Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

BNS

 

Nutrauktas eksportas į Rusiją ir Baltarusiją nepaveikė „Švyturio–Utenos alaus“ rezultatų

2023/05/26


„Carlsberg“ grupei priklausančios didžiausios šalies alaus gamybos bendrovės „Švyturys–Utenos alus“ pajamos pernai augo 9 proc. iki 100,3 mln. eurų (2021 metais – 92 mln. eurų), bendrovė uždirbo 3,1 mln. eurų grynojo pelno – tiek pat, kaip ir užpernai, nurodoma Registrų centrui pateiktose ataskaitose.

Įmonės pardavimai vien Lietuvoje augo 13 proc. iki 85,2 mln. eurų.

Tačiau alaus pardavimai per metus krito 1,6 proc., o tai lėmė nutrauktas eksportas į Rusiją ir Baltarusiją. Tačiau augo aukštą pridėtinę vertę turinčių gėrimų pardavimai.

„Pardavimai užsienio rinkose mažėjo dėl nutraukto eksporto į Rusiją ir Baltarusiją. Iš aukštos pridėtinės vertės produktų kilo kraftinio alaus, alaus kokteilių ir importinio alaus pardavimai“, – teigiama bendrovės pranešime.

Prarastas eksporto rinkas Rusijoje ir Baltarusijoje ateityje turėtų kompensuoti didinami pardavimai Azijos ir Europos šalyse.

„Švyturys–Utenos alus“ pernai išmokėjo 49,8 mln. eurų dividendų. Iki tol paskutinį kartą jie buvo mokėti 2016 metais, tuomet akcininkams išmokėta 10,6 mln. eurų.

„Švyturys–Utenos alus“ priklauso tarptautinei „Carlsberg“ grupei, įmonė Lietuvoje valdo dvi alaus daryklas Klaipėdoje ir Utenoje.

 

„Švyturys–Utenos alus“ nuotr.

Dalintis