Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -1,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 5 Vas 2023

Naujos finansavimo galimybės Lietuvos ūkininkams – anglies dioksido sertifikatai

2022/12/13


Paskelbta „Baltic Agro“ strateginė partnerystė su danų startuoliu „Agreena“ atveria naujas tvarios žemdirbystės finansavimo galimybes Lietuvos ūkininkams. Nuo šiol bendrovės dirbs kartu siekdamos ne tik skleisti žinias apie tvarias žemės ūkio praktikas, išduodant anglies dioksido sertifikatus, bet ir pasiūlydamos naujas tvarios žemdirbystės finansavimo galimybes. Iš pradžių naujoji partnerystė bus orientuota į Lietuvą ir Estiją, tačiau planuojama plėsti veiklą ir Latvijoje.

Europos Komisija (EK) neseniai pateikė pasiūlymą dėl anglies dioksido absorbavimo sertifikavimo sistemos reglamentavimo, apimsiančio ir žemės ūkio sektoriui aktualias anglies kaupimo ūkininkavimo veiklas. Tačiau realios ir konkrečios viešo finansavimo tvarkos šiems būtiniems pokyčiams vis dar nėra. Čia iniciatyvos imasi privatus verslas: „Baltic Agro“ strateginė partnerystė su danų startuoliu „Agreena“ atveria naujas tvarios žemdirbystės finansavimo galimybes Lietuvos ūkininkams.

„Siekiame padėti ūkininkams dalyvauti žaliojoje pertvarkoje, nes tai mums svarbu ne tik kaip verslui, bet ir kaip visuomenei. Vienas iš pavyzdžių, ką galime pasiekti pereidami prie tausojančios žemdirbystės – šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas ir anglies kaupimas dirvožemyje“, – mintimis dalijasi „Baltic Agro“ vadovas Arūnas Bielskis. „Tačiau kaip ir visiems pokyčiams, taip ir žaliajai pertvarkai reikalingos investicijos. Klientų paskatinti pasidomėti anglies dioksido sertifikatais, pamatėme, kad jie yra reali galimybė ūkininkams finansuoti tvarią žemdirbystę“, – teigia jis ir pažymi, kad bendrovė yra įsipareigojusi remti tvarų Lietuvos ūkininkavimą.

Bendrovės „Agreena“ vadovė ir viena iš steigėjų Ida Boesen, į bendrovę atėjusi iš žemės ūkio srities, pritaria, kad šios ilgalaikės partnerystės pradžia Baltijos šalių žemės ūkiui, galinčiam svariai prisidėti prie tvarios pertvarkos, yra didžiulis žingsnis. „Tai parodo, kad privatusis sektorius bendradarbiauja ir skleidžia rinkoje novatoriškus klimato sprendimus“, – pasakoja ji.

I. Boesen teigimu „Baltic Agro“ ir „Agreena“ partnerystė suteiks galimybę pereiti prie pridėtinės vertės ūkiuose kūrimo: „Tai yra ilgalaikė investicija tiek į klimato apsaugą, tiek į pelningą žemdirbystę dėl mažesnių degalų ir darbo jėgos sąnaudų, geresnės dirvožemio kokybės, didesnių vandens sulaikymo pajėgumų ir maistinių medžiagų kiekio bei didesnės biologinės įvairovės“.

Auganti savanoriška anglies sertifikatų (kreditų) rinka

2015 m. tarp daugiau nei 180 šalių pasirašytas Paryžiaus susitarimas imtis priemonių, mažinančių klimato kaitą. Iki 2050 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos turi tapti nulinės. Tačiau norint tai pasiekti, priemonių jau reikia imtis šiandien, ir čia žemės ūkiui tenka ypač svarbus vaidmuo.

Perėjimas prie klimatui draugiškų ūkininkavimų praktikų reikalauja žinių ir didelių investicijų. Todėl auganti savanoriška, privataus sektoriaus palaikoma anglies kreditų rinka yra pirmas rimtas žingsnis pagalboje ūkininkams sėkmingai finansuoti jų veiklą ir mažinti poveikį klimato kaitai. McKinsey atliktas tyrimas prognozuoja, kad iki 2030 m. rinka bus verta 50 milijardų dolerių. Todėl danų įmonės „Agreena“, sukūrusios pasaulyje pirmaujančią dirvožemio anglies dioksido sertifikavimo ir prekybos programą, atėjimas į Lietuvą yra svarbus žingsnis. Pasak Arūno Bielskio, patys ūkininkai atsakingai, nuo pat pradžių dalyvavo kuriant ir stiprinant šią programą. „Būtent dėl to įžvelgiame didelį potencialą Lietuvos žemės ūkiui ir norime kartu su „Agreena“ plėtoti galimybes savo klientams,“ – sako jis.

Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės: 

UAB „Baltic Agro“, Danas Jankauskas tel.+370 699 26 170

 

UAB „Baltic Agro“ – tai viena didžiausių žemės ūkio įmonių Lietuvoje. Būdami „Danish Agro“ grupės dalimi, Lietuvos žemdirbiams mes tiekiame pačias moderniausias paslaugas ir produktus žemės ūkiui.

Įmonė siūlo platų produktų spektrą augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiams, taip pat individualiems vartotojams. Prekiaujama trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis, sėklomis, produktais gyvulininkystei, superkamas grūdinių kultūrų derlius. Dirvožemio, augalų tyrimų, mobiliųjų pašarų gamybos paslaugos yra patikrintos ir įvertintos klientų.

Nuolatinis vertės kūrimas – pagrindinis ir kasdienis „Baltic Agro“ tikslas. Savo klientams mes siūlome tik tokius produktus ir paslaugas, kurie leidžia jiems pasiekti pačių geriausių rezultatų savo ūkiuose. Mes investuojame į savo darbuotojus, kad jie turėtų žinių ir patirties patarti žemdirbiams užauginti aukščiausios kokybės produkciją.

„Agreena“ buvo įkurta žemės ūkio ir finansinių technologijų vizionierių ir pradėjo veikti kaip skaitmeninė prekybos platforma, skirta demokratiškesnei ir efektyvesnei grūdų prekybai. Šiuo metu „Agreena“ yra viena pirmųjų platformų visoje Europoje, padedančių ūkininkams išduoti anglies dioksido sertifikatus ir jais prekiauti. „Agreena“ pirmiausia rūpinasi ūkininkais ir padeda jiems sėkmingai keisti žemės ūkio praktiką. Įgyvendinant programą „AgreenaCarbon“, daugiau kaip 500 000 hektarų 14 šalių jau taikoma klimatui palankesnė žemės ūkio praktika. Programa vykdoma kiekvienais derliaus metais, todėl ūkininkai naudos iš savo pastangų klimato srityje gali gauti kasmet. Programa taip pat akredituota pagal ISO 14064-2 standartą, joje taikomi tarptautiniu mastu pripažinti protokolai ir skaičiavimo metodai.

 

Partnerio turinys

Dalintis

2023/02/04

Sutrypė Pieno įstatymą?

Tauragės rajono Girininkų kaime ūkininkaujantis, pieninių karvių bandą laikantis Egidijus Kleinaitis, neapsikentė pieno supirkėjų savivalės ir ketvirtadienio rytą pieno išvežti jau nebedavė.
2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

VVTAT skelbia ataskaitas apie 2022 m. vykdytą ūkio subjektų veiklos stebėseną

Valstybinė vartotojų teisių tarnyba (VVAT) praėjusiais metais, kaip ir iki anksčiau, vykdė ūkio subjektų stebėseną 4 srityse: reklamos, nesąžiningos komercinės veiklos, nesąžiningų sutarčių sąlygų ir nuotolinės prekybos. Stebėsena vykdyta konkreči...
2023/02/04

Penktadalis lietuvių „juodai dienai“ neatsideda nė kiek

Aukštos infliacijos sąlygomis Lietuvos gyventojams nemenku iššūkiu tampa pasirūpinti pakankamo dydžio finansine pagalve ir atsidėti ateičiai. Kaip rodo kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ paskelbtos naujausios Europ...
2023/02/04

Erdvioje Gustonių sodyboje namų šilumą patiria ir globojami vaikai

Pasvalio rajone 48 globėjai augina 73 vaikus, be to, yra keturi budintys globėjai, pasiruošę visą parą priimti vaikus, jeigu jų šeimoje dėl priežiūros ir saugumo staiga iškilo rimtų problemų. Gustoniuose gyvenanti Viktorija Ob...
2023/02/04

Plungiškis užsimojo pastatyti darželį Kenijoje

Dažnas, apsilankęs trečiojo pasaulio šalyse, pradeda labiau vertinti tai, ką turime čia, Lietuvoje, tačiau ne kiekvienas imasi veiksmų, kad suteiktų realią pagalbą skurdžiau gyvenantiems žmonėms. Keli lietuviai pasiryžo prisiimti tokią soci...
2023/02/04

Santaros klinikų medikai: vėžio diagnozavimo ir gydymo būdai kartais primena fantastinių filmų scenarijus

Vasario 4 d. minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose per metus gydoma virš 4000 naujų vėžio atvejų – čia diagnozuojami ir gydomi visų rūšių navikai vaikams ir suaugusiesiems, gy...
2023/02/04

Tarsi vyšnios... ant palangės žiemą

Ar esate matę žiemą ant palangės vyšnias? Jeigu einant pro langą taip pasirodė, iš tiesų tai optinė apgaulė: ryškiaspalvėmis raudonomis arba oranžinėmis uogytėmis iš tolo švyti vėlyvosios kiauliauogės „karo...