Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023


Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Pagerbti į amžinos medžioklės plotus iškeliavusieji

2023/11/05


Raudgirio medžiotojų būrelyje vyko tradicinė Kelmės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) organizuojama Šv. Huberto dienos medžioklė, skirta buvusiems draugijos pirmininkams ir visiems Anapilin iškeliavusiems medžiotojams atminti.

Atminimo medžioklė pirmą kartą surengta 2002 metais, o šiemet vyko jau 21 kartą. Kiekvienais metais medžiotojai renkasi į vis kitus rajono klubus ar būrelius.

Ankstų šeštadienio rytą į Raudgirio būrelio buveinę Raudgirio kaime susirinko apie 40 medžiotojų ir varovų. Gaudė medžioklės ragas, sukvietęs į šventinę rikiuotę. Raudgirio medžiotojų būrelio pirmininkas Algirdas Šimulis pakvietė Kelmės rajono MŽD pirmininką Vitalijų Leskauską iškilmingai iškelti būrelio vėliavą.

Po draugijos pirmininko sveikinimo žodžio buvo pristatytas medžioklės vadovas A. Šimulis, kuris supažindino medžioklės dalyvius su saugaus elgesio taisyklėmis, medžioklės eiga. Medžioklės pradžią paskelbė medžioklės rago šauklys Gražvydas Raila su šaukiniu „Išėjo tėvelis į mišką“.

kelmė medziotojai
Kelmės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vitalijus Leskauskas ir Raudgirio medžiotojų būrelio vadovas Algirdas Šimulis.

Tuomet medžiotojai sukalbėjo medžiotojų maldą, savo globėjo, šv. Huberto, prašė užtarti prieš Dievą ir pagelbėti visuose reikaluose, melsti malonės siekti dorybių. „Vadovauk mano mintims, nukreipk mano akis ir rankas, kad gerbdamas Dievo sukurtą gamtą viską atlikčiau pagal Kūrėjo valią“, – buvo prašoma maldoje.

Medžioklėje vyko 4 varymai. Oras pasitaikė puikus. Varymų metu buvo matyti nemažai žvėrių, tačiau sumedžioti pavyko tik stirną ir lapę. Pasibaigus varymams, buvo pagerbti sumedžioti žvėrys – paguldyti medžiotojų vadinamame šv. Huberto kape, kuris liks iki pat sausio 31 dienos, kai bus baigtos varyminės medžioklės.

Šventinėje medžioklėje taikliausiu medžiotoju išrinktas Kražių medžioklės būrelio vadovas Rolandas Balsys, sumedžiojęs stirną. Gamtos mylėtoju pripažintas Kiaunorių medžiotojų būrelio medžiotojas Artūras Žemikas, kuriam medžioklėje nepasisekė... Juk pro šalį, kaip sakoma, vietos daugiau. Abu medžiotojai apdovanoti šventiniais prizais, o visi medžioklės dalyviai gavo atminimo medalius.

balsys
Taikliausias medžiotojas – Kražių medžiotojų būrelio pirmininkas Rolandas Balsys.

Po medžioklės laukė Audriaus Lileikio ant laužo keptas šernas. Medžiotojai dalijosi prisiminimais, įspūdžiais iš medžioklės. G. Raila Anapilin išėjusiems medžiotojams skyrė muzikinį kūrinį „Kad giria žaliuotų“.

Vakarinėje renginio dalyje medžiotojai varžėsi šventinėje viktorinoje, kurioje reikėjo atsakyti į klausimus apie medžioklės, Kelmės rajono MŽD istoriją, atspėti, kokie paukščiai skleidžia tam tikrus garsus. Viktorinoje geriausiai sekėsi Pakražančio medžiotojų būrelio atstovams, kurie ir tapo nugalėtojais. Šventę vainikavo G. Railos koncertas.

Kelmės rajono MŽD pirmininkas V. Leskauskas sakė, jog tokių šventinių medžioklių tikslas – paminėti savo globėją šv. Hubertą, prisiminti ir pagerbti mirusius draugijos, įkurtos 1958 metais, vadovus, medžiotojus. Rajono draugija vienija 14 medžioklės būrelių ir klubų.

„Kiek žinau, tik Kelmės rajone organizuojamos tokios medžioklės. Prasmingą tradiciją tęsime ir ateityje“, – „Ūkininko patarėjui“ kalbėjo V. Leskauskas.

 

Rugilės ŠIMULYTĖS-SPUDIENĖS nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Pagerbti sumedžioti žvėrys.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus prieš šventes

„Sodra“ ketina iki Kalėdų išmokėti visas pensijas bei kitas periodines išmokas. Kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus po dvi išmokas.
2023/12/04

Paaiškėjo dviejų žemdirbiškų konkursų nugalėtojai

Pirmąją žiemos dieną Kėdainių krašto žemdirbiai rinkosi į Krakes. Čia kultūros centre paskelbti konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai.
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...