Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Naujausios technologijos sužavėjo ir pritraukė: TSW mugę Kielcuose aplankė tūkstančiai sodininkų

2024/01/31


Šių metų sausio 17–18 dienomis Lenkijoje, Kielcuose, šurmuliavo 14-oji Sodininkystės ir daržininkystės mugė (Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW). Ją aplankė per 13 tūkst. lankytojų, žmonės į parodą vyko ir iš Lietuvos.

Kaip teigia parodą jau keturioliktus metus surengusi įmonė „Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z. o.o.“, šiųmetė mugė, kurios metu buvo surengtos net 9 įvairios konferencijos, šiųmetis forumas sustiprino sodininkystės pramonės renginių organizatoriaus lyderio pozicijas. TSW 2024 pritraukė 424 parodos dalyvius iš 18 šalių. Jie pristatė sodininkystės ir daržininkystės ūkiams skirtas mašinas, šaldymo bei sandėliavimo, rūšiavimo ir pakavimo įrangą. Nemažai parodos dalyvių pristatė trąšas ir augalų apsaugos priemones, tarp jų ir ekologiškas. Mugėje dalyvavo ir vaisių perdirbimo bei prekybos pramonė.

Kaip pastebi TSW direktorius Jacekas Kłudka, 14-oji mugė priėmė kone keturis kartus daugiau dalyvių, o mugės plotas buvo penktadaliu didesnis nei 2023 metais. Lankytojų srautas padidėjo net 1000 – per dvi dienas mugę aplankė 13 832 svečiai.

Daugelis mugės dalyvių jau deklaravo, kad dalyvaus ir 15-ojoje TSW. Jos data jau numatyta – 2025 m. sausio 22–23 dienomis.

Šių metų patirtis atskleidė papildomos erdvės poreikį, tad ateinančiais metais mugei planuojama atverti dar vieną, jau septintą, parodų salę. O jeigu to nepakaktų – netrukus pradės kilti naujo paviljono pastoliai.

Įspūdingi TSW mechanizavimo, robotizacijos ir automatizavimo pavyzdžiai

Parodos dalyvių pristatymai – įspūdingos pažangos žemės ūkio technikos gamyboje įrodymas.

Mechanizavimas, robotizavimas ir automatizavimas tampa realybe reaguojant į sodininkystės ir daržininkystės sektoriaus iššūkius, tokius kaip darbo jėgos trūkumas ir Žaliasis kursas. Lankytojai galėjo pamatyti autonominius traktorius bei AgXeed robotus, kurie lazeriu šalina piktžoles.

Tradiciniai traktoriai stebino naujais sprendimais. Lankytojai galėjo pamatyti tokius prekių ženklus, kaip Case IH, New Holland, Landini, Iseki, Lovol, Massey Ferguson, John Deere, TYM, LS. Modeliai, vertinami už komfortą ir saugumą dirbant soduose, nustebino įstiklintomis kabinomis. Be kita ko, Grunner ir PROCNC pristatė inovatyvius šakų genėjimo sprendimus, taip pat pristatyti vaisių ir daržovių derliaus kokybę užtikrinantys kombainai, tarp jų Jagoda ir Weremczuk.

Mugės lankytojai aktyviai domėjosi moderniomis rūšiavimo ir pakavimo linijomis. Daugelyje stendų buvo galima pamatyti, kaip jie veikia. Antai Green Sort pristatė naujausią pakavimo liniją, Dominiak – platų sodo purkštuvų asortimentą. Tarp žemės dirbimo mašinų išsiskyrė mechaninio piktžolių šalinimo tendencija. Populiarios buvo automatiniai ravėtuvai ir vejapjovės.

TSW 2024 mugė parodė, kad sodininkystė siekia naujovių ir tvarių sprendimų, prisideda prie efektyvios gamybos ir aplinkos apsaugos.

Didžiulis susidomėjimas TSW kongresu

Vaisių augintojai nori plėtoti ir tobulinti darbą savo ūkiuose. Tai patvirtino TSW kongrese dalyvavusios minios. Surengtos net 9 konferencijos, kurios suteikė augintojams žinių, be kita ko: apie darbo modernizavimą, taip pat apie galimybę sumažinti gamybos kaštus. Renginių metų savo žiniomis dalijosi 80 ekspertų.

Praktinės žinios – TSW demonstracinėse aikštelėse

TSW 2024 metu galima buvo ne tik išmokti ūkininkavimo teorijos, bet ir pamatyti, kaip praktiškai kuriamos modernios plantacijos. Pirmą kartą Kielcų mugės erdvėse buvo įrengtos parodomosios demonstracinės aikštelės. Vienoje jų pristatytos naujausios laistymo, drėgmės matavimo ir apsaugos nuo kenkėjų technologijos, kitoje – neįprastos šilauogių, aviečių ir braškių auginimo tuneliuose formos.

„Tokio tipo erdvės geriausiai pristato auginimo technologiją. Vienoje vietoje galite sužinoti, kaip paruošti žemę auginimui, o tai yra idealus žinių šaltinis augintojams, sakė Przemysław Sarbinowski iš „iGrow“, infrastruktūros paruošimu užsiimančios bendrovės. – Tai novatoriškas projektas, išvydęs dienos šviesą ir, manau, bus pakartotas ir vėlesniuose šios mugės leidimuose.“

Dvi dienas trukęs renginys buvo įvertintas daugelio lankytojų. Dalyvavimas TSW jiems buvo puiki galimybė įgyti žinių, užmegzti pramonės ryšius ir sužinoti apie naujausius technologinius pasiekimus vaisių ir daržovių auginimo srityje.

 

Partnerio turinys

Dalintis
Verslas