Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Nustatyti dar keli atvejai, kai buvo slepiamas maistas vaikų ugdymo įstaigose

2023/03/14


Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai, atlikę neplaninį patikrinimą, „Nykštuko“ ir „Žiburėlio“ vaikų darželiuose rado apie 100 kg netinkamomis sąlygomis laikomų įvairių maisto produktų. Apie padėtį informuota savivaldybė ir policija.

„Pastebime, kad gyventojai drąsiau praneša apie galimus pažeidimus ir mes į juos reaguojame. Vaikų maitinimas darželiuose turi atitikti griežtus reikalavimus: produktų asortimento, maistingumo, energinės vertės, gamybos būdo, patiekalų įvairovės, pritaikyto maitinimo ir panašiai. Juk su tuo tiesiogiai susijusi vaikų sveikata.

Nors vartotojų skundai dėl galimai nesąžiningų darbuotojų veiksmų Marijampolės apskrityje kartojasi ir įtarimai pasitvirtina, tikimės, kad šie paviešinti atvejai sudrausmins kitas vaikus maitinančias įstaigas, o jų vadovai skirs deramą dėmesį maitinimo organizavimui, griežtesnei tvarkos virtuvėse priežiūrai, o neabejingus piliečius padrąsins pranešti apie įtartinus atvejus.

Kadangi už vaikų maitinimo organizavimą atsako mokyklos vadovas bei steigėjas – labai svarbus visų suinteresuotų šalių įsitraukimas į problemų sprendimą. Todėl apie tokio pobūdžio pažeidimus visuomet informuojame savivaldybę ir policiją dėl galimai neteisėtos veiklos“, – teigia VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Patikrinus minėtas vaikų ugdymo įstaigas, pagalbinėse, maistui nepritaikytose laikyti patalpose aptikta šaldytos paukštienos, šaldytų uogų, konservuotų, raugintų daržovių, įvairių kruopų, pieno produktų, aliejaus, sulčių, pagamintų patiekalų, lašišos ir jos pusgaminių. Inspektoriai maistą rado tarp įvairių pašalinių daiktų bei nustatė, jog į porcijas auklėtiniams buvo dedama mažiau nei numatyta receptūroje žaliavinių produktų. Patikrinimo metu aptikta ir pasibaigusio galiojimo produktų.

Prieš kelias savaites VMVT Marijampolės departamento inspektoriai Vilkaviškio rajono Didvyžių socialinės globos namuose esančioje skydinėje aptiko per 300 kg iš globotinių galimai pasisavintų maisto produktų bei nustatė daugybę pažeidimų, taip pat ir tai, kad globotiniams, kuriems paskirta diabeto dieta, nebuvo sudarytas specialus valgiaraštis.

VMVT ragina maitinimo organizatorius aktyviau stebėti ir kontroliuoti vaikų maitinimo procesą, o visuomenės narius būti pilietiškus ir apie pastebėtus panašaus pobūdžio pažeidimus informuoti VMVT trumpuoju numeriu 1879.

 

VMVT informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...