Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023
Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023


Rita KRUŠINSKAITĖ
ŪP korespondentė
 

Naudota, bet patikima technika iš bendrovės „E-Farm“

2023/05/20


Naudota žemės ūkio technika gali būti tokia pat naši, kokybiška bei patikima kaip ir nauja. Bendrovė „E-Farm“, prekiaujanti naudota technika visoje Europoje ir už jos ribų, Lietuvos ūkininkams teikia paslaugas nuo pageidaujamos technikos suradimo iki pristatymo į nurodytą vietą.

Pagalba ūkininkams

Pieš aštuonerius metus bendrovė „E-Farm“ kaip startuolis buvo sukurta Vokietijoje. Jos partneriais tapo tokie garsūs žemės ūkio technikos gamintojai kaip bendrovės „Cramer“, „Claas“ ir kt., rizikos kapitalo bendrovės „WT Ventures“, „Amathaon Capital“. Nuo pat susikūrimo vieni iš pagrindinių bendrovės siekių buvo įnešti daugiau skaidrumo į naudotos žemės ūkio technikos rinką, kad būtų užtikrintas ekonominis naudingumas perkančiajam ir apmokėjimo garantavimas parduodančiajam.

Pataruoju metu „E-Farm“ yra saugiai pardavusi ir klientams pristačiusi tūkstančius mašinų iš daugiau nei 40 valstybių bei sukūrusi tinklą iš daugiau nei 1 000 partnerių visoje Europoje, informacija apie naudotos technikos pardavimą per „SmartTrade“ programėlę nuolat talpinama 20-yje pačių populiariausių Europos Sąjungos technikos pardavimų portalų.

„2022 m. įmonė sudarė 703 naudotos technikos pardavimo sandėrius, jos bendra apyvarta siekė 41 mln. 558 tūkst. Eur. Vidutinė parduotos technikos kaina – apie 59 tūkst. Eur. Kasmet technikos pardavimams stabiliai augant, 2023 metams turime užsibrėžę 1 250 pardavimo sandėrių planą, kurį sėkmingai vykdome“, – „Ūkininko patarėjui“ pasakojo Viktoras Jarutis, „E-Farm“ pardavimų vadybininkas Baltijos šalims, Švedijai ir Norvegijai bei turintis 10 metų darbo patirtį šioje srityje Lietuvoje.

„E-Farm“ pardavimų vadybininkas Baltijos šalims, Švedijai ir Norvegijai Viktoras Jarutis, visada pasiruošęs padėti ūkininkams surasti geriausią naudotos technikos sprendimą.

Saugu ir patogu

„E-Farm“ parduoda savo partnerių atstovaujamą techniką, nes daugelis jų yra oficialūs žemės ūkio technikos pardavimo atstovai savo šalyse, taip pat techniką, priklausančią pavieniams ūkininkams arba nedidelėms įmonėms, prekiaujančioms žemės ūkio technika. Dalies parduodamos technikos savininkė yra pati įmonė „E-Farm“.

Perkant naudotą techniką, kai tarpininkauja „E-Farm“, tiek pardavėjas, tiek pirkėjas gali jaustis saugūs, nes sutartis pirmiausia yra pasirašoma tarp ūkininko, įmonės ar bendrovės ir „E-Farm“, kuri nuperka techniką. „Taip klientas išvengia rizikos pervesti pinigus į nežinomybę ir gali nesibaiminti, kad pinigai kažkur pradings. Be to, „E-Farm“ atlieka pirkėjo ir pardavėjo patikras prieš technikos pirkimą ir prisiima atsakomybę, kad technika nevogta ar kitokiu būdu nelegaliai įsigyta. Taip pat bendrovė gali teikti garantiją įsigyjamai technikai, bet tam technika turi atitikti keliamus amžiaus ir išdirbio reikalavimus, turi būti įsigyta serviso apžiūros paslauga. Garantijos kaina tiesiogiai priklauso nuo technikos kainos“, – aiškino V. Jarutis.

Bendradarbiavimas vyksta su daug valstybių, tad siekiant, kad ūkininkai išvengtų kalbos barjero, galinčio sutrukdyti išsiaiškinti jiems rūpimus klausimus, kiekviena šalis turi vadybininką, kuris kalbasi betarpiškai tos šalies kalba. „Technikos įsigijimo kelias paprastas – ūkininkui tereikia kreiptis į savo šalies vadybininką ir viskas bus atlikta bendraujant su vienu žmogumi“, – akcentavo V. Jarutis.

Tarpininkaujant „E-Farm“, pirkti ir parduoti naudotą techniką saugu.

Parduoda tik patikrintą

„Įmonės verslo modelis sudaro galimybę teikti platų paslaugų spektrą: nuo technikos apžiūros prieš pirkimą iki transportavimo į ūkininko nurodytą vietą“, – pabrėžė V. Jarutis. Jo teigimu, pirkėjo pasirinktos technikos patikrą atlieka ir būklę prieš pirkimą įvertina nepriklausomi „E-Farm“ serviso inžinieriai. Taip pirkėjui suteikiama svarbi informacija, kad jis neįsigytų reikalingos technikos su užslėptais defektais ir žinotų, kad jai nereikės didelių papildomų investicijų. Gauta informacija padeda ūkininkui priimti teisingą sprendimą dėl pirkinio“, – tikino V. Jarutis.

Pateikus informaciją apie esamą gedimą, tam tikrais atvejais bendrovė gali pasiūlyti, kad „E-Farm“ partneriai ją sutaisytų už atitinkamą kainą, įvardijamą iš karto, tačiau ūkininkas gali įsigyti ir tik keičiamų dalių be pakeitimo paslaugos. Anot V. Jaručio, sprendžiant iš ūkininkų atsiliepimų, užsienyje pirkti originalias dalis verta, nes mūsų šalyje jos brangesnės, o pasikeisti jas labiau apsimoka Lietuvos servisuose, kuriuose remonto įkainiai daug žemesni, arba patiems.

„Neretai perpardavinėtojai parveža naudotą techniką ne tik su dalinai pašalintais defektais, bet ir su atsuktomis motovalandomis. Mes turime partnerių sąrašą, kurie neapgaudinėja ir pateikia tikrą informaciją apie technikos būklę ir motovalandas. Iš oficialių atstovų perkama technika dažniausiai pateikiama su visa serviso informacija“, – „E-Farm“ pranašumą prieš kitus naudotos technikos pardavėjus įvardijo V. Jarutis.

Patyręs vadybininkas pataria nesusivilioti internete esančiais skelbimais apie neva gerokai pigesnę techniką, nei gali įsigyti iš „E-Farm“. „Pigiai ir gerai nebūna, kiekviena prekė turi atitikti rinkos kainą“, – perspėjo V. Jarutis.

V. Jarutis teigė pastebėjęs, kad dažniausiai ūkininkai ieško didesnės savaeigės technikos, apeidami mažesniąją, nes esą neapsimoka dėl pargabenimo kaštų: „Tai neteisingas požiūris, kad mažos technikos užsienyje neverta ieškoti. Teko susidurti su atvejais, kai Lietuvoje oficialūs technikos pardavėjai iš klientų prašo didesnės kainos, nei mes galime pasiūlyti už visiškai naują įrenginį su pargabenimo kaštais iš Vakarų valstybių ir kainos skirtumas nuo mažo padargo buvo tikrai apčiuopiamas.“

Be to, „E-Farm“ gali pasiūlyti demonstracinę techniką su mažu išdirbiu. Kartais pasitaiko atvejų, kai bendrovė parduoda ir visiškai naują techniką.

Ūkininkui, pareiškus pageidavimą įsigyti tam tikrą techniką, dažniausiai pateikiama keletas pasiūlymų, pagal kuriuos atliekamas tinkamumo vertinimas, o kilus klausimų, bendrovės atstovai surenka reikalingą informaciją, pateikia vaizdo įrašus, atsiunčia probleminių vietų fotografijas.

Iš Vokietijos naudotos technikos parvežimas dažniausiai užtrunka porą parų, iš Prancūzijos – 3–4 paras, priklausomai nuo to, kurioje šios šalies vietoje ji surandama. Ilgiausiai pargabenimas užtrunka iš Jungtinės Karalystės, nes pirmiausia techniką reikia nugabenti į Vokietiją ir išmuitinti, tik tada pristatyti klientui.

Daugiau informacijos apie naudotos technikos pardavimą galima rasti bendrovės „E-Farm“ tinklalapyje http://www.e-farm.com/.

 

Bendrovės „E-Farm“ nuotraukos

Nr. 160/1

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Prieškario Kalvarija: Šv. Uršulės atlaidai ir didžiausias jomarkas apskrityje

Prieš Pirmąjį pasaulinį karą mieste buvo įsikūrusios stambiausios apskrities įmonės. Prašmatniose kareivinėse stovėjo caro kariuomenės pulkai. Buvo milžiniškas kalėjimas, kuriame 1905 m. kalėjo sukilėliai. Tarpukaryje į didžia...
2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...
2023/10/01

Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimas skatinamas jau šešerius metus

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai su...
2023/10/01

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno vartus ir išrinkti vardus dviem šiemet pasaulį išvydusiems stumbriu...
2023/10/01

Tyrimas: gyventojai aiškiau atpažįsta finansinius sukčius

Su įvairiais sukčiavimo atvejais susiduria daugiau nei 9 iš 10 Lietuvos gyventojų, nemaža dalis jų atpažįsta ir dažniausiai pasitaikančias finansinio sukčiavimo apraiškas. Tokius rezultatus atskleidžia šių metų rugsėjį Pinigų ...