną pagaminus, norisi gaminti dar ir dar.“
Moters teigimu, muilo gamybos procesas labai įdomus, nors ir sudėtingas. Gaminant norisi išbandyti vis naujus receptus, naudoti skirtingas žoleles. Galutinio rezultato nežinai, todėl tai suteikia papildomo žavesio. Kiekviena žolelė ar prieskonis suteikia tam tikrą spalvą ir naudą odai.
„Kam gaminti paprastus muilus, jei galima juos pagerinti žolelėmis, kosmetiniais moliais ar prieskoniais? Pagaminusi pirmąjį muilo gabalą ir išbandžiusi jį, buvau labai maloniai nustebinta – oda tapo minkšta ir švelni. To niekada nebuvo naudojant pirktinius muilus, net ir tuos, kurie buvo pagaminti su eteriniais aliejais ir žolelėmis“, – apie savo pomėgį pasakojo ŪP pašnekovė.
Paklausus, kiek laiko trunka visas muilo gamybos procesas nuo pradžios iki pabaigos, moteris paaiškino, kad pati gamyba užtrunka dvi dienas: pirmąją dieną vyksta gaminimo procesas, o vėliau – šildymas ir pjaustymas. Tačiau, kad muilas būtų paruoštas naudoti, jam reikia dar mėnesio brandinimo. Taigi, viso proceso trukmė – apie mėnesį.
„Iš pradžių muilą gaminau tik pagal žinomą receptą, nes, kaip minėjau, tai sudėtingas procesas, ir norint, kad viskas pavyktų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Dabar jau šiek tiek improvizuoju. Muilams gaminti žoleles renku laukuose, darže ar miške. Pavyzdžiui, šaltalankių ir erškėtuogių aliejus gaminame patys, nes šie naudingi krūmai auga mūsų kieme. Puikiai žinome, kokią naudą teikia šaltalankio ir erškėtuogių aliejai. Medetkos auga mūsų darže – šiemet planuojame daugiau žolelių auginti ir, žinoma, jas surinkti. Socialiniuose tinkluose viešai skelbiu muilų sudėtį, nes vieni muilai tinka sausai odai, kiti – riebiai ar alergiją turintiems žmonėms. Jei žmogus alergiškas, muilas su eteriniais aliejais jam netiks. Turi būti pritaikytos ir žolelės“, – kalbėjo muilo gamintoja.
V. Žukienės rankomis pagaminti muilai kvepia levandomis, medetkomis, ramunėlėmis, medumi ir kitais natūraliais priedais. Vienuose iš jos pagamintų muilų yra kosmetinio žaliojo molio, kuris, pasak natūralių priemonių gamintojos, pasižymi valomosiomis, sutraukiančiomis, antibakterinėmis, stangrinančiomis ir kraujotaką gerinančiomis savybėmis, suteikia puikų priežiūros efektą ir gerina odos būklę. Toks muilas naudojamas sergant uždegiminėmis odos ligomis, taip pat visų tipų odos regeneracijai ir valymui.
Muiluose esantys šaltalankių ir levandų aliejai odą pamaitina, sušvelnina ir sudrėkina. Medetkų ir medaus rankų darbo muiluose naudojamas medetkų aliejus, pasižymintis gydomosiomis savybėmis, taip pat kaip ir medus. Pagrindinė medetkų nauda – antiseptinis poveikis, kuris mažina uždegimus, paraudimus ir gydo žaizdas. Medetkų žiedų ekstraktas sutraukia veido poras, mažina riebalų išsiskyrimą, todėl muilas idealiai tinka riebiam, inkštiruotam veidui.
Levandų ir citrinų eterinio aliejaus mišinys suteikia gaivumo.
„Įdomiausia dalis – supjaustyti muilą gabaliukais ir pamatyti, koks raštas pasirodys. Kiekvieną kartą tai būna paslaptis, nes, kol nesupjaustai, tol ir nesužinai, koks grožis slepiasi viduje“, – gamybos patirtimi dalijosi ŪP pašnekovė.
VISAS STRAIPSNIS ČIA, 2025 m. vasario 14 d. numeryje!
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: ukininkopatarejas.lt,
arba susisiekus el. paštu: platinimas@ukininkopatarejas.lt, tel. +370 603 75 963.
Taip pat leidinio prenumerata priimama per www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti, įgarsinti žodžiu ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.