Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Nuo vasaros pieno kaina išaugo beveik ketvirtadaliu

2023/12/22


Šių metų antroje pusėje atsigavus lietuviškų pieno produktų eksportui, didesni pardavimai užsienyje leido iš ūkių supirkti daugiau pieno ir už žaliavą mokėti daugiau, teigia Egidijus Simonis, pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovas.

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje lapkritį augo trečią mėnesį iš eilės ir siekė 41,96 centą už kilogramą – 7,8 proc. daugiau, palyginti su spaliu (38,93 centai), rodo galutiniai Europos Sąjungos (ES) pieno rinkos observatorijos (MMO) duomenys.

Anot MMO, nuo rugpjūčio, kuomet pradėjo augti žaliavinio pieno kaina Lietuvoje, ji padidėjo 23,9 proc.

Pasak E. Simonio, pienas Lietuvoje brango kur kas sparčiau nei ES vidurkis, o mūsų šalies stambiesiems tiekėjams mokama kaina susilygino ir viršijo europinį vidurkį.

Stambiems pieno gamintojams Lietuvoje už natūralų pieną perdirbėjai lapkritį mokėjo vidutiniškai 45,89 centus už kilogramą, skelbia Žemės ūkio duomenų centras.

„Pieno kainos Lietuvoje svyruoja smarkiau nei kitose ES šalyse, kadangi turime vyraujančius smulkius ūkius. Pagrindinėse ES pieno pramonės šalyse kainos yra pastovesnės dėl stambiųjų ūkių koncentracijos“, – pažymi E. Simonis. Jis priduria, kad kai kurie stambieji pieno ūkiai Lietuvoje šį lapkritį gavo didesnes kainas, nei ūkiai Vokietijoje, Airijoje, Danijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ar Olandijoje.

Vidutinė žaliavinio pieno kaina Bendrijoje šį spalį išaugo 1,8 proc., iki 44,22 centų už kilogramą, rodo MMO duomenys.

Šių metų spalį Lietuvoje pieno buvo supirkta 5,7 proc., o lapkritį – 4,4 proc. daugiau, palyginti su ankstesnių metų tais pačiais mėnesiais.

 

Partnerio turinys

123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.