Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

NŽT kreipėsi į prokurorus dėl matininko galimo dokumentų klastojimo

2024/05/29


Stiprindama Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos (NŽT) prižiūrimų ūkio subjektų kontrolę NŽT nustatė galimus matininko dokumentų klastojimo atvejus ir dėl jų kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą.

Matininko S. K. galimo dokumentų klastojimo atvejai buvo užfiksuoti stebint, kaip matininkas vykdo įpareigojimą ištaisyti teisės aktų nuostatų pažeidimus. Įspėjimą ir įpareigojimą taisyti pažeidimus matininkas S. K. gavo nustačius Kaune esančio žemės sklypo kadastrinių matavimų, nustatant žemės sklypo ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje, trūkumus.

NŽT prižiūrimų ūkio subjektų priežiūros skyriaus specialistai įtaria, kad matininkas S. K. Nekilnojamojo turto registro posistemėje „GeoMatininkas“ pateikė ir kitų žemės sklypų kadastro duomenų bylas su galimai suklastotais, neautentiškais parašais. Kaip įtariama, minėtas matininkas ne tik galimai klastojo kvietimus į žemės sklypų ribų paženklinimo–parodymo procedūras, bet ir žemės sklypų ribų paženklinimo–parodymo aktuose „įklijavo“ parašus kompiuterinėmis priemonėmis.

NŽT prašo Kauno prokurorų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl matininko galimo dokumentų klastojimo.

NŽT stiprina prižiūrimų ūkio subjektų (matininkų, geodezininkų, žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjų kvalifikacijos pažymėjimų turėtojų) veiklos kontrolę, o identifikavusi galimus pažeidimus taikys teisės aktuose nustatytas poveikio ir prevencines priemones.

 

NŽT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis